999 rezultate për

shkolle

Shpërthejnë infektimet në Berat: Mësues, mjekë, policë e punonjës preken nga COVID-19 Shpërthejnë infektimet edhe në qarkun e Beratit duke e bërë një ndër qarqet më të prekura në vend. Burimet bëjnë me
Preken nga COVID-19 shtatë mësuese, mbyllet shkolla e dytënë Gjirokastër COVID-19 ka marrë përmasa alarmante në vend. Gati 700 raste të reja e 6 viktima vetëm në 24 orët e fundit. Burimet bë
Doli në pension, vdes nga COVID-19 mësuesja Vdes nga koronavirusi mësuesja që u pensionua muajin e kaluar Luljeta Zymberi, ish-mësimdhënëse në shkollën “Pjetër B
Shikoni si zhvendoset ndërtesa 5 katëshe pa u shembur asnjë tullë (VIDEO) Një godinë 5-katëshe në Shangai, me peshë 7600 tonë, u ngrit nga toka dhe u spostua në një vend të ri, duke përdorur tek
Mentor Kikia: Sulmi ndaj "Turgut Ozal" është inkuizicion ndaj modelit më të mirë të shkollës Nga Mentor Kikia: Prokuroria e Shqipërisë ka nisur një hetim për “pastrim parash” ndaj rrjetit të shkollave “T
4 mësues të infektuar në Kavajë, mbyllet shkolla 9 vjeçare Katër mësuesit e shkollës 9-vjeçare vartëse në Blerimaj të Kavajës kanë
Brataj prek me dedikimin për mjekun që Covidi i mori jetën: Humba shokun e shkollës "Familja humbi babain, bashkëshortin dhe shokun e jetës. Unë humba shokun e shkollës, kolegun e mire..." Skënder Brat
14 rastet me COVID-19 në Elbasan, 4 prej tyre janë mësues Sot në Elbasan janë regjistruar 14 raste të reja me Covid-19. 14 rastet e shënuara, 4 janë mësues, një në bashkinë Cë
Shpërthen COVID-19 në shkollën 9-vjeçare në Tiranë, karantinohen 29 mësues Koronavirusi duket se ka shpërthyer në shkollën 9-vjecare Emin Duraku pasi janë futur në karantinë 29 mësues pasi kanë s
Ministrja e Arsimit mesazh ngushëllimi për drejtorin e shkollës që humbi jetën nga COVID-19 Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka shprehur keqardhjen për vdekjen e drejtorit të shkollës “Lidhja e Prizrenit” në Pasku
Dalin pamjet, ky është drejtori i shkollës në Tiranë që nuk i mbijetoi virusit COVID-19 (FOTO LAJM) COVID-19 ka marrë jetën e një drejtori shkolle në Tiranë. Burimet bëjnë me dije se Drejtori i shkollës "Lidhja e Priz
COVID-19 i merr jetën drejtorit të shkollës në Tiranë COVID-19 ka marrë jetën e një drejtori shkolle në Tiranë. Burimet bëjnë me dije se Drejtori i shkollës "Lidhja e Priz
Treni i mori jetën dy vëllezërve shqiptarë, shinat mbulohen me lule dhe qirinj Një ditë pas ngjarjes tragjike që u mori jetën dy vëllezërve me origjinë nga Kosova, Hasan dhe Blerian Arifaj, 17 dhe 13
Aksidenti fatal në Gjermani: Të rinjtë nga Deçani po shkonin në shkollë Dy të rinj kosovarë kanë humbur jetën sot tragjikisht në Gjermani. Ata u goditën nga treni, nga ku nuk arritën t’u mbije
Infektohen me COVID-19 dy mësues dhe një sanitare në shkollën 9-vjeçare Tre persona kanë rezultuar me koronavirus në shkollën 9-vjeçare “Xhevdet Doda” të qytetit të Bulqizës. Mësohet se poziti
Pas 20 vjetësh mësuese, humbet vendin e punës për lapsusin e drejtoreshës Lindita Topulli mësuese filloreje ankohet se drejtoria e shkollës dhe zyra arsimore e kanë larguar padrejtësisht nga pro
Nuk i mbijetoi sëmundjes së rëndë, ndahet nga jeta ish-deputeti socialist Është ndarë nga jeta ish-deputeti i parlamentit të parë pluralist në Shqipëri, Halil Hysenaj. Ai ka ndërruar jetë në SHB
Mrekullia, çanta e shkollës i shpëton jetën nxënësit Një nxënës shkolle është shpëtuar nga çanta e shkollës, pasi një makinë i ka kaluar përsipër në Kinën lindore. Pamjet
Veliaj zbulon lidhjen e hershme me Olta Xhaçkën: I ngjisja çamçakëz mbi flokë! Kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj është bërë pjesë e një aktiviteti të gruas socialiste në Tiranë, të titulluar “
I lyen jastëkun me jashtëqitje, 14-vjeçari vret veten pas talljes së shokëve Bullizimi është një ndër problemet me aktuale në shoqërinë e sotme. Një nxënës 14-vjeç, i cili bullizohej nga bashkë