999 rezultate për

shkollave

Rrezikoheshin fëmijët, bllokohen 77 kg produkte ushqimore pranë shkollave e çerdheve Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU), ka kryer inspektime, në rang vendi, pranë bizneseve (fast-food, piceri, byrektore,
Shpërndanin 'mall' afër shkollave në Vlorë, pranga kryetarit të grupit Policia e Vlorës ka finalizuar operacioni antidrogë të koduar “PlayStation”, ndërsa kë vënë në pranga një person dhe nj
Fondacioni Vodafone Albania financon rehabilitimin e shkollave të prekura nga tërmeti në Durrës Vodafone Albania i përgjigjet emergjencës humanitare të shkaktuar nga tërmeti, që goditi Shqipërinë qëndrore, dy javë më
ShMP "Jahja Kemal", organizoi debatin për paqe dhe ndryshimet klimatike messhkollave të mesme nga Struga dhe Ohri ShMP "Jahja Kemal", organizoi debatin për paqe dhe ndryshimet klimatike ndërmjet shkollave të mesme nga Struga dhe Ohri.
TERMETI/ Pezullohet mësimi në këto tre qarqe Nxënësit e shkollave në Tiranë, Durrës, por edhe në Elbasan nuk do të zhvillojnë mësim këtë të hënë për shkak të tërmete
​Sot protestohet kundër mbylljes së shkollave në Kamenicë Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës sot në mesditë do të organizojë një protestë para ndërte
Nisi viti i ri shkollor, 24 mijë nxënës ulen për herë të parë në bankat e shkollës Në Shqipëri ka nisur viti i ri shkollor 2019-2020. Rreth 380 mijë nxënës janë ulur në bankat e shkollave, ndërsa për 24
Militantët e PS vijojnë të hapin dyert e shkollave me forcë (VIDEO) Shkodër, militantë të Partisë Socialiste vazhdojnë të hapin me forcë shkollat e qytetit, nën vështrimin dhe mbrojtjen e
Thyhet urdhri i kryebashkiakes së Shkodrës, hapen shkollat për zgjedhjet Thyhet urdhri i kryebashkiakes, Voltana Ademi, lidhur me bllokimin e shkollave për zgjedhjet. Në Shkodër ka nisur hap
POGRADEC/ Çelës shkollave të kthyera në KZAZ, arrestohen 2 punonjësit e bashkisë Janë arrestuar dy policë të bashkisë së Pogradecit për pengim të zgjedhjeve. Në pranga kanë përfunduar 61-vjeçari S.
Bashkia Shkodër u këkon shkollave të mbyllin dyert pë KZAZ-të Bashkia Shkodër u ka dërguar një shkresë shkollave të qytetit dhe në njësitë administrative të saj të mos lejojnë të aks
Ndërtimi i 17 shkollave vlerësohet nga Samiti i Kryetarëve të Kryeqyteteve të Europës Juglindore Nisma e Bashkisë së Tiranës për ndërtimin e 17 shkollave të reja në kryeqytet u përzgjodh si një nga projektet më të mir
Nxënësit shqiptarë të fiksuar pas alkoolit dhe drogës Nxënësit e shkollave të mesme dhe 9-vjeçare për t’u dukur më “in” apo “trendy” se bashkëmoshatarët e tjerë, po përdorin
Më lehtë se një paketë cigaresh, si shitet heroinë pranë shkollave Bashkëpunëtori i “Fiks Fare” tha se në vitin 2019, ishte “më kollaj sesa të blesh një paketë cigaresh”. Kjo, sepse pë
Dita Ndërkombëtare e të Drejtave të Fëmijëve, kryebashkiaku takon nxënësit e shkollave Pronarët që preken nga projekti i ndërtimit të Unazës së Madhe do të shpronësohen 100%, ndërsa për ndërtimet pa leje Bas
Një lajm i mirë vjen për mbylljen e shkollave në Drenas Kuvendi Komunal i Drenasit nesër mban seancën e jashtëzakonshme me pikën e vetme të rendit të ditës ku opozitarët kërkoj
Nxënësit e shkollave 9-vjeçare vrapojnë në garën “Fun Run”, i parapriu Maratonës së Tiranës (FOTO LAJM) Maratona e Tiranës çeli sot siparin e saj me kategorinë “Fun Run”, ku qindra nxënës të shkollave 9-vjeçare të Tiranës vr
Si po dëmtohet arsimi nga tranzicioni demografik, 35% e shkollave u mbyllën Sektori i arsimit është reduktuar më shumë se 35% që nga viti 1990 si në numrin e nxënësve, mësuesve edhe shkollave. Gja
SKANDALOZE/ Rama pranon se drejtorët e shkollave janë militantë të PS Në aktivitet e shkollës së drejtorëve, paraditen e sotme, kryeministri e pranoi se drejtorët e shkollave janë njerëz të
Rikonstruktohet shkolla “Dëshmorët e Lirisë”, kushte më të mira Viti i ri shkollor që nis më 17 shtator do ta gjejë shkollën “Dëshmorët e Lirisë” në Njësinë 5, tërësisht të rinovuar dh