999 rezultate për

shkollat

Kujdes, këta fëmijë nuk pranohen në shkollat maqedonase Regjistrimi i fëmijëve në klasën e parë po zhvillohet normalisht pavarësisht thirrjeve të Institucioneve përgjegjëse për
Përfundon “Owlypia” në shkollat Mehmet Akif, fituesit që do të shkojnë në Cambridge dhe Boston (FOTO LAJM) Ka përfunduar në Kosovë edicioni i parë i garës ndërkombëtare Owlypia dhe edicioni i radhës do të vazhdojë në Cambridge
Jahja Kemal: Shkollat tona kanë fituar reputacion si në vend ashtu edhe në nivel ndërkombëtar Përmes një shkrimi drejtuar mediave, kolegji ‘Jahja Kemal’ ka bërë të ditur se funksionojnë në Maqedoni që nga shtatori
Shkolla Mehmet Akif në Gjakovë del e para në Kosovë për ekogarën e “Oborrit më të Mirë” (FOTO LAJM) Shkolla Mehmet Akif në Gjakovë ka fituar garën e mbajtur për mjedisin midis shkollave të Kosovës . Mjedisi i pastër i kë
Ndërtimi i 17 shkollave vlerësohet nga Samiti i Kryetarëve të Kryeqyteteve të Europës Juglindore Nisma e Bashkisë së Tiranës për ndërtimin e 17 shkollave të reja në kryeqytet u përzgjodh si një nga projektet më të mir
"Rama u merr nxënësve karriget për takime partiake" Deputeti i Partisë Demokratike ende në detyrë, Bardh Spahia ka bërë një denoncim në Facebook se Rama u merr nxënësve kar
Edi Rama, Nderi i Kombit! Çfarë po ndodh me shkollat shqiptare?! (FOTO LAJM) "Edi Rama, Nderi i Kombit". Kjo është parrulla e shkruar në një dërrase shkolle në Shqipëri, e cila po qarkullon gjatë o
Arrestohet shpërdarësi i drogës në shkollat e Lushnjes Policia e shtetit ka vënë në pranga një person i cili shpërndante drogë nëpër shkollat e Lushnjes. Autori është kapu
Merret vendimi, sot shkollat në Kosovë do të mësojnë për pavarësinë Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka marrë vendim që më 15 shkurt 2019, në të gjitha shkoll
Merret vendimi, sot shkollat në Kosovë do të mësojnë për pavarësinë Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka marrë vendim që më 15 shkurt 2019, në të gjitha shkoll
Deputetët ankohen për rrogat, por nuk flasin për shkollat e fëmijëve jashte shtetit Një deputet i Kuvendit të Republikës së Shqipërisë përfiton mesatarisht 250 000 deri në 300 000 lekë në muaj pagë dhe ho
Edhe në SHBA mësuesit kërkojnë rritje të pagave Sarah Pedersen dhe bashkëshorti i saj kishin besuar se karriera e mësimdhënësit do t’ua ofronte atyre një stabilitet fin
Bora bllokon fshatrat e Elbasanit, 3 mijë familje pa energji elektrike I ftohti dhe reshjet e dëborës kanë shkaktuar probleme të mëdha me furnizimin me energji elektrike të mjaft zonave të ve
Mbyllen shkollat në Korçë Moti i keq ka sjellë edhe pasojat e para, përveç bllokimeve në rrugë. Ditën e nesërme do të mbyllen të gjithë shkolla
Braçe frikëson universitetet, kërkon të reagojnë publikisht Zv/kryeministri i ri Erjon Braçe ka kërkuar nga të gjithë universitetet që të njoftojnë se ka rinisur procesi mësimor, p
Moti i acartë, Ministria e Arsimit merr vendimin e rëndësishëm për shkollat Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë nisur nga situata atmosferike në vendin tonë për datën 9 janar 2019, bën me dije
Shkollat 5 ditë pushim, vendimi merret nga Këshilli i Ministrave Këshilli i Ministrave ka zyrtarizuar vendimin për të caktuar si ditë pushimi për administratën publike, të premten e 30
Franca ndalon përdorimin e telefonave në shkolla nën 15 vjeç Që nga e hëna në shkollat e Francës fëmijëve nën moshën 15 vjeçare nuk do t’u lejohet që të përdorin telefonat në asnjë
Mbyllen shkollat, spitalet në gatishmëri: Tërmeti i fuqishëm alarmon ishullin grek ku banojnë mjaft shqiptarë Tërmeti 6.4 ballë që ra mbrëmjen e djeshme në Greqi pranë ishullit Zakyntos ka shkaktuar vetëm dëme materiale për fat të
Merret vendimi për shkollat në Drenas, a do të mbyllen? Kuvendi Komunal i Drenasit ka mbajtur seancën e jashtëzakonshme me pikën e vetme të rendit të ditës atë për shfuqizimin