999 rezultate për

shkolla

Mbyllet shkolla 9-vjeçare në Sarandë, u infektuan me COVID-19 10 mësues Njësia Vendore e Shëndetit Publik në Sarandë pas rasteve të shumta të regjistruara me Covid-19 urdhëroi sot mbylljen e
Preken nga COVID-19 shtatë mësuese, mbyllet shkolla e dytënë Gjirokastër COVID-19 ka marrë përmasa alarmante në vend. Gati 700 raste të reja e 6 viktima vetëm në 24 orët e fundit. Burimet bë
Numri i rasteve rritet përditë, Greqia mbyll shkollat Autoritetet vendase në Greqi kanë marrë vendimin drastik të mbyllin të gjitha shkollat fillore për dy javë. “Shkollat
Berisha i publikon "kartolinën" Ramës pas deklaratës së fortë Në një postim në Facebook, Sali Berisha ka publikuar një fotomontazh të intervistës së Ramës në emisionin Open, të cilën
COVID-19/ Ministrja Kushi: Tre skenarët që kemi për shkollat dhe kopshtet Gjashtë mësues ndodhen aktualisht në spital, duke u trajtuar për koronavirusin. Kështu është shprehur ministrja e Ars
Mentor Kikia: Sulmi ndaj "Turgut Ozal" është inkuizicion ndaj modelit më të mirë të shkollës Nga Mentor Kikia: Prokuroria e Shqipërisë ka nisur një hetim për “pastrim parash” ndaj rrjetit të shkollave “T
Nga mbyllja e subjekteve te marrja e autorizimeve, zbardhet urdhri i masave anti-Covid Ministria e Shëndetësisë ka publikuar dy urdhrat, ku qartësohet kufizimi i lëvizjes gjatë orëve të natës në vend si edh
Zbardhet urdhri: Çfarë do ndodhë me shkollat dhe qytetet më të rrezikuara nga COVID-19 Pa asnjë të dhënë mbi incidencën e transmetimit të virusit gjatë orëve të natës, bazuar vetëm në eksperiencën e vendeve
A do të mbyllen shkollat? Përgjigjet Rakacolli A do të kemi një mbyllje të shkollave? Ditën e sotme, komiteti i Ekspertëve nuk ka ende një vendim nëse do të mbyllen ap
Shifrat alarmante nga COVID-19, Greqia drejt mbylljes! Ministri i Shëndetësisë në Greqi, Vassilis Kikilias, duke folur për ANT1 tha se vendi pritet që të mbyllet për 1 muaj.
Covid-19, këto janë masat shtrënguese të disa shteteve evropiane Nga bllokimi i dytë kombëtar në Francë deri në izolimin ”e lehtë” në Gjermani, më poshtë renditen të gjitha vendet europ
Mbyllet Gjermania për një muaj, Merkel: Shkollat, dyqanet dhe kishat qëndrojnë hapur Qeveria federale gjermane dhe qeveritë e landeve duan të vënë nën kontroll shifrat me rritje drastike të infektimeve me
4 mësues të infektuar në Kavajë, mbyllet shkolla 9 vjeçare Katër mësuesit e shkollës 9-vjeçare vartëse në Blerimaj të Kavajës kanë
Italia në alarm nga COVID-19: 151 viktima e gati 20 mijë të infektuar vetëm sot Shteti italian po pwrballet me njw valw tw dytw tw COVID-19. Vetwm sot, Italia ka regjistruar rekord infeksionesh ng
COVID-19/ Ky është vendi i parë në Europë që rikthen karantinën Irlanda do të mbyllë pjesën më të madhe të ekonomisë dhe shoqërisë së saj, në një bllokim të dytë për COVID-19, që do të
Policia, shkolla dhe gjykata: Si u infektua sot Elbasani 4 prej rasteve të shënuara sot në Elbasan, janë punonjëse të Gjykatës së shkallës së parë. Katër të prekurat në gjyk
Me 2 nëntor mbyllen shkollat? Ministria e Arsimit sqaron situatën Ditëve të fundit, në rrjet ka qarkulluar një dokument sipas të cilit, shkolla do të mbyllej me 2 nëntor. Por Ministri
Masat e reja anti-covid në Itali prekin të gjitha fushat përvec arsimit Festat në shtëpi ndalohen për më shumë se 6 persona, banketet mbahen me maksimumi 30 veta, njerezit nuk do të qëndrojnë
Infektohet me koronavirus mësuesi, shkollat e Malishevës zhvillojnë mësim online Dy shkolla në Malishevë janë mbyllur dhe do të zhvillojnë mësim online për shkak se një mësues ka rezultuar pozitiv me C
Filipçe: Maskat mbrojtëse nuk janë të rrezikshme për fëmijët Ministri Venko Filipçe konsideron se mbajtja e maskave për tetë orë në shkolla nuk paraqet rrezik për fëmijë dhe se kjo