999 rezultate për

shkolla

Shpërndanin drogë në shkolla, arrestohen tre persona në Bulqizë Operacion për parandalimin dhe goditjen e tentativës për shpërndarje të lëndë narkotike në afërsi të shkollave. Opera
Jahja Kemal: Shkollat tona kanë fituar reputacion si në vend ashtu edhe në nivel ndërkombëtar Përmes një shkrimi drejtuar mediave, kolegji ‘Jahja Kemal’ ka bërë të ditur se funksionojnë në Maqedoni që nga shtatori
Shkolla Mehmet Akif në Gjakovë del e para në Kosovë për ekogarën e “Oborrit më të Mirë” (FOTO LAJM) Shkolla Mehmet Akif në Gjakovë ka fituar garën e mbajtur për mjedisin midis shkollave të Kosovës . Mjedisi i pastër i kë
Ndërtimi i 17 shkollave vlerësohet nga Samiti i Kryetarëve të Kryeqyteteve të Europës Juglindore Nisma e Bashkisë së Tiranës për ndërtimin e 17 shkollave të reja në kryeqytet u përzgjodh si një nga projektet më të mir
Shkolla e shqiptarit të therur në Basel reagon për ngjarjen e rendë Pas vdekjes së dhunshme të nxënësit të klasës së parë në Bazel të Zvicrës, shkolla ku djali po kryente shkollën janë shp
Pornostarja kandidon për kryebashkiake: Ç'të keqe ka?! (FOTO LAJM) Elena Berkova është një aktore e njohur e filmave për të rritur në Rusi, por duket se ajo e ka ndarë mendjen t'i hyjë po
Prekëse, shokët vendosin lule te vendi ku u vra fëmija shqiptar Derisa po kthehej nga shkolla të enjten, një shtatë vjeçar nga komuna e Lipjanit që jetonte me familjen në Basel u ther
"Rama u merr nxënësve karriget për takime partiake" Deputeti i Partisë Demokratike ende në detyrë, Bardh Spahia ka bërë një denoncim në Facebook se Rama u merr nxënësve kar
Edi Rama, Nderi i Kombit! Çfarë po ndodh me shkollat shqiptare?! (FOTO LAJM) "Edi Rama, Nderi i Kombit". Kjo është parrulla e shkruar në një dërrase shkolle në Shqipëri, e cila po qarkullon gjatë o
"7 MARSI/ 250 shkolla u boshatisën për shkak të emigrimit" Në ditën e festës së mësuesit ish-deputetja e Partisë Demokratik Dhurata Çupi ka zgjdhur të bëjë një pasqyrim të situatë
Shkolla "horror" në Paskuqan, e ndërtuar mbi varreza (VIDEO) Shkoll Tahir Sinani, në Kodër-Paskuqan. Kjo godinë e ndërtuar në vitin 2002, mund të jetë shkolla e vetme në botë e
"Mesazhi trondites i nje gjimnazisteje, mbyllet shkolla nga morrat" Përmes një postimi në Facebook, ish-kryeministri Sali Berisha, ka shkrua se një shkollë në Kavajë është mbyllur si pasoj
Arrestohet shpërdarësi i drogës në shkollat e Lushnjes Policia e shtetit ka vënë në pranga një person i cili shpërndante drogë nëpër shkollat e Lushnjes. Autori është kapu
Bashkia e Tiranës rikonstrukton shkollën 9-vjeçare “Sharrë” në Kombinat Bashkia e Tiranës investon njësoj, me të njëjtat standarde, si në qendër, ashtu edhe në periferi. Një nga investimet më
Merret vendimi, sot shkollat në Kosovë do të mësojnë për pavarësinë Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka marrë vendim që më 15 shkurt 2019, në të gjitha shkoll
Merret vendimi, sot shkollat në Kosovë do të mësojnë për pavarësinë Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka marrë vendim që më 15 shkurt 2019, në të gjitha shkoll
Skandal/ Shkolla kthehet në lokal për ceremoni mortore dhe dasma Në Shkollën e Mesme të Bashkuar, në Gjergjovinë të Gramshit, shkurtohen orët e mësimit sa herë ka ceremoni mortore ose d
Nxënësit shqiptarë të fiksuar pas alkoolit dhe drogës Nxënësit e shkollave të mesme dhe 9-vjeçare për t’u dukur më “in” apo “trendy” se bashkëmoshatarët e tjerë, po përdorin
Thellohet skandali i Kavajës, shkolla dhe DAR hetohen për fshehje të përdhunimit Ndërkohë që qeveria po përpiqet me çdo mënyrë për të treguar se institucionet përgjegjëse si policia dhe shkolla kanë re
Deputetët ankohen për rrogat, por nuk flasin për shkollat e fëmijëve jashte shtetit Një deputet i Kuvendit të Republikës së Shqipërisë përfiton mesatarisht 250 000 deri në 300 000 lekë në muaj pagë dhe ho