999 rezultate për

shkollĂ

Pse çiftet e lidhur që nga shkolla e mesme tradhtojnë më shumë Ndoshta nuk e keni pritur, por personat që janë në lidhje me dikë që nga shkolla e mesme i kanë shanset më të mëdha për
Shkolla mbyll vajzat 5 vjeçare në bodrum për borxhet Një shkollë në New Delhi akuzohet se ka përdorur masa drastike për të marrë pagesat e papaguara nga prindërit e nxënësve
500 nxënës shqiptarë rrezikojnë jetën, shteti bën sehir Dy shkolla në Shijak rrezikojnë të mos jenë më. Rreth 500 nxënës bëjnë mësim me turne pasi institucionet arsimore prej v
Rikonstruktohen terrenet sportive dhe laboratorĂ«t e shkollĂ«s “Sami FrashĂ«ri” Krahas projektit pĂ«r ndĂ«rtimin e 20 shkollave tĂ« reja, Bashkia e TiranĂ«s po kujdeset qĂ« shkollat ekzistuese tĂ« pĂ«rmirĂ«so
Shkolla “Ahmet Gashi” hap dyert si qendĂ«r komunitare pĂ«r tĂ« rinjtĂ« e LaprakĂ«s Lapraka do tĂ« ketĂ« njĂ« vatĂ«r tĂ« re sportive, ku tĂ« rinjtĂ« e njĂ«sisĂ« 11 mund tĂ« aktivizohen nĂ« aktivitete sportive. Shkol
"Blindohen" gjimnazet e Shqipërisë, policë në të gjitha shkollat Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Lindita Nikolla nënshkruan marrëveshjen p
Departamenti Amerikan i shqetësuar nga presionin turk për mbylljen e shkollave Departamenti Amerikan i Shtetit ka thënë se Kosova ka bërë përpjekje që të ketë ligje të mira sa i përket të drejtave fe
Skandali në shkollat fillore, reagon Ministria e Arsimit Një studim kombëtar që po zhvillohet në shkollat e Shqipërisë ka sjellë probleme dhe shqetësime të prindërit. Kjo për
Keni bërë seks oral e anal? Plas skandali në shkollat fillore shqiptare Një studim kombëtar që po zhvillohet në shkollat e Shqipërisë ka sjellë probleme dhe shqetësime të prindërit. Kjo për
Nuk jemi në Kore, këto foto janë nga një shkollë në Fier (FOTO LAJM) Fotot e mësipërme janë marrë në shkollën 9-vjeçare Mark Dashi Fier, përgjatë një aktiviteti. "Kjo është më shumë se t
Shkolla "1 Maji" hap dyert pĂ«r tĂ« rinjtĂ« e NjĂ«sisĂ« 1 dhe 2 TĂ« rinjtĂ« e kryeqytetit po i largohen kafeneve pĂ«r t’u marrĂ« me sport. Nisma e BashkisĂ« sĂ« TiranĂ«s pĂ«r tĂ« hapur 62 pales
Nxënësit në Manastir pa transport falas, disa shkolla me xhirollogari të bllokuara Shtatë vjet më shumë se dhjetë shkolla na Manastir janë me xhiro llogari të bllokuara. Borxhi i përgjithshëm i arsimit t
Palestrat e reja, shkolla "4 Dëshmorët" hap dyert për të rinjtë e Njësisë 8 Pas Shkollës së Kuqe, një tjetër shkollë në kryeqytet ka hapur dyert, që të rinjtë të shfrytëzojnë terrenet sportive pas
DhjetĂ«ra nxĂ«nĂ«s tĂ« shkollave tĂ« TiranĂ«s paraqesin punimet e tyre me materiale tĂ« ricikluara NĂ«n moton “Ju mund”, dhjetĂ«ra nxĂ«nĂ«s tĂ« shkollave tĂ« ndryshme tĂ« kryeqytetit u bĂ«nĂ« pjesĂ« e konkursit pĂ«r idenĂ« mĂ« tĂ« mi
Bashkia e Tiranës 120 vende pune në projektin shkollat Qendër Komunitare Projekti i nisur sëfundmi nga Bashkia e Tiranës për kthimin e shkollave si qendër komunitare pas orarit të mësimit, ka g
Shkollat si qendra komunitare, Bashkia e Tiranës nis zbatimin e projektit Pasditeve dhe në fundjavë terrenet sportive në shkolla do të shndërrohen në pika argëtimi për komunitetin. Tirana ës
Transporti i nxënësve, 15 shoferë gjobiten për rripin e sigurimit Policia Rrugore e Tiranës ka gjobitur 15 drejtues mjetesh të transportit të nxënësve të shkollave, pasi i ka ndaluar për
Kushti kryesor për regjistrimin në shkolla do të jetë vaksinimi Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, tha sot se, kusht për regjistrim në kopshte dhe shkolla do të jetë që fëmijët të
168 nxënës në Gjilan i nënshtrohen fazës së parë të testit PISA Ka nisur të enjten faza e parë e testit PISA 2018, ku 168 nënës të tetë shkollave të Gjilanit do të provojnë dijen e tyr
Shisnin drogĂ« pranĂ« shkollave, kush janĂ« 3 tĂ« arrestuarit nĂ« TiranĂ« Policia ka vĂ«nĂ« nĂ« pranga 3 shtetas nĂ« TiranĂ« tĂ« cilĂ«t shpĂ«rndanin lĂ«ndĂ« narkotike pranĂ« shkollave. – Gentian Kurti 2