999 rezultate për

shkollĂ

Mustafa Nano: Lërëni Noizy-n në "shenjtërinë" e vet Nga Mustafa Nano* E njihni Noizin? Me siguri, po. Në mos e keni ndjekur, ia keni dëgjuar emrin. Edhe unë ia kam dëgju
Stresi dhe Noizy në shkolla, Nikolla thotë se po i përdorin fëmijët si kavie laboratori Prej dy ditësh në mediat online dhe rrjetet sociale qarkullojnë foto të teksteve mësimore ku janë përfshirë dy reperat "
Studentët dhe mësuesit LGBT mund të largohen nga shkollat në Australi Studentët dhe mësuesit homoseksualë dhe transgjinorë mund të largohen nga shkollat, e krishtera dhe muslimane sipas ligj
Mbyllen 6 shkolla në Londër për shkak të merimangës vdekjeprurëse Gjashtë shkolla janë mbyllur deri më tani në Londër për shkak të përhapjes të një merimange vdekjeprurëse në ambientet e
Nxënësit e shkollave 9-vjeçare vrapojnë në garën “Fun Run”, i parapriu Maratonës së Tiranës (FOTO LAJM) Maratona e Tiranës çeli sot siparin e saj me kategorinë “Fun Run”, ku qindra nxënës të shkollave 9-vjeçare të Tiranës vr
Si po dëmtohet arsimi nga tranzicioni demografik, 35% e shkollave u mbyllën Sektori i arsimit është reduktuar më shumë se 35% që nga viti 1990 si në numrin e nxënësve, mësuesve edhe shkollave. Gja
Insekti që mbylli katër shkolla Katër shkolla u mbyllën këtë javë në Angli, nga frika për sigurinë e fëmijëve. Një krijesë e egër bëri që drejtorët ta
SKANDALOZE/ Rama pranon se drejtorët e shkollave janë militantë të PS Në aktivitet e shkollës së drejtorëve, paraditen e sotme, kryeministri e pranoi se drejtorët e shkollave janë njerëz të
Austria, 100 vite më parë 200 shkolla në Shqipëri! Në kulmin e Luftës së Dytë Botëtore, 100 vite më parë,, në Shqipëri u hapën 200 shkolla. Një situatë hipotetike e ngr
Loja e tmerrshme që është përhapur në shkollat e Shkupit (VIDEO) Në rrjetin social Tuiter, platforma “Vidi Vaka” (Shiko kështu), ka publikuar një video ku thotë se “kështu duket “loja”
Mbyllet shkolla, pezullohen nga detyra 16 mësues 16 mësues janë pezulluar nga puna në Shkollën 9-vjeçare të Çermës në Lushnje me akuzën e shpërdorimit të detyrës. Ven
Rama-Veliaj përurojnë shkollën “Kosova”: Dikur donin ta bënin pallat, sot është shkolla më e bukur e Tiranës Pas 15 vitesh, shkolla 9-të vjeçare “Kosova” çeli sot dyert e saj për të mirëpritur 400 nxënës, si shkolla më moderne dh
DENONCIMI/ Nxënësit ecin kilometra, qeveria jep me qira shkollën e ndërtuar (FOTO LAJM) Deputeti i PD, Luçiano Boçi ka bërë publik një rast të çuditshëm nga Elbasani, sipas të cilit Ministria e Arsimit ka dhë
Këtë vit 23 mijë fëmijë më pak në shkolla, shqiptarët po emigrojnë Numri i fëmijeve që mësojnë në ciklin 9- vjecar po pëson ulje të frikshme nga viti në vit, si pasojë e rënies së numrit
Rreth 100 shkolla në Kosovë punojnë me plan-program Serb Ndonëse është në territorin e Republikës së Kosovës, shkolla “Jovan Cvijic” në Shtërpcë asgjë tjetër nuk e lidh me këtë
Rikonstruktohet shkolla “Dëshmorët e Lirisë”, kushte më të mira Viti i ri shkollor që nis më 17 shtator do ta gjejë shkollën “Dëshmorët e Lirisë” në Njësinë 5, tërësisht të rinovuar dh
Veliaj takim me drejtorët e shkollave për përgatitjet e vitit të ri shkollor Nga data 17 shtator, me fillimin e vitit të ri shkollor, rikthehet edhe kufizimi i qarkullimit për mjetet që kryejnë fur
Ky këngëtar i njohur shqiptar ka vetëm 8 klasë shkollë Reperi ka zgjedhur rrjetin social Instagram të tregojë disa të vërteta rreth jetës së tij. Ai sot është ndër reperët
Shqipëria po tkurret frikshëm: S'ka nxënës, mbyllen 14 shkolla në Fier Shqipëria po tkurret çdo ditë e më shumë. Si pasojë e emigrimit të fëmijëve jashtë shtetit është reduktuar numri i nxën
Rikonstruktohet shkolla “Ismail Qemali”, me kushte më të mira për nxënësit Një prej shkollave ikonë të Tiranës, “Ismail Qemali”, do t’i kthehet shkëlqimi i dikurshëm. Bashkia e Tiranës po i jep d