999 rezultate për

shkendijes

Presidenti i Shkëndijës nën shoqërimin e Andrea Agnellit Numri një i Shkëndijës, Visar Bexheti paraditën e të premtes qëndroi bashkë me presidentin e Juventusit, Andrea Agnelli,
Historia e pabesueshme e Shkëndijes, si u martua pa burrë Të dy me origjinë nga Kosova, Shkëndije Berisha u martua me Gëzim Berishën, që jetonte në Gjermani. Ishte një martesë pa
Rosenborg kalon në avantazh ndaj Shkëndijes Rosenborg ka kaluar në avantazh ndaj Shkëndijes në "Philipi II Arena". Ai që ka shënuar për norvegjezët është Hovlan
Salzburgu nuk ndalet, i shënon edhe golin e tretë Shkëndijes Salzburgu nuk është ndalur, pasi ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Shkëndijes në "Red Bull Arena". Ai që ka shënuar
Salzburg dyfishon rezultatin ndaj Shkëndijes Salzburg ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Shkëndijes në "Red Bull Arena". Autori i golit është Dabbur që realizon n
Salzburg kalon në avantazh ndaj Shkëndijes Salzburg ka kaluar në avantazh ndaj Shkëndijes në "Red Bull Arena". Ai që ka shënuar është Dabbur në minutën e 16' n
Lazim Destani i rrit besimin djemve të Shkëndijës para super sfidës kundër Salzburgut (FOTO LAJM) Biznesmeni Lazim Destani i ka dhënë mbështetjen djemve kuqezi të Shkëndijës para ndeshjes së rendësishme të tyre kundër
Ky është kundërshtari i Shkëndijes në turin e tretë të Championsit Shkëndija e Tetovës eliminoi kampionin e Moldavisë, Sheriff Tiraspol dhe në këtë mënyrë u kualifikua në turin e tretë el
Fitore historike, lojtarët e Shkëndijës festojnë së bashku me tifozët (VIDEO) Në stadiumin “Filipi II” të Shkupit u luajt ndeshja e vlefshme për turin e dytë të Champions Leagues mes Shkëndijës së T
Ibrahimi i jep fitoren Shkëndijes, kualifikimi mbetet një hap larg (VIDEO) Shkëndija mposhti Sherifin e Tiraspolit me rezultatin minimal 1-0 në takimin e zhvilluar në Shkup të vlefshëm për turin
Federata maqedonase e Futbollit quan "indian" dy shqiptarët e Shkëndijës Shqiptarë vazhdojnë të pësojë rracizëm në Maqedoni madje edhe në futboll. Pak orë pasi Shkëndija siguroi titullin kampio
Destani përgëzon Shkëndijën për shpalljen Kampion! Biznesmeni Lazim Destani ka përgëzuar ekipin e Shkëndijës pas shpalljes kampion në Ligën e Parë të Maqedonisë. Më pos
Shkodra krenohet me të rinjtë e Vllaznisë, fitojnë Kupën e Shqipërisë (FOTO LAJM) Vllaznia U-19 u shpall fituese e Kupës së Shqipërisë, pasi mposhti në finale Shkëndijën, me rezultatin e thellë 4-0.
Shkëndija e Tetovës fiton derbin shqiptar në Maqedoni Shkëndija e Tetovës ka fituar derbin e ekipeve shqiptare në Maqedoni, ndaj Shkupit me rezultatin e përgjithshëm 0-3.
Trajneri dhe kapiteni i Shkëndijës optimistë për pjesën e dytë të sezonit Kuqezinjtë të gatshëm dhe me optimizëm presin përballjen e parë zyrtare të vitit 2018, kur të mërkurën në kuadër të xhir
Tekniku i Shkëndijës i bindur: Titulli synimi jonë (VIDEO) Një muaj përgatitje gjatë pazuës dimërore, me Shkëndijën e Tetovës që mbyll edhe minifazën e zhvilluar në Antalia. Trajn
Partizani i rrëmben sulmuesin Shkëndijës, akoma pa u zyrtarizuar lojtari fillon stërvitjen Partizani realizon goditjen e madhe në sulm. Besart Abdurahimi më në fund i është bashkuar të kuqve. Edhe pse mungon
Partizani i pandalshëm në merkato, zyrtarizon ish-futbollistin e Shkëndijës Ditë prezantimesh te klubi i Partizanit. Pas mbrojtësit boshnjak Renato Gojkoviç dhe talentit shkodran Senad Hysenaj, të
Kamza prezanton ish-portierin e Shkëndijës Ish-portieri i Shkëndijës është bashkuar me skuadrën e Kamzës së Ramadan Ndreut. Vetë presidenti Naim Qarri ka pozuar
Partizani arrin marrveshjen për super mesfushorin e Shkendijës Media maqedonase, “Ekipa.mk”, raporton se Partizani, pas afrimit të brazilianit të Pelisterit, Lukas Kardozo, ka blerë