999 rezultate për

shkencetareve

Paralajmërimi i frikshëm i shkencëtarëve: Dimri mund të mos ekzistojë më! Qetësohuni! Bëhet fjalë për Australinë. Shkencëtarët atje kanë zbuluar se në vitin 2050 nuk do të ketë më dimër në këtë
Ngrohja globale ka vetëm një zgjidhje të madhe sipas shkencëtarëve Mbjellja e miliarda pemëve në të gjithë botën është deri tani mënyra më e mirë dhe më e lirë për të trajtuar krizën klim
Arsyet pse duhet të flini zhveshur, sipas shkencëtarëve Mirupafshim pizhame, këmishë nate dhe mbathje: duhet të flini zhveshur! Fjetja zhveshur përmirëson cilësinë e gjumit, ju
Sekreti për të qenë i lumtur sipas shkencëtarëve Njerëzit kanë tendencë që gjithmonë të përpiqen të sillen më mirë me të tjerët dhe të jenë në disponim sa më të mirë.
Sekreti i lumturisë sipas shkencëtarëve Njerëzit kanë tendencë që gjithmonë të përpiqen të sillen më mirë me të tjerët dhe të jenë në disponim sa më të mirë.
I vunë lejlekut GPS, shkencëtarëve iu vjen fatura 2 300 euro disa muaj më pas Një grup shkencëtarësh polak vendosen të ndjekin rrugëtimin e lejlekëve që qendronin në vendin e tyre, të cilët largohes
I vunë lejlekut GPS, shkencëtarëve u vjen fatura 2 300 euro disa muaj më pas Një grup shkencëtarësh polak vendosen të ndjekin rrugëtimin e lejlekëve që qendronin në vendin e tyre, të cilët largohes
I vunë lejlekut GPS, shkencëtarëve iu vjen fatura 2 300 euro disa muaj më pas Një grup shkencëtarësh polak vendosen të ndjekin rrugëtimin e lejlekëve që qendronin në vendin e tyre, të cilët largohes
5 mënyra që të flini mirë sipas shkencëtarëve 8 orë për punë, 8 orë për kohë të lirë, si dhe 8 orë për gjum. Kjo është ndarja e famshme e 24 orëve në ditë, edhe pse r
5 mënyra që të flini mirë sipas shkencëtarëve 8 orë për punë, 8 orë për kohë të lirë, si dhe 8 orë për gjum. Kjo është ndarja e famshme e 24 orëve në ditë, edhe pse r
Alarmi i shkencëtarëve: Shfarosja e gjashtë e Tokës ka nisur Thuajse i gjithë komuniteti i shkencëtarëve është në një mendje; në Tokë gjallesat janë shfarosur plot pesë herë në mili
Rezultati i pabesueshëm i shkencëtarëve: Hani sekrecionet e hundës, ja përse Shkencëtarët kanë zbuluar se ngrënia e sekrecioneve të hundës, ju bën mirë dhëmbëve dhe shëndetit në përgjithësi. Bëhe
Pse qajmë kur presim qepë? Ja përgjigja e shkencëtarëve Në momentin që presim qepë pothuajse të gjithë qajnë, dhe pyetja se pse ndodh ky fenomen deri më tani nuk e kishte një p
Jeni lodhur kot! Ja çfarë filmash duhet të shihni që të dobësoheni Mund të keni mbajtur dieta nga më të ndryshmet për të humbur peshë, dhe në fund keni humbur vetëm pak kilogramë. Është m
Paralajmërimi i shkencëtarëve: Pritet një mega-cunam që do shkaktojë mijëra të vdekur Është vetëm çështje kohe para se një valë gjigande uji do shkatërrojë brigjet e Spanjës dhe Portugalisë, kanë paralajmër
Çmimet NOBEL që iu dhanë shkencëtarëve të gabuar Një çmim Nobel është i përjetshëmn dhe nuk mund të tërhiqet më, prandaj përpara se të dorëzohet duhet që komiteti i Sue
Pse flasim në gjumë E folura në gjumë mund të duket e ccudishme por është një fenomen që është i pranishëm tek shumë persona. Nga murmuritje
Zbulohet vaksina kundër Ebolës Pas testimit me sukses në Afrikë, më në fund është zbuluar vaksina kundër Ebolës. 4000 persona u bënë pjesë e studimit,
Thaçi: Kosova do të ketë shkëmbime akademike ndërkombëtare Universiteti i Gjilanit dhe ai i Rijekës në Kroaci kanë nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi e në këtë ceremoni i pra
Jeta në planetin tonë përfundon pas një miliardë vitesh (FOTO-LAJM) Jeta në planetin tonë pritet të përfundojë pothuajse pas një miliardë vitesh. Sipas shkencëtarëve, Dielli ynë është në m