999 rezultate për

shkencave

Ndahet nga jeta "mjeshtri" i analizave të ADN-së Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur profesor Grigor Zoraqi, bashkëpunëtori dhe anëtari i “Njësisë së Bioteknologjisë d
Sot prezantohet nga qeveria Hoti platforma mbi dialogun me Serbinë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, do të prezentojë sot platformën e tij për dialogun. Kjo do të bëhet në Akadem
Ndërron jetë albanologu i shquar Agron Fiço Studiuesi i njohur Agron Fico ka ndërruar jetë. Ai ishte një prej dijetarëve që ia kushtoi tërë jetën trashëgimit shp
Sot do festonte ditëlindjen, ndahet nga jeta ish-kreu i Akademisë së Shkencave (FOTO LAJM) Ndahet nga jeta ish-kreu i Akademisë së Shkencave, peshëngritësi i njohur në vitet '67-'74 Gudar Beqiraj. Zemra e tij pu
Skënder Gjinushi përfundon në SPAK, për çfarë akuzohet Kryetarja e Komisionit të Edukimit dhe Medias, Fatjona Dhimitri ka denoncuar sot në SPAK, Skënder Gjinushin, për shkelje
Fuga i del kundër Akademisë së Shkencave: Shtrembëroi të dhënat për COVID-19 Akademiku Artan Fuga i ka dalë edhe njëherë kundër Akademisë së Shkencave lidhur me deklaratën për të dhënat dhe situatë
Akademia e Shkencave: COVID-19 arrin pikun brenda dy javësh Akademia jonë e Shkencave thotë se, Shqipëria ka pasur një përhapje të moderuar të COVID-19 dhe parashikon se përhapja e
Akademia e Shkencave propozon Kasdarenë për çmimin "Nobel" Sot Akademia e Shkencave ka mbledhur tryezën “Kadare dhe letrat shqipe” ku është ka ripropozuar shkrimtarin Ismail Kadar
Dy yje mbajnë emra shqiptarë, çfarë do të ndodhë në qiell në 2020-n Ka qenë gjithmonë joshëse për njeriun të mësoi për hapësirën. Dhe kur bisedon me një profesoreshë të astrofizikës, të du
"Hakmarrës që po minon raportet me Shqipërinë": Akademia e Shkencave të Kosovës dënon sulmet e Ramës Akademia e Shkencave dhe Arteve të Kosovës ka reaguar ndaj qendrimeve të kryeministrit Rama ndaj mini-Shengenit Ballkani
Fuga: Flitet për të rrezikuarit, por jo për ata që u vranë Akademiku Artan Fuga i ka drejtuar një letër të hapur Asamblesë së Akademisë së Shkencave të Shqipërisë. Në letër, Fu
Mbahen sot homazhe për ndarjen nga jeta të akademikut të njohur (FOTO LAJM) Është ndarë nga jeta në moshën 70-vjeçare akademiku i njohur Salvatore Bushati. Homazhet do të mbahen të shtunën në sal
Kush është shkencëtari shqiptar që po bën namin në Spanjë Ka mbaruar studimet në degën Kimi Industriale, në 1986 dhe fitoi titullin ”Doktor i shkencave” në Fakultetin e Shkencave
Gjinushi merr Akademinë e Shkencave, Fuga: Ky është akt jo ligjor Ditën e sotme, u zhvillua mbledhja me dyer të mbyllura në Akademin e Shkencave, ku është vendosur edhe kryetari i ri i A
Mbështeti genocidin në Ballkan: Akademia e Shkencave të Kosovës reagon ndaj çmimit Nobel për Handke "Me indinjatë të thellë morëm lajmin e shëmtuar se laureat i Çmimit Nobel për Letërsi për vitin 2019 është shkrimtari Pe
Akademia e Shkencave: Të anulohet çmimi Nobel! Akademia e Shkencave dhe Arteve të Kosovës ka reagur pas dhënies së ëmimit Nobel në Letërsi për shkrimtarin austriak, Pe
Profesori i shkencave që vishet si Spider-Man (VIDEO) Moises Vasquez është 27 vjeçari meksikan dhe jep mësim në departamentin e shkencave veshur si spiker-man. Ai tregon s
Kuvendi rrëzon 2 dekrete të Metës, si u votua Në seancën e sotme plenare janë rrëzuar dy dekrete të presidentit Meta, për Kodin Penal, si dhe për Akademinë e Shkencav
Testimi i infermjerëve, shpallet lista me 1747 aplikantët e parë në rradhë Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka nxjerrë rezultatet paraprake të verifikimit të kandidatëve që kanë apl
Meta kthen ligjin për Akademinë e Shkencave në Kuvend Presidenti Meta dekreton kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit për Akademinë e Shkencave të Republikës së Shqipëris