999 rezultate për

shkenca

Pse shumë njerëz po konsumojnë kafe me limon? Shumë njerëz pinë kafe çdo ditë, e cila pavarësisht se është provuar që nuk ka ndonjë efekt në kreativitet, rrit përqënd
10 gratë më të bukura në botë sipas shkencës (FOTO LAJM) Shkenca ka folur shpesh për bukurinë; tiparet që meshkujt e kanë të vështirë t’i rezistojnë, portretet e paharrueshme ap
10 vende që nuk i shpjegon dot shkenca, por që në fakt ekzistojnë (FOTO LAJM) Ka shumë vende në planetin tonë për të cilat shkenca nuk ka një shpjegim. Vende që duken magjike apo sikur i përkasin
10 mistere në këtë botë që shkenca nuk i jep dot shpjegim (FOTO LAJM) Ka shumë vende në planetin tonë për të cilat shkenca nuk ka një shpjegim. Vende që duken magjike apo sikur i përkasi
E rregullon shtratin çdo mëngjes? Shkenca shpjegon çfarë duhet të bësh E vetmja gjë e keqe pasi ngrihesh nga shtrati në mëngjes është se duhet ta rregullosh. Megjithatë, mund të kesh dëshirë
E rregullon shtratin çdo mëngjes? Shkenca shpjegon çfarë duhet të bësh E vetmja gjë e keqe pasi ngrihesh nga shtrati në mëngjes është se duhet ta rregullosh. Megjithatë, mund të kesh dëshirë
E rregullon shtratin çdo mëngjes? Shkenca shpjegon çfarë duhet të bësh E vetmja gjë e keqe pasi ngrihesh nga shtrati në mëngjes është se duhet ta rregullosh. Megjithatë, mund të kesh dëshirë
Shkenca e ka të qartë: Kjo është vajza më e bukur në botë (FOTO LAJM) Prej kohësh parametrat e bukurisë ideale kanë qenë në faza tranzicioni dhe fytyrat që kanë qëndruar në krye, kanë ndrysh
4 mistere që shkenca nuk i jep dot një shpjegim (FOTO LAJM) Historia është plot me ngjarje të çuditshme që askush nuk mund ta shpjegojë – ky është një fakt. Për fat të mirë për
4 mistere që shkenca nuk i jep dot një shpjegim (FOTO LAJM) Historia është plot me ngjarje të çuditshme që askush nuk mund ta shpjegojë – ky është një fakt. Për fat të mirë për
Ndahet nga jeta "mjeshtri" i analizave të ADN-së Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur profesor Grigor Zoraqi, bashkëpunëtori dhe anëtari i “Njësisë së Bioteknologjisë d
Sot prezantohet nga qeveria Hoti platforma mbi dialogun me Serbinë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, do të prezentojë sot platformën e tij për dialogun. Kjo do të bëhet në Akadem
Ndërron jetë albanologu i shquar Agron Fiço Studiuesi i njohur Agron Fico ka ndërruar jetë. Ai ishte një prej dijetarëve që ia kushtoi tërë jetën trashëgimit shp
Mëngjes apo mbrëmje? Më në fund shkenca tregon cila është koha e duhur për dush Shumë njerëz pëlqejnë të fillojnë ditën e tyre duke bërë një dush në mëngjes, ndërsa disa preferojnë larjen menjëherë pa
Sot do festonte ditëlindjen, ndahet nga jeta ish-kreu i Akademisë së Shkencave (FOTO LAJM) Ndahet nga jeta ish-kreu i Akademisë së Shkencave, peshëngritësi i njohur në vitet '67-'74 Gudar Beqiraj. Zemra e tij pu
10 vende që nuk i shpjegon dot shkenca, por që në fakt ekzistojnë (FOTO LAJM) Ka shumë vende në planetin tonë për të cilat shkenca nuk ka një shpjegim. Vende që duken magjike apo sikur i përkasin
Skënder Gjinushi përfundon në SPAK, për çfarë akuzohet Kryetarja e Komisionit të Edukimit dhe Medias, Fatjona Dhimitri ka denoncuar sot në SPAK, Skënder Gjinushin, për shkelje
Pse refuzimi dhemb kaq shumë? Shkenca ju tregon çfarë duhet të bëni Pse refuzimi dhemb kaq shumë? Kjo ishte pyetja e parashtruar nga shkencëtarët, kujton psikologu dhe avokati i “ndihmës s
Pse shumë njerëz po konsumojnë kafe me limon Shumë njerëz pinë kafe çdo ditë, e cila pavarësisht se është provuar që nuk ka ndonjë efekt në kreativitet, rrit përqënd
4 fenomenet sa misterioze edhe të frikshme që shkenca nuk i shpjegon dot (FOTO LAJM) Historia është plot me ngjarje të çuditshme që askush nuk mund ta shpjegojë – ky është një fakt. Për fat të mirë për