999 rezultate për

shkembimeve

Meta: Intensifikim bashkëpunimit ekonomik Shqipëri-Kuvajt Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti sot Ambasadorin e ri të Shtetit të Kuvajtit, Fayez Mishari Al-Jassim, të cilit i u
Nishani e Ivanov pro rritjes së shkëmbimeve tregtare Presidenti i Maqedonisë George Ivanov është ndalur tek shkembimi tregtar me Shqipërinë gjatë takimit me presidenti shqip
Meta pret Makinon: Intensifikim të bashkëpunimit Shqipëri-Japoni (VIDEO) Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka pritur ditën e sotme Zv. Ministrin e Jashtëm Parlamentar të Japonisë Takao Makino. N
Meta- Kohno: Intensifikim të shkëmbimeve ekonomike Kryetari i Kuvendit Ilir Meta vlerësoi sot marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Japonisë duke i cilësuar ato si shumë të mir
Kinë-Shqipëri, vlerësohet niveli i shkëmbimeve tregtare e ekonomike Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti një delegacion të Republikës Popullore të Kinës, kryesuar nga Zhou Li
Shqipëria kërkon rritjen e shkëmbimeve tregtare me Maqedoninë Qeveria shqiptare ka kërkuar rritjen e shkëmbimeve tregtare mes Shqipërisë dhe Maqedonisë. Duke folur në forumin e Bizne
Haxhinasto-Sarovic: Të rritet bashkëpunimi mes dy vendeve Ministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës Edmond Haxhinasto priti sot një takim homologun e tij të Bosnjë-Hercegov
Panariti-Reeker: Diskutime për intensifikimin e shkëmbimeve politike Ministri i Punëve të Jashtme Edmond Panariti priti sot në një takim Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shtetit Phlip Reeker.
Topi-Ivanov: Diskutime për rritjen e shkëmbimeve ekonomiko-tregtare Kreu i shtetit Bamir Topi është takuar të dielën me homologun maqedonas Gjorgje Ivanov, në prani të dy delegacioneve zyr
Meta takon Ambasadorin e Kinës në Tiranë Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim z. Ilir Meta priti në një takim kortezie Ambasadorin e Republikës Popullore