999 rezultate për

shkelje

VMRO-DPMNE: Të akuzuarit nuk kanë bërë asnjë shkelje më parë Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE vazhdon të reagojë për të arrestuarit, të cilët dyshohen për përfshirje në ngjarj
Policia e Pogradecit bëhet shembull: 88 gjoba për shkelje të ligjit Policia e Pogradecit ka dalë në terren me pika kontrolli të lëvizshme duke kontrolluar shoferët kryesisht ata me makina
Gjyqtarët dhe prokurorët do të sfidohen në letër Brenda muajit janar do të procedohet në Qeveri një projektligj që përmban të listuara rrethanat kur gjyqtarët e prokuror
Numri i shkeljeve të të drejtave të fëmijëve mbetet i lartë Në periudhën 2016-2017 janë regjistruar 124 raste të viktimave potenciale për të cilët është kërkuar ndihmë ose informac
Jashari kërkon kompesimin e qytetarëve Faturimi i energjisë së shpenzuar nga serbët e veriut tek qytetarët e tjerë të Kosovës përbën shkelje të të drejtave të
Macron & Merkel: Palët të marrin përgjegjësitë për shkeljet e armëpushimit në Ukrainë Presideti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel i bënë sot thirrje palëve, përballë rritjes të
Detaje nga gjykimi i Ilir Tolajt Dy ekspertë janë ftuar për t’i ballafaquar ekspertizat, të premten në gjykimin e ish-sekretarit të Ministrisë së Shëndet
Policia rrëfen se si media e ndihmoi për një shkelje ligjore Policia e Kosovës (PK), pas publikimit të një video-incizimi në media, ku shihet një mjet transportues udhëtarësh “autob
INPO organizon debatin për shkeljet e prokurimit Në kuadër të “Javës Kundër Korrupsionit” të mbështetur nga Ambasada e SHBA-së në Kosovë, Iniciativa për Progres (INPO),
Shkelje ligjore në tenderin për zgjerimin e rrugës për Podujevë Ministria e Infrastrukturës ka bërë shkelje ligjore në tenderin për zgjerimin e rrugës nga Besia në Podujevë. Kjo minist
Elektricisti vdiq në krye të detyrës,arrestohen dy kolegët e tij Policia ka vënë në pranga dy elektriçistë pas hetimeve të kryera në lidhje me vdekjen e kolegut të tyre në krye të detyr
LDK dërgon në Gjykatën Supreme katër aneksa Lidhja Demokratike e Kosovës – LDK, përmes një komunikate për media bën të ditur se ka bërë katër ankesa për shkelje në
Deputetja: Ministri Hamza ka shkelur ligjin e Kosovës Deputetja e Vetëvendosjes, Shqipe Pantina, pati një përplasje me ministrin e Financave Bedri Hamza, i cili ka qenë guver
Xhaferri: Janë bërë shkelje procedurale gjatë arrestimeve Kreytari i Kuvendit Talat Xhaferi duke komentuar aksionin e sotëm policor ku janë arretuar edhe deputet të VMRO-DPMNE-s
Denoncimi i Berishës: 30 oficerë rrezikojnë përjashtimin nga Policia për shkak të Tahirit Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar sërish nëpërmjet qytetarit dixhital, këtë herë lidhur me 30 oficerë policie.
Blerim Sejdiu shkarkon drejtorin e shkollës në Zhelinë, revoltohen banorët Kryetari i komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu ka nisur me shkarkime antiligjore në shkolla. Ai ka shkarkuar drejtorin e
Koreja e Jugut paralajmëron Phenianin të mos shkelë marrëveshjen e armëpushimit Ministri koreano-jugor i Mbrojtjes Song Young-moo ka shtuar presionet ndaj Veriut, duke paralajmëruar Phenianin që të mo
Kurteshi: Beqir Kalludra ka bërë shkelje ligjore Deputeti i Vetëvendosjes, Sami Kurteshi, sot përmes një konference për media ka thënë se gjyqtari Beqir Kalludra ka bërë
Gjyqtari britanik është i gatshëm të dëshmojë për shkeljet e EULEX-it As Misioni i BE-së për Sundim të Ligjit (EULEX) e as zyrtarë të Bashkimit Evropian nuk i kanë hedhur poshtë të gjeturat
Analisti për akuzat e opozitës ndaj Dakos: Le të nxjerrin fakte Analisti Andi Bushati ka reaguar në lidhje me akuzat e Lulzim Bashës ditën e djeshme kundër Vangjush Dakos dhe faktit