Merr fund ëndrra e Atalantës, PSG realizon përmbysje spektalore në fund (VIDEO)
999 rezultate për

shkelje

Kuvendi nis maratonën, diskuton sot hetimin e shkeljeve të Metës Kjo javë, do të jetë e ngjeshur për parlamentarët pasi do të mbahen tre seanca brenda katër ditëve. Në rendin e ditës
Policia maqedonase në aksion, kapin 301 shkelje për mosmbajtje të maskës Gjatë njëzet e katër orëve të kaluara në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut lidhur me masën e mosmbajtjes s
Tërhiqet Rama, Meta nuk do të shkarkohet Presidenti Meta nuk do të shkarkohet nga detyra. Partia Socialiste është tërhequr pasi deputetët socialistë kanë dekl
Sot nisi transporti publik në Tiranë, nga nesër shkeljet në urbane do të denoncohen Transporti qytetas ka nisur punën këtë të hënë. Qytetarët duhet të tregohen të kujdesshëm për përdorimin e maskave dhe r
Auditori gjen shkelje të shumta në QKUK, ka drejtor njësish me vetëm 23 vjet (VIDEO) Mijëra euro të destinuara për kujdestari janë paguar në QKUK për administratë. Një gjë e tillë është evidentuar në rapor
Shqiptari kalon në kufirin grek me mushka për të bërë dru Një tjetër shqiptar kaloi kufirin në mënyrë të paligjshme dhe arriti në një zonë malore të Kastoria, me qëllim që të pri
Platini sërish në telashe, Prokuroria zviceriane e akuzon për tre shkelje Mishel Platini u përjashtua me katër vite nga futbolli në vitin 2015 për korrupsion, por mesa duket telashet nuk paskan
Policia i merr celularin, zbulon shkeljen që do t’i hapë punë 42 vjeçarit në Belsh Pronarin i një lokali në Belsh është proceduar penalisht pasi u konstatua se në brendësi të lokalit të tij vendoseshin b
Avokati i Popullit publikon raportin për KED: Shkeljet nga Ardian Dvorani Me anë të një njoftimi, Avokati i Popullit thotë se ka evidentuar probleme në mbledhjet e KED përgjatë vitit 2019. “N
Sulmuesi serb rrezikon burgun, një tjetër shkelje nga karantina Probleme të reja për sulmuesin serb, Aleksandër Prijovic, i cili pak muaj më parë u dënua me arrest shtëpie, pasi kishte
Ngjela hedh akuzën e fortë: Berisha, Basha dhe Meta janë përgjuar duke prishur reformën Në draftin e tij përfundimtar, Komisioni i Venecias i dha të drejtë Presidentit Meta në lidhje me qëndrimin që ai mbajti
126 persona thyejnë rregullat e izolimit në Maqedoninë e Veriut Gjatë natës së kaluar 126 persona nuk kanë respektuar orën policore me çrrastë janë arrestuar 76 persona, ndërsa për të
Arrestohen 30 persona, nuk respektuan fashën orare Gjatë natës së kaluar në gjithë shtetin orën policore nuk e kanë respektuar 39 persona, me çrrastë janë arrestuar 30 pre
46 persona vihen në pranga, nuk zbatuan fashën orare Brenda 24 orëve të fundit (18/19.05.2020) sa i përket kufizimit të lëvizjes së lirë është evidentuar se 59 persona në gj
Rama "hakmerret" ndaj Bashës, e gjobit dy herë brenda 24 orëve për shkelje të masave Policia ka gjobitur dy here brenda 24 orëve kryetarin e PD, Lulzim Basha. Burimet kanë bërë të ditur se pas ndëshkim
Deri në 5 vite burg, hyjnë në fuqi masat ndëshkuese për shkelje të karantinimit Pas botimit në fletoren zyrtare më 23 prill, ndryshimet ligjore në Kodin Penal, që parashikojnë dënim me burg për person
Nxorri urdhrin për zgjedhjet në universitet, shkarkohet pedagogia Majlinda Keta (FOTO LAJM) Rektorati i Tiranës shkarkon nga detyra pdagogen Majlinda Keta. Në cilësinë e kryetares së Komisionit Institucional t
FA akuzon Trippier për shkelje të rregullave të basteve FA ka ngritur akuzë kundër yllit të kombëtares së Anglisë, Kieran Trippier. Lojtari i kombëtares së Anglisë, Kieran T
55 persona të arrestuar për shkak të shkeljes së rregullave të qeverisë në Maqedoni Policia ka ndaluar 71 persona që nuk kanë respektuar orën policore gjatë 24 orëve të fundit. Policia arrestoi 55 persona
Prokuroria e Kumanovës akuzon 10 persona për shkelje të masave Prokuroria Themelore Publike në Kumanovë kërkon gjobë deri në 1.000 euro në kundërvlerë të denarëve, për nëntë persona,