999 rezultate për

shkarkimin

Fshehu shkarkimin nga detyra dhe akuzat për falsifikim dokumentesh, SPAK vendos fatin e Luan Dacit Ditën e sotme në SPAK do të zhvillohet seanca për gjyqtarin Luan Daci, i cili u pezullua pak ditë më parë, pasi akuzohet
Ish-e dashura: Emery më quante "shtrigë të bardhë" dhe më fajësonte për shkarkimin nga Arsenali Ish-e dashura e Unai Emery, Sacha Wright, ka thënë se trajneri e kishte akuzuar atë për shkarkimin nga Arsenali, duke e
Sot mbahet seanca për shkarkimin e Qeverisë Kurti Kuvendi i Kosovës sot mban seancë për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozu
Nuk justifikon pasurinë: Kërkohet shkarkimi i anëtarit të KLP-së, Besnik Cani Komisioneri Publik ka paraqitur konkluzionet përfundimtare në KPA për subjektin Besnik Cani, i cili është anëtar i KLP-s
ONM kërkoi shkarkimin, KPK konfirmon në detyrë Prokuroren e Durrësit Në datën 10.12.2019, në përfundim të seancës dëgjimore përkatëse, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi konfirmimin
Ancelottin e tërheq Anglia, kjo gjë e mërziti te Napoli Carlo Ancelotti ka lënë pas krahëve shkarkimin nga pankina e Napolit, pasi menjëherë filloi punë në stolin e Evertonit,
Mazhoranca kërkon shkarkimin e Presidentit, zbardhen pyetjet finale Kuvendi i ka dërguar Komisionit të Venecia për hetimin e presidentit të Republikës Ilir Meta dhe emërimin e 2 anëtarëve
Valverde rrezikon shkarkimin, Barcelona nis kontaktet me Xavi Hernandez Pas eliminimit në gjysmëfinalet e Superkupës së Spanjës nga Atletico e Madridit si dhe ecurisë së dobët në javët e fundi
Asnjë goditje serioze në portë, tifozët kërkojnë shkarkimin e Solskjaer Manchester United dështoi të marrë pikë kundër Wolvesit në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të FA kupës. Përveq që nuk
Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e Besim Hajdarmatajt Komisioneri Publik ankimon vendimin e KPK për shkarkimin e prokurorit Besim Hjadarmataj. Kujtojmë se prokurori u kon
Miratohen akuzat për shkarkimin e presidentit Trump Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan miratoi të mërkurën në mbrëmje dy akuza për shkarkimin e presidentit Trump. K
E FUNDIT/ Malaj shkarkohet me 72 vota nga posti në Bankën e Shqipërisë Kuvendi ka miratuar këtë të mërkurë dhe shkarkimin e Arben Malajt nga posti i anëtarit të Këshillit Mbikqyrës në Bankën
ZYRTARE/ Napoli shkarkon Carlo Ancelottin, ja kush pritet ta zëvendësojë Napoli ka shkarkuar nga detyra trajnerin Carlo Ancelotti. Klubi italian e ka njoftuar shkarkimin e strategut italian
Arsenali shpreson në shkarkimin e Ancelottit As Maurizo Pochettino as Massimiliano Allegri, Arsenali kërkon të zëvendësojë të larguarin Unai Emery me Carlo Ancelotti
Shkarkimi nga Tottenham dhe e ardhmja, Pochettino flet hapur Mauricio Pochettino është rikthyer të flasë për shkarkimin nga Tottenham dhe të ardhmen. Aventura me Spurs mori fund me
Socialistët nuk i ndahen Metës, i shtojnë një tjetër akuzë për shkarkimin (FOTO LAJM) Socialistët nuk kanë ndërmend të heqin dorë nga kërkesa e tyre për të shkarkuar nga detyra presidentin Ilir Meta.
Analizë juridike mbi vendimin për shkarkimin e Gjyqtarit Besnik Muçi Jurist- Jonel Baçi Vendimi më i fundit i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit (KPA), mbi shkarkimin e Gjyqtarit të Gjyka
Muçi nuk pranon shkarkimin: U betova para Metës! KPA ka shkarkuar sot nga detyra Besnik Muçin. Por sipas tij, në momentin që ka humbur statusin e Prokurorit dhe është an
Nuk justifikoi 56 mijë euro, KPA vulos shkarkimin e tij Trupi gjykues i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, i përbërë nga Sokol Çomo kryesues, Luan Daci relator, Albana Shtylla, A
Presidenti i Bayernit del hapur: Lojtarët e deshën shkarkimin e Kovac Presidenti i Bayern Munichut, Uli Hoennes, ka zbuluar se klubi gjerman i ndau rrugët me trajnerin Niko Kovac pasi që loj