999 rezultate për

shkaqet

3 janë shkaqet që u marrin jetën shqiptarëve Hipertensioni, diabeti dhe duhanpirja janë faktorë madhorë risku për sëmundjet e qarkullimit të gjakut, të cilat janë sh
Detaje mbi personin që u gjet i vdekur në Pejë Një person u gjet i vdekur sot gjatë orëve të para të ditës në fshatin Vitomiricë të Pejës. Mësohet se personi në fj
Makina në Shkodër përfundon me rrota në ajër Një aksident automobilistik ka ndodhur mesditën e sotme në qendër të qytetit të Shkodrës, para poliklinikës. Mësohet
Ish-drejtori Policisë zbulon shkaqet e krimit në vend Ish-drejtuesi i Policisë së Lezhës, Arben Hadarmataj i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora komentoi situatën kriminale
Aksident në Fier, dy makinat bëhen copë copë Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në afërsi të fshatit Zhupan. Sipas informacioneve të para një kamionçinë ti
Aksident në Elbasan, kamionçina përplas keq çiklistin Një aksident ka ndodhur në rrugën “Thoma Kalefi” pranë tregut industrial në Elbasan. Një kamjoçinë ka përplasur rëndë nj
Meta ndërpret papritur vizitën në Azerbajxhan, nuk dihen shkaqet Presidenti Ilir Meta ka ndërprerë në mënyrë të papritur vizitën e tij në Azerbajxhan, gjatë të cilës pati edhe një takim
Digjet “Viva Fresh” në Gjakovë Një zjarr i madh ka kapluar objektin e supermarketit “Viva Fresh” në qendër të Gjakovës. Lajmin e ka konfirmuar edhe
Në protestë shkoi edhe një ish-drejtor i madh i Ramës (FOTO LAJM) Pjesë e protestuesve të opozitës ishte edhe ish-drejtori i Emergjencav Civile, Shemsi Prençi. Ky i fundit u fotografu
Zbulohen shkaqet e dhunës ndaj lojtarëve me ngjyrë në Lezhë Ka habitur jo pak ai sherr që ka shpërthyer mbrëmjen e sotme në qytetin e Lezhës. Protagonistë kanë qenë lojtarët me
Shkrumbohen nga flakët dy dyqane te Pazari i Ri Një zjarr i madh ka shkrumbuar ditën e sotme dy dyqane Tiranë. Dyqanet ndodhen në zonën e Pazarit të Ri ndërsa zjarr
Benzi shpërthen në flakë, panik në Tiranë Një makinë mësohet se ka shpërthyer në flakë ditën e sotme në zonën e Ali Demit, në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur vetëm
Katërfishohet çmimi i qepës, cilat janë shkaqet Qepa është shtrenjtuar këtë vit dhe çmimi nuk është rritur thjesht sepse është fundvit, siç ndodh rëndom në tregje kur a
E rëndë në Shkodër, gruaja gjen të vdekur burrin pas 10 ditësh Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Shkodrës, ku sipas policisë një person rreth 60-vjeç ka humbur jetën. Vi
Bie nga lartësia, gjen vdekjen 60-vjeçarja në Durrës Një 60-vjeçare ka humbur jetën në qytetin e Durrësit pasi ka rënë nga lartësia. Gruaja me inicialet L.J, 60 vjeç ban
New York Times: Rama nuk jep shkaqet e largimit të Fatmir Xhafajt (FOTO LAJM) Dorëheqja e ministrit të Brenshëm të Shqipërisë, Fatmir Xhafaj bëri bujë të madhe mëngjesin e sotëm. Njoftimin për
Tetova e nis ditën me një aksident Në orët e mengjesit në magjistralen Tetovë-Shkup, afër urës së Treboshit është rrokullisur një makinë. Sipas informat
Policia jep detaje të rendësishme për vdekjen e 13 vjeçares nga Istogu Një vdekje e papritur ka ndodhur dje në Istog, ku një vajzë e shkollës fillore "Bajram Curri", ka ndërruar jetë në bankë
Grushte, shkelma dhe kapje flokësh: Gjimnazistet lenë nam në mes të rrugës (VIDEO) Dy gjimnazistë janë bërë lajm në të gjithë Turqinë sot në mesditë pas një sherri të pazakontë mes tyre. Ato janë kapu
Policia zbardh shkaqet e vdekjes së 13-vjeçares në Tiranë Zbardhet ngjarja e ndodhur mbasditen e djeshme ku e mitura K. B., 13 vjeçe ndërroi jetë në spital. Në përfundim të ve