999 rezultate për

shkalles

EMRI/ Ky është kreu i ri i prokurorisë Mat Keshilli i Larte i Prokurorise ka zgjedhur sot me 8 vota pro, drejtuesin e ti te Prokurorise prane Gjykates se Shkalles
Falsifikoi para, kapet sot 37 vjeçari i dënuar me burg. Policia jep detajet Kapet ne Belsh nje shtetas i shpallur ne kerkim dhe i denuar nga autoritet shqiptare me dy vite burg. Specialistët pë
Kur arkitekti e merr shkollën me “mik” (FOTO LAJM) Nga xhami i rrezikshëm deri tek qilimat që shkaktojnë dhimbje koke kur i shikon, këto grupe shkallësh janë dizajnuar aq
Arrestohet 31 vjeçari, i kërkuari i 3-të për grabitjen në Peqin Policia e Peqinit në bashkëpunim me atë të Tiranë ka vënë në pranga një 31-vjeçar i shpallur në kërkim për vjedhje me dh
Nuk ka qetësi, lëkundet përsëri Korça Një tjetër tërmet trondit rajonin e Korçës. Pas dy tërmeteve të pasdites, një tjetër lëkundje u ndje para pak minutas
Korça kthehet në "djep", pas të parit goditet nga një tjetër tërmet (FOTO LAJM) Dy tërmete të njëpasnjëshme kanë tronditur sot Korçën duke shkaktuar panik tek banorët. I pari pati një forcë 4.4 të
Gjykata Supreme rikthen për gjykim çështjen e Pjetër Ndrecajt Gjykata Supreme e Kosovës, ka marrë vendim që rasti i Pjetër Nrecaj i dënuar me burg të përjetshëm për vrasjen e gruas d
Tronditet Ohri i Maqedonisë së Veriut, regjistrohen dy tërmete Në rrethinën e qytetit të Ohrit të Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV) sot janë regjistruar dy tërmete. Tërmeti
Klement Balili apelon vendimin e Gjykatës: Nuk keni prova Klement Balili, i njohur ndryshe si Eskobari i Ballkanit, ka apeluar vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë për Krimet
Arrestohet 33-vjeçari i shpallur në kërkim për trafik droge (VIDEO) Policia e Durrës ka arrestuar një person të shpallur në kërkim për trafik të lëndëve narkotike. Në pranga u vu shteta
Tre tërmete dridhin jugun e Shqipërisë (FOTO LAJM) Ditën e sotme rreth 16 lëkundje sizmike janë shënuar në territorin e Shqipërisë. Tërmeti i fundit i ditës së sotme është
EMRI/ Kapet sarandioti i dënuar me dy vite burg Policia e Sarandës ka njoftuar se ka vënë në pranga një shtetas i cili ishte shpallur në kërkim. Bëhet fjalë për sht
Sot vendoset për ankesën e Jankullovskës Në Gjykatën e Apelit sot duhet të mbahet seancë për ankesën i ish-ministres së Punëve të Brendshme, Gordana Jankullovska
Procedim penal për gjyqtarin e Fierit që kërkonte favore seksuale (VIDEO) Pas transmetimit të video regjistrimit ku gjyqtari i Fierit, Roland Hysi kërkonte rryfshet e marrëdhënie seksuale nga nj
Tërmeti shkund Podgoricën, lëkundet veriu i Shqipërisë Një tërmet ka rënë mesditën e sotme në Mal të Zi duke tronditur kryeqytetin, Podgoricë. Sipas Institutit Europian të
Akuza për korrupsion, arrestohet kryeinfermierja e Spitalit Psikiatrik Policia e Elbasanit ka ndaluar një 50-vjeçare me detyrë kryeinfermiere pranë Shtëpisë së Mbështetur “JETA” në Cërrik, në
EMRAT/ Arrestohen një grua dhe një burrë mashtrues në Tiranë Dy raste të veçanta mashtrimi në Tiranë, kanë përfunduar në duart e Policisë. Ndërsa për rastin e parë, burri u ekstr
Tërmet i fuqishëm në mëngjes Një tërmet i fuqishëm ka tronditur mëngjesin e sotëm. Tërmeti është shënuar në Greqi ndërsa epiqendra ka qënë pranë
Tërmet në Iran, të vdekur dhe qindra të plagosur Të paktën dy persona janë vrarë dhe mbi 240 të tjerë janë lënduar pasi një tërmet i fuqishëm prej 6,0 shkallësh të Rihte
Gjykata merr një vendim për babain vrasës Gjykata e Apelit e Kosovës, e ka refuzuar si të pa bazuar ankesën e avokatit mbrojtës kundër caktimit të masës së parabu