999 rezultate për

shkalla

Aksidenti te "Shkalla e Tujanit", shkon në dy numri i viktimave Ka shkuar në dy numri i viktimave si pasojë e aksidentit që ndodhi dje pasdite te “Shkalla e Tujanit”. Mësohet se ka
Aksident i rëndë te "Shkalla e Tujanit", humb jetën një person Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme pak larg Tiranës, në zonën e shkallës së Tujanit, ku dhe ka humbur jetë
Një në 5 maqedonas është i varfër Çdo pesti i banorë në Maqedoni është i varfër. Shkalla e njerëzve të varfër në vitin 2019 ishte 21.9 përqind, informojnë
Ndryshojnë shifrat në Spanjë, si paraqitet shkalla e infeksionit gjatë ditëve të fundit Spanja ka regjistruar më shumë se 23,000 raste të reja me COVID-19 që nga e premtja, tha shefi i urgjencës shëndetësore
Fluturon shkalla e infeksionit në Maqedoninë e Veriut, 8 viktima dhe mbi 200 raste të reja Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar 241 raste të reja me koronavirus gjatë orëve të fundit nga 1
Bëhet e ditur shkalla e dëmtimit, Xhaka humb 4 ndeshjet e rradhës Mesfushori shqiptar i Arsenalit, Granit Xhaka u dëmtua në sfidën e pare pas pandemisë që Arsenali e luajti si mysafir i
Tërmeti shkund Shqipërinë (FOTO LAJM) Një termet i fortë sapo ka tronditur vendin. Sipas raportimeve të para mësohet se tërmeti ka qënë 4.5 i shkallës rih
IGJEUM: Tërmeti i 26 nëntorit ishte 9 ballë në Hamallaj dhe Durrës, 7 ballë në Tiranë Të dhënat shkencore nga Instituti i Gjeoshkencës tregojnë se tërmeti i datës 26 nëntor 2019 me magnitudë 6.4 ishte ndjer
Matja e një tërmeti, si funksionon shkalla Rihter? Gjithmonë kemi frikë nga tërmetet, sidomos kur dëgjojmë për magnitudën e tij. Por si funksionon ajo? Shkalla Rihter e qu
U kapën 3.4 milionë euro në “Toyota Yaris” , rikthehen në burg 4 të pandehurit Gjykata e Apelit për Krime të Rënda ka rrëzuar vendimin e dhënë nga Shkalla e Parë përsa i përket dosjes “Toyota Yaris”.
Tërmetet, cili është ndryshimi mes magnitudës dhe intensitetit Tërmeti i 26 nëntorit, me magnitudë 6.4 është më i fuqishmi që ka goditur vendin në 30 vitet e fundit. Lëkundjet që zgja
Ky vend europian arrin shkallën më të ulët historike të papunësisë, vetëm 2.1% Zvicra thyen rekordin historik sa I përket përqindjes së uët të papunësisë me vetëm 2.1%, gjatë muajve të fundit ndër më
Shkalla më e lartë e vdekjeve nga droga arrihet në këtë vend Numri i vdekjeve të lidhur me drogën në Skoci u rrit në 1,187 nga viti i kaluar sipas statistikave zyrtare. Shifra ës
Rritet shkalla e varfërisë në Zvicër Zvicra është një nga vendet më të pasura në botë, ku jetojnë shumë milionerë. Megjithatë, edhe në Zvicër, ka njerëz q
Sipas statistikave në Kosovë ka më shumë të punësuar djem se vajza Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar rezultatet e Anketës së Fuqisë Punëtore (AFP), për vitin 2018.
Situatë alarmante në det, çfarë paralajmërohet për ditët në vijim Drejtori e Përgjithshme detare ka bërë një reagim të rëndësishëm për të gjithë pronarët e mjeteve lundruese dhe portet q
Mot i keq në dy ditët në vazhdim, dallgët do të tërbohen në dete Drejtoria e Përgjithshme Detare ka njoftuar në lidhje me motin e keq që pritet të përfshijë vendin tonë dhe ujërat tan
"Erëra të fuqishme, portet të marrin masat" Drejtoria e Përgjithshme Detare ka bërë një paralajmërim për të gjithë portet në vend ku thuhet se erëra të fuqishme do
Alarm në portet shqiptare: Priten dallgë 8 ballë (FOTO LAJM) Drejtoria e Përgjithshme Detare së fundmi ka ngritur alarmin se ditën e hënë me datë 28 janar priten erëra të stuhishme
"Hellbanianz janë shkalla më e ulët", njihuni me mbretërin e mafias shqiptare në Londër Media britanike prej disa vitesh po ngrejnë shqetësimin dhe rrezikun që i kanoset Mbrëtërisë së Bashkuar nga bandat shqi