999 rezultate për

shkallĂ

Rritet shkalla e varfërisë në Zvicër Zvicra është një nga vendet më të pasura në botë, ku jetojnë shumë milionerë. Megjithatë, edhe në Zvicër, ka njerëz q
Sipas statistikave në Kosovë ka më shumë të punësuar djem se vajza Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar rezultatet e Anketës së Fuqisë Punëtore (AFP), për vitin 2018.
Situatë alarmante në det, çfarë paralajmërohet për ditët në vijim Drejtori e Përgjithshme detare ka bërë një reagim të rëndësishëm për të gjithë pronarët e mjeteve lundruese dhe portet q
Mot i keq në dy ditët në vazhdim, dallgët do të tërbohen në dete Drejtoria e Përgjithshme Detare ka njoftuar në lidhje me motin e keq që pritet të përfshijë vendin tonë dhe ujërat tan
"Erëra të fuqishme, portet të marrin masat" Drejtoria e Përgjithshme Detare ka bërë një paralajmërim për të gjithë portet në vend ku thuhet se erëra të fuqishme do
Alarm në portet shqiptare: Priten dallgë 8 ballë (FOTO LAJM) Drejtoria e Përgjithshme Detare së fundmi ka ngritur alarmin se ditën e hënë me datë 28 janar priten erëra të stuhishme
"Hellbanianz janë shkalla më e ulët", njihuni me mbretërin e mafias shqiptare në Londër Media britanike prej disa vitesh po ngrejnë shqetësimin dhe rrezikun që i kanoset Mbrëtërisë së Bashkuar nga bandat shqi
ZBULIMI/ Vajzat i ngjisin gripin vajzave dhe djemtë ua ngjisin djemve Hulumtimi se si virusi ka kaluar nga një person në person në një shkollë fillore, ka treguar se si shkalla e bartjes së
Tërmeti godet Greqinë, ndihet deri në Shkup Rrjeti Sizmologjik Telemetrik i Republikës së Maqedonisë, me stacion në Shkup, Vallandov, Ohër, Shtip dhe Pehçev, sot në
Si funksionon shkalla Rihter? Gjithmonë kemi frikë nga tërmetet, sidomos kur dëgjojmë për magnitudën e tij. Por si funksionon ajo? Shkalla Rihter e q
Ndryshime të reja, çfarë po ndodh me taksat? Qeveria ka vendosur të bëjë ndryshime në tre ligje të lidhura me taksat, duke ofruar kështu praktikisht një paketë të dy
U gjet i mbytur në lum, misteri i vdekjes së efektivit në Shkodër Ditën e djeshme në Shkodër u gjet i vdekur një efektiv policie i cili ishte mbytur në ujërat e Lumit Kir. 52-vjeçari
KatĂ«r shkallat e rritjes sĂ« fĂ«mijĂ«ve sipas pĂ«rshkrimit tibetian NjerĂ«zit nĂ« Tibet janĂ« tĂ« durueshĂ«m, tĂ« mençur dhe kanĂ« pikĂ«pamjet e tyre pĂ«r jetĂ«n. KĂ«shtu qĂ«, njĂ« ‘pĂ«rshkrim tibeti
Momenti tronditës: Prishet shkalla lëvizëse njerëzit bien brenda saj (VIDEO) Një ngjarje e rëndë është shënuar në metro, teksa disa njerëz ishin duke ecur nëpër shkallët lëvizëse. Në një moment,
Gashi kërkon nga shkalla e dytë lirimin aktivistëve të VV-së Avokati Tomë Gashi, i cili mbron deputetin e VV-së, Frashër Krasniqi, ka deklaruar se shkalla e dytë e ka rastin që të p
Popullariteti i Trump pëson rritje të ndjeshme Popullariteti i presidentit amerikan shënoi një rritje të lehtë gjatë pushimeve të Krishtlindjeve duke nxitur përpiluesi
Shqetësuese shifrat e papunësisë në Kosovë Sipas rezultateve shkalla e papunësisë është 30.6%. Papunësia më e theksuar është te femrat me 36.6 %, krahasuar me mesh
Shkalla e papunësisë në Gjermani shënon nivelin më të ulët historik Gjatë muajit korrik, shkalla e papunësisë në Gjermani regjistroi nivelin më të ulët që prej ribashimit të vendit. Kj
Enti i Statistikave, 43.7% e popullsisë në Maqedoni është e punësuar Në tremujorin e parë të vitit 2017, Maqedonia numëron 952,633 popullsi aktive, prej së cilës 743,043 janë të punësuar, n
Tërmet në Maqedoni, lëkundet Tetova Lëkundjet e tokës vazhdojnë të trondisin Maqedoninë. Një tërmet ka lëkundur tokën, 50 kilometra në perëndim të Shkup