999 rezultate për

shkaktuara

Shqipëria përballë pasojave ekonomike të shkaktuara nga pandemia Marina Kerceli Që prej fillimit të muajit mars të vitit të kaluar, Shqipëria vazhdon të jetë e mbërthyer nga
Si të përmirësoni sistemin tretës nga problemet e shkaktuara prej karantinës Situata e shkaktuar prej pandemisë së COVID-19 dhe izolimi në shtëpi i miliona njerëzve në botë ka nxjerrë në pah jo vet
Çfarë janë krimbat parazitarë dhe si të parandalojme infeksionet e shkaktuara nga to Cilat janë krimbat parazitare? Parazitët janë organizma që jetojnë dhe ushqehen nga një host i gjallë. Ekzistojnë një
9 ditë më pas, del bilanci i plotë me dëmet e shkaktuara nga tërmeti Zv.ministrja e Brendshme Rovena Voda bëri me dije bilancin e dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit, që shënoi e
Nis rikonstruksioni i Kuvendit pas dëmeve nga tërmeti (FOTO LAJM) Ka nisur rikonstruktimi i godinës së Kryesisë së Kuvendit pas dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Ajo pat
Pamje me dron e rrënojave të shkaktuara nga tërmeti (VIDEO) Janë publikuar pamje të xhiruara me dron pas lëkundjeve të shumta të tokës në Shqipëri, ku si pasojë disa persona raport
Tymi i zi mbulon zonën, digjet biznesi në Durrës (VIDEO) Pak momente më parë, një biznes ka shpërthyer në flakë në autostradën Tiranë-Durrës, [pikërisht në dalje të Durrësit.
Tërmeti në Korçë, Ministria e Mbrojtjes vlerëson dëmet e shkaktuara Ministria e Mbrojtjes ka vlerësuar dëmet në zonën e Korçës, pas tërmetit të fuqishëm që tronditi korçarët ditën e djeshm
Komuna në luftë me shitësit ilegalë Përmes një njoftimi, Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur se Ekipet e Inspekcionit, sot në rrugën “Ilir Konushevci”, pra
Humb jetën nga fruthi një foshnjë në Maqedoni Një fëmijë trembëdhjetëmuajsh ka vdekur dje nga komplikimet e shkaktuara nga fruthi në Klinikën për sëmundje të fëmijëve
Përmbytje të shumta në Gjermaninë veriore Njerëzit në të gjithë Gjermaninë veriore po luftojnë për të rikuperuar pasojat e stuhive të fuqishme që goditën rajonin
Zbardhet shifra, sa shqiptarë vdesin nga përdorimi i drogës Raporti Evropian i Drogave 2017 tregon se Estonia është vendi me numrin më të madh të vdekjeve të shkaktuara nga drogat,
Tërmetet dhe përmbytjet, gati siguracioni i detyrueshëm për pronarët Pronarët e shtëpive do të paguajnë siguracion për mbrojtjen e shtëpive nga dëmet e shkaktuara prej tërmeteve dhe përmbyt
7 ushqime që ju pastrojnë lëkurën Një nga gjërat pas së cilave jemi të fiksuar të gjithë e sidomos vajzat është lëkura. Pastërtia apo lëkura e butë lidhet
Ministria e Bujqësisë këtë javë do të paguajë subvencionet për pemëtarët në Maqedoni Këtë javë pritet të fillojë pagesa e subvencioneve me vlerë prej 28 milionë denarëve, të parapara për 544 pemëtarë. S
ALARMI! Shqipëria në zonën e kuqe për vdekjet e shkaktuara nga duhanpirja Shqipëria renditet ndër 37 vendet ku duhanpirja është shkaktari dytë më i madh i sëmundjeve dhe vdekjeve, sipas të dhëna
Numrit të "viktimave" të shkaktuara i ftohti i acartë në Evropë i shtohet dhe një dhelpër e ngrirë (FOTO LAJM) Një fotografi e kapur së fundmi tregon se si një dhelpër pa fat që ishte rrëzuar në një lumë gjatë temperaturave të aca
Ja cilat janë problemet shëndetësore të shkaktuara nga bajamet Bajamet shërbejnë për të parandaluar depërtimin e baktereve në trup dhe për të prodhuar antibiotik kur ka baktere. Në
3 mënyra për të hequr plagët e shkaktuara nga brisku Puçrrat që krijohen pas rruajtjes janë gjithmonë të mërzitshme dhe shumë irrituese. Ato ndodhin kur pas rruajtjes qimet
Itali/ Përcillen viktimat e para, bilanci vazhdon të rritet (VIDEO) Ka shkuar në 290 numri i personave në rajonin ku vazhdojnë ende punimet e kërkim-shpëtimit dhe të heqjes së rrënojave të