999 rezultate për

shkaktuar

Florida nën sundimin e stuhisë Eta, pamjet nga rrëmuja dhe përmbytjet (FOTO LAJM) Florida vështirë se mund të kalojë kohë pa u goditur nga stuhitë apo uraganet, duke u kthyer shpesh në një grumbull rrëm
COVID-19 nuk po kursen askënd! OBSH: Mijëra fëmijë mund të vdesin Organizata Botërore e Shëndetësisë ka paralajmëruar ditën e sotme numri i fëmijëve që do të vdesin nga kequshqyerja, si
Testoni logjikën tuaj. Cili nga fëmijët mendoni se ka shkaktuar rrëmujën? (FOTO LAJM) Nëse nuk arritët ta gjenit, ne e kemi përgjigjen për. Fëmija i 2 ka shkaktuar rrëmujën.
Spiropali "del nga vetja" gjatë debatit live: Unë juve ju ha për mëngjes! Një debat i ashpër është zhvilluar sonte në "OPEN" mes deputetes Elisa Spiropali dhe Endri Shabanit të "Nismës Thurje".
Stuhia godet Romën, përmbytje në rrugët e qytetit Stuhia ka goditur mbrëmjen e djeshme Romën duke shkaktuar përmbytje. Autoritetet kanë bërë thirrje që qytetarët të tr
Uragani Sally nxjerr tërbimin në SHBA, shkatërron rrugët dhe shemb urat (FOTO LAJM) Uraganet gjithnjë kanë qenë një kërcënim i madh për SHBA-të dhe kështu ka ndodhur edhe këtë herë. Pjesa juglindorë e
Kakavija sërish pikë kaosi, qytetarët torturohen në radhë të gjata Radhët e gjata janë kthyer në një makth për qytetarët shqiptarë në pikën Kufitare në Kakavijë. Qytetarët që nisen dre
E moshuara luan piano mes rrënojave dhe kaosit të shkaktuar në Beirut, pamjet bëhen virale (VIDEO) Kaosi do të ishtë fjala e duhur për të përshkruar skenën në shtëpinë e Abboud Melki në Beirut të mërkurën në mbrëmje. Mo
Punonjësit ende brenda, përfshihet nga flakët fasoneria Një fabrikë fasonerie është përfshirë nga flakët në Skrapar. Godina u përfshi në flakë, në momentin që aty ende puno
Tragjedia në Bejrut mund të ishte shmangur! Gabimi shkaktoi mbi 100 viktima e 4000 të plagosur Mbrëmjen e djeshme Bejrut u shkatërrua nga një shpërthim i cili ka shkaktuar mbi 108 të vdekur dhe 4000 të plagosur.
Moti i keq dhe era e fortë bën namin në Kosovë: Dëmtime banesash e shembje shtyllash Ditët e fundit moti ka qenë i luhatshëm në Kosovë, por pasditen e sotme dhe gjatë mbrëmjes ka pasur prishje të tij duke
Shokohet futbolli europian, zyrtari i lartë në prag të dorëheqjes pas zbulimit të skandalit Presidenti i kampionatit spanjoll Javier Tebas po mendon të japë dorëheqjen pas publikimit të lajmeve se ka shkaktuar “k
Shpërthim me lëndë plasëse në Tiranë Një sasi lëndë plasëse ka shpërthyer pak pas mesnate në banesën e një 47 vjeçari në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur rreth
Setien ka shkaktuar edhe më shumë kaos te Barcelona, katalanasit po shkojnë drejt dështimit Katër vite pasi Barcelona kishte arritur të ndërtonte strategjinë me talentët, futbollin fantastik dhe filozofinë e thën
Fitoi Liverpool-i, gazetari i ndërpret emisionin Eni Vasilit duke shkaktuar reagime në studio Fansave të Liverpoolit iu desh të prisnin 30 vite për të fituar Premier League-n dhe rrjedhimisht ajo që ndodhi mbrëmë i
Pamje nga "fundi i botës" në Stamboll (VIDEO) Stambolli është përfshirë nga një stuhi e fortë gjatë mesditës së sotme, e cila ka shkaktuar përmbytje në disa lagje të
Vajza i kërkon falje nënës: Të kam shkaktuar dhimbje, nuk të mbrojta kurrë! Debatet dhe mosmarrveshjet e vazhdueshme në një çift në disa raste mund t’i çojnë drejt divorcit. Secili nga ish-partner
Publikoi videon e nënës së djalit të dhunuar, paditet Ardi Veliu (VIDEO) Paditet Drejtori i Policisë së Shtetit Ardi Veliu. Zaida Çobo ka vendosur të ngrejë padi ndaj Drejtorit të Policisë Ard
Pa tru dhe me 720 gjini, kjo krijesë misterioze rigjeneron veten për dy minuta Takoni Blob, organizmi pa tru dhe pothuajse 720 gjini që rigjenerohet në vetëm dy minuta nëse e pret qoftë edhe në gjys
Si të përmirësoni sistemin tretës nga problemet e shkaktuara prej karantinës Situata e shkaktuar prej pandemisë së COVID-19 dhe izolimi në shtëpi i miliona njerëzve në botë ka nxjerrë në pah jo vet