999 rezultate për

shkakton

Mos hani kurrë domate nëse vuani nga problemet e mëposhtme shëndetësore Domatja është një ndër perimet më të pasura me vlera ushqyese që nuk mungon kurrë në tryezën tonë, pavarësisht periudhës
Mjekët japin alarmin: Mos hani kurrë domate nëse vuani nga problemet e mëposhtme shëndetësore Domatja është një ndër perimet më të pasura me vlera ushqyese që nuk mungon kurrë në tryezën tonë, pavarësisht periudhës
Mos flini kurrë me lente, dëmi që mund të shkaktoni 1. Të flesh me lente Ndosh që disa kompani që prodhojnë lente t’ju këshillojnë që nukl ka asgjë të keqe të flesh me l
Hyn në fuqi ligji i ri, kush shkakton dhunë në stadiumet shqiptare dënohet me burg Që sot e tutje mbajtësit e flakdanëve apo mjetet piroteknike në stadiumet shqiptarë rrezikojnë burgun. Hyn zyrtarish
Mjekët: Kujdes nga pickimi i këtij insekti, shkakton alergji që merr jetë Mjekët kanë dhënë alarmin për të bërë kujdes nga pickimi i rriqrave, një lloj paraziti që jeton duke u ushqyer në gjakun
Juventusi i shkakton humbjen e parë Interit dhe i merr fronin (VIDEO) Juventusi është lider i ri në Serie A. "Zonja e Vjetër" e ka mposhtur 2-1 Interin në "Giuseppe Meazza", duke ia shkak
Katering del jashtë kontrollit, shkakton kaos në aeroport (VIDEO) Një katering ka shkaktuar kaos në aeroportin O'Hare të Çikagos pasi humbi kontrollin. Katering hodhi gjithë ushqimi
Studimi i ri jep alarmin për pastën e dhëmbëve: Shkakton diabet Sipas një studimi, një kimikat i zakonshëm i cili zbardhon ushqimet, barnat, letrën apo pastën e dhëmbëve mund të shkakt
E kanë pasur gabim, mishi i kuq nuk shkakton kancer Nëse deri tani të gjithë shkencëtarët kanë vënë alarmin për rrezikun që sjell në organizmin tonë mishi i kuq, tashmë gjë
A shkakton kafja dhimbje koke? Mbarëvajtja e të gjithë organizmit është çelësi i një jete të gjatë. E për ta arritur këtë një stil jetese i shëndetshëm
Komunistë të varur: Baneri i ultrasve të Tiranës shkakton mjaft debat Dhuan e djeshe në derbin e kryeqytetit i fituar nga Partizani nuk ishte episodi i vetëm që duhet të flitet pas tij. B
Koha e keqe shkakton kaos në Greqi, dy të vdekur (VIDEO) Moti i keq ka përfshirë sëfundmi Greqinë duke shkaktuar dy të vdekur. Erëra të fuqishmë, rrebeshe të forta shiu dhe
Simulimi i frikshëm: Një luftë SHBA-Rusi do të shkaktonte 34 milion viktima në 24 orë (VIDEO) Kërkuesit shkencorë kanë realizuar një simulim të një lufte të mundshme SHBA-Rusi dhe kanë treguar rezultatin e tmerrshë
Zbulohet geni përgjegjës që shkakton varësinë ndaj drogës Shkaku i krijimit të varësisë nga kokaina është një gen. Përdorimi i vazhdueshëm i kësaj substance ndikon në modifikimin
Uragani "Dorian" troket në Kanada, shkakton dëme materiale Pas shkaktimit të dhjetëra viktimave dhe dëmeve të mëdha materiale në Ishujt Bahamas dhe Shtetet e Bashkuara, stuhia “Do
Një tmerr i vërtetë, uragani "Dorian" shkakton 5 të vdekur dhe tani kërcënon miliona njerëz (VIDEO) Të paktën 5 persona kanë vdekur në Bahamas si pasojë e uraganit ‘Dorian’. Stuhia e tmerrshmë ka shkatërruar me qindra
Pamje tronditëse: Uragani "Dorian" shkakton viktimën e parë, 1 fëmijë 7-vjeç (FOTO LAJM) Stuhia më e fuqishme ka goditur ishujt Karaibe të Bahamas dhe ka shkatërruar ndërtesat e ka shkaktuar përmbytje të mëdha
Momenti kur shoferi humb kontrollin e kamionit dhe shkakton aksidentin masiv në Prishtinë (VIDEO) Gjatë orëve të mesditës dje në një nga rrugët e Prishtinës ka ndodhur një aksident, ku shkaktar ka qenë një kamion i mbe
Pushime me të dashurën 40 vjet më të vogel, aktori i njohur shkakton debat (FOTO LAJM) Aktori i njohur Dennis Quaid, është fotografuar në Itali me të dashurën e tij të re, Laura Savoie. 65-vjeçari dhe 26
Shtylla të rëna dhe makina të prishura: Moti shkakton probleme në Gjilan (FOTO LAJM) Gjatë ditës së djeshme në territorin e Kosovës mbizotëroi mot i lig me erë të fortë e shtrëngata. Nga era u dëmtuan q