999 rezultate për

shkaktojne

Si e shkaktojnë rrezet e diellit kancerin në lëkurë? Shkencëtarët kanë dokumentuar për herë të parë dëmtimin e ADN-së që mund të ndodh në lëkurë për shkak të një rangu të gj
Reja e pazakontë pushton qiellin, fotot bëjnë xhiron e rrjetit (FOTO LAJM) Qielli i Meksikës është ndritur nga një re e mahnitshme është fotografuar në qiellin e Neë Mexico, që me të vërtetë duke
Pirnc Harry i vendosur për rrjetet sociale: Shkaktojnë urrejtje Princi Harry dhe Meghan Markle po punojnë me drejtues të bizneseve dhe zyrtarë të marketingut për të ndryshuar mënyrën s
Këto janë 4 ushqimet që ju shkaktojnë fryrje në zonën rreth barkut Këto janë 4 ushqimet që ju shkaktojnë fryrje në zonën rreth barkut Yndyra aktive e barkut ruhet rreth mëlçisë, pankre
Reja e çuditshme pushton qiellin, fotot bëjnë xhiron e rrjetit (FOTO LAJM) Qielli i Meksikës është ndritur nga një re e mahnitshme është fotografuar në qiellin e Neë Mexico, që me të vërtetë duke
Nuk jua kishte marrë mendja, 8 ushqimet që shkaktojnë më shpesh alergji Alergjitë janë shumë të përhapura dhe mund të prekin një numër të madh personash. Mund të shkaktohen si nga ushqimet ash
Studim i ri: Imuniteti ndaj koronavirusit mund të zgjasë vetëm gjashtë muaj Imuniteti ndaj riinfektimit nga koronaviruset njerëzore mund të zgjasë vetëm gjashtë muaj, sipas një studimi të Universi
Përfshirë edhe kancerin, 6 dëme që letrat e lagura mund t'i shkaktojnë lëkurës Edhe pse fshirja e make up-it me letra të lagura ju lehtëson pas një dite të lodhshme, në të vërtetë nuk është ashtu. Në
Pas COVID-19, Kina përballet me një tjetër virus të rrezikshëm E gjithë bota këto ditë po jeton me shpresën që "epoka" e koronavirusit të marri fund. E sikur të mos mjaftonte kjo në K
A janë të dëmshëm magnetet që mbajmë në dyert e frigoriferëve? Magnetët janë suvenirët më të blerë të këtyre viteve të fundit, por disa thonë që ato mund të shkaktojnë kancer. Cili ng
5 arsye pse shfaqen njolla të errëta në lëkurë Ekspozimi në diell pa mbrojtje- Shumë njerëz besojnë se mbrojtja nga dielli rekomandohet vetëm kur shkojmë në plazh, por
Lojërat Olimpike shkaktojnë përplasjen e rradhës mes Mbappes dhe PSG-së Gjatë prezantimit të Fondacionit të tij në një hotel në Paris, Kylian Mbappe zbuloi qëllimet e tij këtë vit. Liga e Kamp
Hetem Ramadani: Këto ushqime shkaktojnë kancerin, largojini menjëherë nga frigoriferi Hatem ramadani ju njeh me frutat që duhet të mbani dhe ato që duhet t'i hiqni menjëherë nga frigoriferi juaj. Hatemi sqa
Tërmeti dhe era e fortë shkaktojnë dëmtime në stadiumin Air Albania (VIDEO) Era e fortë e disa ditëve më parë, por edhe tërmeti kanë shkaktuar disa dëmtime në fasadën e stadiumit të ri kombëtar, “
Tërmëti mori 51 jetë, Kujtim Gjuzi "zbulon" tre fajtorët që shkaktojnë tragjedi në Shqipëri Kujtim Gjuzi ka reaguar për herë të parë pas tërmetit të 26 nëntorit i cili mori 51 viktima në rang kombëtar. "A ka
Këto janë 5 arsyet kryesore që shkaktojnë infertilitet tek gratë e të gjitha moshave Sipas statistikave, 10 nga100 gra kanë probleme me shtatzëninë. Ndonjëherë, gjërat më të parëndësishme mund të ulin pj
Ushqimet e zakonshme që ju shkaktojnë probleme me veshka Veshkat luajnë rol shumë të rëndësishëm në trup – ato janë përgjegjëse për largimin e mbetjeve përmes urinës, për prodhi
Dëmet që shkaktojnë kunjat e veshëve Nëse mendoni se shkopinjtë e pambukut janë mënyra më e shpejtë dhe e dobishme për të pastruar veshët tuaj, e keni gabim.
4 dëmet që shkaktojnë ushqimet pikante në organizëm Ushqimi pikant është i preferuar për shumë persona Dihet se ky lloj ushqimi stimulon funksionimin e duhur të metabolizm
Sipas rezultatit përfundimtar të studimit, a shkaktojnë kancer cigaret elektronike? Studimi i botuar në Proceedings of National Academy of Sciences (PNAS), në lidhje me kancerin në mushkëri dhe fshikëz pë