999 rezultate për

shkaktoje

Porositi diçka në internet, ajo që i erdhi do t’ju shkaktojë të qeshura pafund Shpeshherë ndodh që porositë që bëjmë përmes internetit të na zhgënjejnë, e kështu i ka ndodhur edhe djalit në foto.
Paralajmërimi i shkencëtarëve: Pritet një mega-cunam që do shkaktojë mijëra të vdekur Është vetëm çështje kohe para se një valë gjigande uji do shkatërrojë brigjet e Spanjës dhe Portugalisë, kanë paralajmër
Shpërthimi i vullkani Etna do ketë pasoja në Shqipëri dhe Kosovë, merrni masat duke filluar që nesër Pak ditë më parë, vullkani Etna filloi të nxjerrë llavë dhe hi, ndërsa mendohet se pasojat e shpërthimit të tij do të nd
Këto janë super-bakteret që kanë vënë në alarm mjekësinë Organizata Botërore e Shëndetësisë ka publikuar një listë me bakteret rezistente ndaj antibiotikëve, që janë ndër më të
“Vrasëse e heshtur”, ana e errët e lëngut të Aloe Vera-s Hipokrati e këshillonte përdorimin e Aloe Vera si mjekim kundër skuqjeve të mëdha dhe si dezinfektues. Kjo bimë bën
Kujdes! Pastrimi i borës mund t’iu shkaktojë infarkt Në këtë ditë të ftohta rekomandohet të rrini brenda në shtëpi dhe të mbani ambientin sa më ngrohtë. Sipas mjekëve te
Kujdes! Ja çfarë ndodh me organizmin nëse gëlltisim çamçakëz Nëse gëlltisni një sasi të madhe çamçakëzi për një periudhë të shkurtër kohore mund të bllokojë traktin digjestiv. S
Alarm! Një tjetër sëmundje seksualisht e transmetueshme po bëhet e pakurueshme Gonorrea, shumë shpejt do të jetë e pakurueshme nga antibiotikët. Duke qenë se bakteret që shkaktojnë sëmundjen gonor
Kujdes me konsumin e këtij lëngu! Mund të shkaktojë kancer Një ndër lëngjet më të përhapur dhe të konsumuar botërisht është ai i portokallit të shtrydhur. Vitet e fundit, ky l
A do shkaktojë BDI incidente te shqiptarët për të qetësuar LSDM-në dhe VMRO-në? Pas incidentit të mbrëmshëm në Shkup, ku mbeti i plagosur Daniel Trajkovski, truproja e kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev
Mos pini kurrë ilaçe pasi keni ngrënë këto ushqime Gjithmonë jemi këshilluar që ilaçet mos t'i përziejmë me asnjë lloj ushqimi për shkak të efektëve anësore që mund të ken
Mos i masazhoni bebet me këtë produkt, mund t’u shkaktojë ekzemë Hulumtuesit shkencor nga Universiteti i Mançesterit thonë se, edhe vajrat natyrale që përdoren për masazhimin e bebeve,
Ekspertët: Mos i lejoni fëmijët të ulen në pozicioni “W” Fëmijët në moshë të vogël janë shumë elastikë dhe gjithmonë preferojnë të ulen në pozicionin “W” por sipas ekspertëve ky
Kujdes! Përqafimi me macen mund t’ju vrasë Macet mund t’ju shkaktojnë një sëmundje vdekjeprurëse me vetëm një lëpirje ose gërvishtje, paralajmëron Qendra për Kontr
Televizori mund të shkaktojë probleme fertiliteti tek meshkujt Një studim i ri ka zbuluar se meshkujt që shikojnë televizor më shumë se pesë orë në ditë, mund të kenë probleme me fert
Mungesë të vitaminës E në organizëm, ja shenjat Vitamina E vepron si një antioksidues i fuqishëm që ndihmon në largimin e stresit oksidativë, i cili mund të shkaktojë p
Virusi Zika mund të dëmtojë dhe trurin e të rriturve Vëzhgimet e kryera tek minjtë kanë nxjerrë në pah efektin shkatërrues të virusit Zika mbi një lloj qelizash të trurit
NASA: Një tërmet i fuqishëm do godasë SHBA-të Ekspertët e NASA-s kanë paralajmëruar se një tërmet i fuqishëm do të godasë SHBA-në dhe do të shkaktojë dëme të konsider
Vërshimet në Shkup kanë çarë asfaltin Shirat e rrëmbyeshëm në Shkup shkaktuan vdekjen e 21 personave dhe dhjetra të tjerë janë lënduar. Po ashtu, vërshime
Ndalimi i teshtitjes, dëme të pakthyeshme në trupin tonë Studimi më i fundit ka rezultuar që pengimi i teshtitjes, mund të kthehet në presion në ndonjë pjesë tjetër të trupit du