Mbyllet dera e negociatave për Shqipërinë
999 rezultate për

shkaktoje

Kriza në Katalonjë mund të shkaktojë luftë civile në Evropë Kriza në Katalonjë mund të çojë në një luftë civile në tokën evropiane, të paktën kështu mendon komisionari evropian për
Shenjat se stresi po ju shndërrohet në sëmundje Stresi është një ndër armiqtë që po rrezikon gjithmonë e më shumë jo vetëm shëndetin mendor, por edhe atë fizik të shumë
Vullkani më i rrezikshëm në botë bëhet gati të shkaktojë një tjetër fatkeqësi (FOTO LAJM) Vanuatu nuk është i panjohur për përmbytjet e shumta, erërat e forta si dhe fatkeqësitë e tjera natyrore. Vendi i vog
Shenjat që tregojnë stresi po ju shndërrohet gradualisht në sëmundje Stresi është një ndër armiqtë që po rrezikon gjithmonë e më shumë jo vetëm shëndetin mendor, por edhe atë fizik të shumë
Mungesa e gjumit mund të shkaktojë sëmundje Të gjithë jemi mësuar të dëgjojmë se nëse kalojmë shumë orë duke fjetur nuk është mirë, por një studim i ri vërteton të
Djathi mund t’ju shkaktojë varësi Djathi përmban një substancë kimike që ndodhet edhe në drogat adiktive, kanë zbuluar shkencëtarët. Ekipi që qëndron p
Përdorimi i aspirinës mund të shkaktojë hemorragji të brendshme Personat mbi 75 vjeç, që marrin një aspirinë në ditë pas një infarkti, janë më të rrezikuar, ndonjëherë edhe në mënyrë f
Mjekët pediatër e ndalojnë përdorimin e pudrës, ja nga se rrezikohen bebet Pudra është një produkt që përbëhet nga magnezi, silikoni, oksigjeni dhe hidrogjeni dhe funksioni i saj është të thithë
Gjuha me xixa, trendi më i ri në Instagram (FOTO LAJM) Xixa në flokë, në trup, në sy në buzë, por duket se tani do shkëlqeni edhe më shumë pasi një trend i ri është përhapur m
Çfarë i ndodh trupit tuaj disa orë pasi keni lyer thonjtë? Siç e dimë të gjithë, nuk duhet të përdorni shumë shpesh manikyr në thonjtë tuaj sepse ato do të fillojnë të thahen dhe
Kujdes! Mos pini kurrë ujë nëse nuk keni etje Gjatë gjithë kohës jemi këshilluar të pimë sa më shumë ujë, po jo! Kjo këshillë është e gabuar. Pavarësisht stinës s
Si mund të shkaktojë pagjumësia vetëvrasjen Problemet e pagjumësisë mund të jenë shenja të hershme të përforcimit të mendimeve për vetëvrasjeve tek adoleshentët e r
Ja çfarë i ndodh trupit tuaj disa orë pasi keni lyer thonjtë Siç e dimë të gjithë, nuk duhet të përdorni shumë shpesh manikyr në thonjtë tuaj sepse ato do të fillojnë të thahen dhe
Spinaqi ka vlera të jashtëzakonshme, por nëse e bëni këtë gjë ai mund t’jua shkaktojë kancerin Spinaqi është ushqimi i preferuar i Popajit, pasi që e bën të fortë dhe të pamposhtur, por në jetën reale, pavarësisht s
Detergjenti që nuk duhet përdorur kurrë në kuzhinë, mund të shkaktojë kancer të mushkërive Pastrimi i shtëpisë është një proces sa i thjeshtë,aq edhe i vështirë. Përveç lodhjes fizike, jo gjithmonë është e le
A mund të shkaktojë agresivitet mungesa e gjumit Gjithkush ka nevojë për gjumë cilësor. Derisa ekzistojnë teori të ndryshme se pse e kemi zhvilluar aftësinë e gjumit, es
Bima "mrekullibërëse" e Aloe Vera-s mund të jetë edhe "një vrasëse e heshtur" Aloe Vera i përket familjes Liliaceae. Ajo është e njohur gjerësisht si “fabrikë e mrekullive” për përdorimet e saj mjek
DW: Gruevski ka ende mundësi të shkaktojë gjakderdhje Para 10 vitesh Nikola Gruevski erdhi në pushtet në Maqedoni. Por ajo nga një vend shembullor është shndërruar në një pre
Përdorimi i tepruar i telefonit mund të shkaktojë tumor Në atë që është cilësuar si një vendim historik, një gjykatë italiane arriti në përfundimin se përdorimi i tepruar i tel
Çfarë ndodh me trupin tuaj, 10 orë pasi keni lyer thonjtë me manikyr Të gjithë e dimë që nuk duhet të përdorim shpesh manikyr, sepse thonjtë fillojnë të thahen dhe të zverdhen. Por ky ll