E FUNDIT/ BILD plas "bombën", nxjerr përgjimin ku është përfshihet Rama
999 rezultate për

shkaktohet

Qëroni frutat me shpejtësi dhe pastërti (FOTO LAJM) Vera nuk është vetëm për rrezet e diellit, mirëpo edhe ngrënia e shumë ushqimeve të shijshme. E çka mund të jetë më f
Vdekjeprurëse, çfarë është embolia pulmonare që i mori jetën lehonës nga Elbasani Dy mjekë janë ndaluar nga policia pas vdekjes së Rexhina Debrovës në Maternitetin e Elbasanit disa minuta pasi kishte li
Zbuloni si shkaktohet pagjumësia kur përdorni telefon para gjumit (VIDEO) Telefoni i mençur nuk preferohet të përdoret para gjumit pasi shkakton pagjumësi. Drita blu e telefonit është shkakta
Sqetulla të errëta? Ja përse shkaktohet dhe si t'a eliminoni Një nga problemet që femrat hasin më shpesh është errësimi i lëkurës në zonën e sqetullave dhe rreth bikinit. Por n
Astma tek fëmijët shkaktohet nga ndotja e ajrit Astma po bëhet dita nga dita një nga sëmundjet më të përhapura. Vetëm në Britani rreth 5 milion njerëz mbi 12 vjeç vuajn
Sëmundja X po rrezikon jetën e miliona njerëzve Një sëmundje e panjohur dhe vdekjeprurës, e quajtur ‘X’ është renditur në listën e epidemive globale që mund të rrezikoj
Diabeti mund të shkaktohet nga një virus, paralajmërojnë shkencëtarët Viruset mund të bëhen shkak për zhvillimin si të diabetit 1 ashtu edhe atë të tipit 2, duke qenë se përmbajnë proteina q
Klamidia, ç'është ky infeksion dhe pse shkaktohet? Njoh shumë njerëz që kanë patur klamidia. Por, para këtij posti dhe unë nuk kisha shumë informacione për të, përpos fakt
Mbrojini këmbët tuaja, mund t’ju zbulojnë shumë probleme shëndetësore Me siguri keni dëgjuar shumë herë që këmbët janë pasqyrë e shëndetit. Ja cilat paralajmërime shëndetësore ato më së shpe
Sëmundja e tmerrshme shfaqet në Serbi, shkaktohet nga insektet Në Serbi djegie të lëkurës nuk po marrin vetëm qytetarët që u ekspozohen rrezeve të diellit, por edhe ata që rrinë nën d
Çrregullimet më të rënda me gjumin, ja si t’i identifikoni në kohë Kush më shumë e kush më pak, që të gjithë kemi nevojë për gjumë dhe askush nuk e shmang dot gjumin për shumë kohë. Ësht
Si shkaktohet marramendja dhe si parandalohet Çdo njeri prej nesh ndonjëherë ka përjetuar ndonjë rast të marramendjes. Marramendja si çrregullim i bilancit trupor
Ja pse nuk duhet të tronditni foshnjën tuaj (FOTO LAJM) Kukulla ‘Shaken baby’ tregon ndikimin e tmerrshëm që shkaktohet në trurin e fëmijës kur ai lëkundet. Një studim i ri
Nga se shkaktohet skuqja e syve dhe çfarë rrezikoni! Kruarja, skuqja dhe lotimi i syve janë problematika të përgjithshme, por që hasen shpesh në okulistikë. Në rastin e sin
Perdja e syrit, nga se shkaktohet dhe si trajtohet? Syri funksionon pak a shumë si një kamerë. Drita futet në sy, kalon nëpër korne (një lëng i tejdukshëm në pjesën e përpa
Koma, çfarë është dhe si shkaktohet? Koma është një gjendje e të fikëtit e shkaktuar nga ndonjë lëndim ose sëmundje, kur një person është joreagues dhe nuk m
A shkaktohet artriti duke kërcitur gishtat? A është kërcitja e nyjeve thjesht një ves irritues apo shkakton edhe dëme? A shkaktohet artriti nëse kërcisni nyjet?
Kujdes! Këto 6 sëmundje shkaktohen nga stresi Stresi është një përgjigje fiziologjike normale ndaj ngjarjeve që na bëjnë të ndihemi të kërcënuar ose na prishin balanc
Gjëndja e të fiktit ose Lipotemia, nga shkaktohet dhe si parandalohet Gjendja e të fiktit ose Lipotomia karakterizohet nga humbja e papritur e vetëdijes. Arsyeja e shfaqjes së saj është
Ja nga cili ushqim shkaktohet kanceri Raporte lidhur me shkaqet e kancerit ka shumë, madje në disa prej tyre thuhet se mishi i përpunuar është shkaku kryesor