999 rezultate për

shkaktohen

Problemet që ju shkaktohen nëse flini me flokë të lagur 1.Të nesërmen në mëngjes do të ngriheni me një dhimbje koke. Natën ndërsa flemë, temperatura e trupit zbret mjaftueshëm
Ekspertët paralajmërojnë katastrofë për Australinë Ekspertët paralajmërojnë se është vetëm çështje kohe përpara se Australia të goditet nga një cunami shkatërrues. Sipas t
Efektet negative të pirjes pa kriter të paracetamolit Ekspertët paralajmërojnë se përdorimi i tepërt i paracetamollit mund të jetë i dëmshëm për mëlçinë po aq sa disa sëmundj
4 Gjërat që mund të tregojë fytyra për shëndetin tënd (FOTO LAJM) E dini së fytyra shërben si burim kryesor për zbulimin e sëmundjeve? Ajo shërben si hartë për sëmundjen që mbart trupi y
Pse shkaktohen ulçerat e gojës dhe mënyra natyrale për t’i kuruar Ulçerat e gojës janë plagë të vogla, lezione të dhimbshme që zhvillohen në gojë ose në mishrat rreth gojës apo dhëmbëve.
Efektet negative që i sjell përdorimi i tepërt i paracetamolit Ekspertët paralajmërojnë se përdorimi i tepërt i paracetamollit mund të jetë i dëmshëm për mëlçinë po aq sa disa sëmundj
Itali, rreth 35% e tumoreve shkaktohen nga ushqyerja e gabuar Rreth 35% e tumoreve shkaktohen nga të ushqyerit keq, një e dhënë që pritet të rritet duke marrë në konsideratë efektin
Sëmundjet e mishrave të dhëmbëve, nga se shkaktohen Sëmundjet e mishit të dhëmbëve janë sëmundje shumë të përhapura gjithkund në botë. Këto sëmundje mund të jenë nga nj
Pasi të shikoni këtë video nuk do hani më kurrë mish derri (VIDEO) Shumica e derrave në ferma janë të rrethuar nga të vjellat e tyre, feçet dhe urina. Ata sëmuren me pneumoni para se të t
Kryeprokurori Beka: Vetëm dënimi i pret ata që manipulojnë votat Kanë mbetur edhe pak ditë që të fillojë procesi zgjedhor i nivelit lokal në Kosovë. Për monitorimin e këtij procesi do t
5 arsyet përse shkaktohen gazrat e tepërt dhe si t'i parandaloni Ndonëse është një proces mëse normal i organzimit, lëshimi i gazrave konsiderohet një veprim i turpshëm në publik apo në
7 problemet shëndetësorë që shkaktohen nga mungesa e një minerali të vetëm Kalciumi është një mineral që trupi ynë e përdor për të stabilizuar presionin e gjakut dhe për të ndërtuar kockat dhe dh
9 problemet psikologjike që shkaktohen nga keqedukimi i prindërve Impakti i prindërve në rritjen e zhvillimin e personalitetit të fëmijës, është vendimtar. Fjalët që i thoni, sjelljet po
Keni akne në këto zona të trupit…? Ja nga se vuani Aknet janë një patologji e lëkurës që megjithëse kulmon në adoleshencë, në disa raste mund të bëhen kronikë dhe ta shoqë
Ja nga se shkaktohen dhimbjet e barkut dhe cilat raste janë të rrezikshme Zakonisht dhimbja abdominale (e barkut) nënkupton dhimbjen që vjen nga organet që ndodhen në zgavrën e barkut, të cilat
Studimi, një në 10 vdekje shkaktohen nge duhani Sipas një studimi të fundit bazuar në pirjen e duhanit në 195 vende dhe territore nga 1990- 2015, duhanpirja shkakton nj
Cilat janë shkaqet më të zakonshme të dëmtimeve sportive, nga se shkaktohen ato? Dr. Julian Roshi (Kirurg Ortoped) Me traumatologji sportive nënkuptojmë çdo lloj traume që ndodh gjatë aktiviteteve sp
Kujdes! Këto 6 sëmundje shkaktohen nga stresi Stresi është një përgjigje fiziologjike normale ndaj ngjarjeve që na bëjnë të ndihemi të kërcënuar ose na prishin balanc
Ja nga se shkaktohen goditjet në tru Një studim i ri tregon se sa më shpejt të trajtohet pacienti pas një goditjeje në tru, aq më të mëdha janë shanset e shë
Ja nga se shkaktohen dhimbjet në këmbë gjatë natës Këto dhimbje shkaktohen kur nervat që mbartin sinjalet tek muskujt çojnë shumë mesazhe në të njëjtën kohë. Në këtë mënyr