999 rezultate për

shiut

Vranësira dhe reshje shiu gjatë ditës së sotme Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje të shiut. Gjithashtu do të fryjë e
Sot nisin reshjet, sa do te ulen temperaturat Rikthehen reshjet e shiut këtë fundjavë. Këtë të enjte, moti do të jetë me vranësira mesatare. Reshjet e shiut do të
Shtatori për plazh, meteorologët japin parashikimin e motit për Shqipërinë Temperaturat e larta do të dominojnë të gjithë pjesën e mbetur të muajit shtator, duke e shtyrë kësisoj stinën e vjeshtë
Shiu u dendur përmbyt "Elbasan Arenën", shtyhet ndeshja Shqipëri-Finlandë Kombëtarja e Shqipërisë për femra sot në “Elbasan Arena” pritet të zhvillojë ndeshjen kundër Finlandës për kualifikueset
Zjarret në Amazonë, reagon Macron: Shtëpia jonë po digjet (FOTO LAJM) Presidenti i Francës, Emmanuel Macron thotë se numri i madh i zjarreve që po përhapet në pyjet e shiut të Amazonës janë
Moti bën kthesën e madhe në Maqedoni, nesër priten reshje shiu dhe ulje temperaturash Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike për nesër ka paralajmëruar reshje të shiut, si dhe ulje të temperaturave për pesë
Plane për plazh në fundjavë? Merrni edhe çadrën e shiut me vete Rikthehen reshjet edhe era e fortë edhe këtë fundjavë. Për të gjithë që kanë bërë plane për fundjavën këshillohen që t
ARSYEJA/ Pse Boris Johnson veshi xhaketën me mbishkrimin "Kryeministri" në Skoci Kryeministri Boris Johnson të hënën e kësaj jave kreu një vizitë në Skoci me Kryeministren Nicola Sturgeon, ndërkohë ka
SHKODËR/ Era e fortë dhe shirat e dendur i marrin jetën drejtuesit të motorit, u përplas me një makinë Moti i keq, i papritur, ka sjellë pasoja të rënda në vend. Pas vdekjes së 2 pushuesve dhe shpëtimit të 26 të tjerëve, në
Stuhi shiu dhe ere në jug të vendit, përmbytje dhe dëme në Gjirokastër, Vlorë e Sarandë Moti i keq që përfshiu mbrëmjen e së mërkurës vendin tonë ka shkaktuar përmbytje dhe dëme të mëdha në jug të vendit.
Kosovë, shitësit ambulantë nuk heqin dorë nga tregtia edhe në shi të rrëmbyeshëm (VIDEO) Ka më shumë se 24 orë që reshjet e shiut kanë qenë thuajse të pandalshme në të gjitha anët e Kosovës. Përpos shirave
Reshjet e mëdha të shiut kanë izoluar disa komuna të Kosovës (FOTO LAJM) Reshjet e mëdha të shiut kanë përfshirë vendin tash e dy ditë. Që nga dita e djeshme, shiu nuk është ndalur madje në
Moti sot në Maqedoni Gjatë paradites moti në Maqedoninë e Veriut do jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, ndërsa gjatë pasdites pritet të ketë d
Nesër e gjithë Shqipëria nën reshjet e shiut Reshjet e shiut do të përfshijnë të gjithë territorin e vendit. Meteorologët parashikojnë që ndryshe nga zakonisht, ky m
Moti surprizon sërisht, rikthehen reshjet e shiut Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të cilat do të pasohen nga reshje shiu dhe stuhi të izoluara .
Moti i keq përfshin Maqedoninë, reshje dhe breshër deri në fund të muajit Reshje të shiut dhe erëra të forta priten gjatë orëve të pasdites, veçanërisht në pjesët lindore të vendit. Sipas meteor
Veprimi i këtyre gorillave është fantastik (VIDEO) Askujt nuk i pëlqen të laget në shi, dhe e njëjta mund të thuhet për gorillat në një kopsht zoologjik në Karolinën Jugor
A do të pushojnë nesër reshjet e shiut? Edhe dita e martë nuk pritet të ketë ndryshime sa i përket parashikimit të motit. Reshje shiu, shtrëngata dhe rrufe.
Vetëm një orë reshje mjafton që të përmbytet Vlora (FOTO LAJM) Qyteti i Vlorës është përmbytur nga reshjet e shiut që kanë rënë gjatë mëngjesit të sotëm. Raportohet se disa lagje dhe
Nis mbledhja e opozitës, kështu do të mbrohen nga shiu (FOTO LAJM) Kanë filluar të mblidhen nprotestuesit e parë të opozitës para kryeministrisë për të larguar kryeministrin Edi Rama. E m