999 rezultate për

shishet

Asnjëherë mos i rimbushni shishet plastike me ujë! Ja arsyeja pse Shumica prej nesh nuk mendojnë dy herë kur rimbushin shishet plastike të ujit. Në fund të fundit, ne e bëjmë për hidrati
27 ushtarë të vdekur gjermanë për lirinë e Kosovës dhe shishet me verë të Hashimit dhe "sekretaricës" së tij Behgjetit Që nga viti 1999 lirinë e Kosovës e kanë siguruar 130 mijë ushtarë gjermanë. 27 ushtarë gjermanë kanë vdekur në misionin
Fatos Nano tregon historinë: Si i merrja shishet e qumështit në komunizëm Ish-kryeministri Fatos Nano ka treguar një histori interesante rreth rinisë së tij në periudhën e komunizmit, për atë që
Fantazmë në supermarket? Shishet e verës bien papritur në dysheme (VIDEO) Një raft i cili mbante pije alkoolike në një supermarket, papritur rrëzohet dhe trembin për vdekje një klient që po qënd
Mos i hidhni shishet e birrës, ja çfarë mund të bëni me to (VIDEO) Kjo video është thjeshtë mahnitëse dhe ju tregon një mënyrë interesante se si mund t’i ktheni shishet e birrës në gota m
Shkaktojnë kancer, mos i ripërdorni shishet plastike Nëse jeni personi që rimbushni shishet plastike çdo ditë, në fakt më shumë po e dëmtoni veten. Kjo pasi shishet plas
Publikojnë paratë, shikoni bakshishet e këtij grupi (FOTO LAJM) Ata janë një ndër grupet më të suksesshëm momentalisht në Shqipëri. Flori Mumajesi sëbashku me pjesëtarët e tij të grupi
Aktorja e famshme nën akuzë, vodhi bakshishet e kamarierëve Aktorja e famshme Jessica Biel, gruaja e Justin Timberlake, është vënë nën akuzë. Atë e kanë denoncuar punonjësit e rest
Shkaktojnë kancer, mos i ripërdorni shishet plastike Tani që vera vjen duhet gjithnjë e më shumë të konsumoni ujë në mënyrë që të mos dehidratoheni. Por nëse jeni person
Alarmi/ Pse nuk duhen rimbushur shishet me ujë Trupi i njeriut është rreth 60 përqind ujë. Duke qenë se ne humbasin katër litra në ditë përmes djersës, urinës dhe f
Sa herë duhet përdorur shishet e plastikës me ujë Një studim i fundit ka treguar se mbushja e sërishme e shisheve të plastikës përmban më shumë baktere sesa guaca e WC-së
Shishet plastike të ujit shkaktojnë kancer Shishet plastike përmbajnë substanca kimike që përçajnë hormonet dhe mund të shkaktojnë kancer, diabet, çrregullime tët
Rreziku që vjen nga ripërdorimi i shisheve plastike të ujit Në këtë kohë të vitit njerëzit janë të prirur të konsumojnë sasi të mëdha uji në ditë për shkak të tempraturave të lart
Masa antiterror në bankat e Shqipërisë, nuk lejohen celulari dhe shishet e ujit Policia e Shtetit në bashkëpunim me Bankën e Shqipërisë, me vendimin më të fundit të marrë nga ana e tyre kanë vendosur
Pjesa tjetër e "parajsës", shishet plastike pushtojnë Maldivet (FOTO LAJM) Një 27 vjeçare ka realizuar një set fotografik në një nga vendet më të bukura në botë, e ndërsa për hir të së vërtetës ë
Ankohet për bakshishet, pronari pushon kamarjeren që ankohet në Facebook (FOTO LAJM) Ankohet për një bakshish në Facebook dhe menjëherë kamarierja 22 vjeçare është pushuar nga puna. E gjithë kjo histori me
Alarm për shishet plastike, gjenden 25 mijë substanca kimike Në bazë të një studimi të ri gjerman, vetëm në një shishe plastike gjenden 25 mijë substanca kimike. Ajo çfarë rekomando
Rafti i shisheve bëhet copë e thërrime (FOTO-VIDEO) Punonjësi i këtij supermarketi po vendos shishet e alkoolit në raftin e madh. Pasi përfundon së sistemuari edhe shishet
Hymni i Barçës luhet me shishe birre (VIDEO) Që në botë ka tifozë të "çmendur" këtë e dinim por që dikush të arrinte deri aty sa të përdorte shishet e birrës për të
Blen 1, merr 3 (VIDEO) Një djalë ka marrë tre pije nga një makineri me një monedhë të vetme. Ai ka blerë një shishe dhe bashkë me atë ka marrë