999 rezultate për

shfuqizimin

Hapet peticioni, si të nënshkruani për mbylljen e kazinove Pas vrasjes që ndodhi të dielën në një kazino në Suharekë, dhe vrasjes që ndodhi dje në Lipjan, kryetari i Suharekës, Ba
EMRAT/ Bëhen bashkë 51 pedagogë, kërkojnë shfuqizimin e Ligjit për Arsimin Pas Fakultetit të Shkencave Sociale, 51 pedagogë të Fakultetit të Filologjisë kanë nënshkruar një peticion për shfuqëzim
Hidhet poshtë propozimi i VMRO-DPMNE-së për shfuqizimin rritjes së akcizës së dizelit Shumica parlamentare e ka hedhur poshtë propozimin e grupit të deputetëve të VMRO-DPMNE-së që të shfuqizohet rritja e ak
VMRO-DPMNE kërkon shfuqizimin e akcizës së dizelit Deputetët e VMRO-DPMNE-së kanë vandosur propozimin e shfuqizimit të akcizës shtesë të dizelit prej 3.5 denarë. Ligji
Këtë javë qeveria jep mendimin për shfuqizimin e Speciales Pavarësisht se janë bërë thuajse tri javë nga pranimi i iniciativës për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, Qeveria e Kosov
Jashari u jep shpresë veteranëve të luftës Kryetari i Shoqatës së Familjarëve të Dëshmorëve, Xhavit Jashari, është shprehur i zhgënjyer me tërheqjen e liderëve sht
Thaçi i vendosur për mosshfuqizimin e Gjykatës Speciale Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar, që njihen edhe me termin Gjykata Speciale “nuk mund të shf
Thaçi i vendosur për mosshfuqizimin e Gjykatës Speciale Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar, që njihen edhe me termin Gjykata Speciale “nuk mund të shf
Vetëvendosje ulet e analizon vendimin e Gjykatës Speciale që e kanë bërë të tjerët Gjykata Speciale dhe tendenca për shfuqizimin e saj, ishin temë që u diskutua në tryezën “Dhomat e specializuara dhe rap
Delawie falenderon të gjithë ata që nuk e përkrahin shfuqizimin e Speciales Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie ka thënë se populli i Kosovës nuk e përkrahë iniciativën pë
Deputetët që kërkuan shfuqizimin e Speciales, në listë të zezë për viza Deputetët e Kuvendit të Kosovës, që kërkuan shfuqizimin e Gjykatës Speciale, nuk do të mund të marrin më viza. Emrat e 4
Ambasada amerikane u bën apel udhëheqësve kosovarë për Specialen Kryesia e Kuvendit të Kosovës në takimin që ka mbajtur të hënën ka vendosur me vota anonime ta dërgojë në Qeverinë e Kos
Fatin e Gjykatës Speciale do ta vendosë Haradinaj? Kryesia e Kuvendit ia ka dërguar Qeverisë së Kosovës iniciativën e 43 deputetëve për shfuqizimin e Speciales. Analist
Haradinaj pyetet nëse do të miratojë shfuqizimin e Speciales Kryeministri Ramush Haradinaj, tha se ende nuk kanë pranuar zyrtarisht nga kuvendi iniciativën për shfuqizimin e Gjykatë
Veseli tregon pse u dërgua në qeveri Gjykata Speciale Pasa mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, Kadri Veseli ka bërë të ditur se seanca e radhës do të mbahet më 25 janar. Nd
E FUNDIT/ Kërkesa për shfuqizimin Gjykatës Speciale dërgohet në Qeverinë e Kosovës Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka marrë vendim që t'i shkojë Qeverisë së Kosovës. Shefi i grupit parlamentar të Vetëve
E FUNDIT/ Kryesia po diskuton shfuqizimin e Speciales, LDK braktis mbledhjen Kryetari i GP të LDK Avdullah Hoti, ka braktisur mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit kur filloi diskutimi për shfuqizimin e
Shuhen shpresat e veteranëve për shfuqizimin e Gjykatës Speciale Kuvendi i Kosovës nuk është autoriteti final që vendos përkitazi me shembjen ose jo të Gjykatës Speciale. Fjalën e fundi
Deputetët duhet të mbledhin përsëri nënshkrimet për shfuqizimin e Speciales Kanë kaluar më shumë se tri javë që kur 41 deputetë dhanë nënshkrimet e tyre në përpjekje për ta shfuqizuar Gjykatën Spe
Mbetet në fuqi iniciativa për ta shembur Specialen Pushteti nuk ka hequr dorë nga mësymja për ta shembur Gjykatën Speciale, shkruan sot Koha Ditore. Kjo, pavarësisht fa