999 rezultate për

shfrytezimin

"Maqedonia insiston në shfrytëzimin e emrit i cili është falsifikim sfidues i historisë" Presidenti grek, Prokopis Pavlopullos, në një intervistë për “Politika” thotë se dëshiron vazhdim të bashkëpunimit për p
Banorët në Bulqizë dëbojnë kryetarin e bashkisë nga dëgjesa për shfrytëzimin e pyjeve (VIDEO) Banorët e Njësisë Administrative Fushë – Bulqizë kanë dëbuar kryetarin e bashkisë së Bulqizës dhe përfaqësuesit e firmës
Vokshi: KiE të monitorojë shfrytëzimin e fëmijëve dhe grave në landfillin e Sharrës Partia Demokratike denoncoi në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës shfrytëzimin e fëmijëve dhe grave për punë
Rooney: U ndëshkuam për mosshfrytëzimin e shanseve "Ne i patëm shanset më të mira, luajtëm futboll më të mirë dhe merituam të fitojmë, por u ndëshkuam për mosshfrytëzimin
Prostitucioni, shkatërrohet banda shqiptare Një bandë shqiptarësh të cilët merreshin më shfrytëzimin vajzave të reja për prostitucion në Bolonjë është shkatërruar n
Kromi, protestuesit përplasen me policinë në Kukës Banorët e fshatit Kalimash, të komunës Malzi në Kukës kërkuan sot largimin e kompanisë e cila merret me shfrytëzimin e p
Protestë për shfrytëzimin e inerteve Banorët e fshatrave Fanjë, Karkavec dhe Bërzheshtë të rrethit të Librazhdit protestuan sot kundër shfrytezimit pa kriter
Të dielën kthehet “ora dimërore”, akrepat 60 min pas Këtë të dielë do të bëhet ndryshimi i orës ku ora dimërore zhvendos akrepat me 60 minuta mbrapa. Ora 03:00 do të jetë or
Milan, tashmë edhe në Instagram (FOTO LAJM) Milan hap profilin zyrtar në Instagram dhe vetëm brenda pak orësh ka arritur të marrë më shumë se tre mijë ndjekës. inst
Besimi-Ademi: Si të shfrytëzohen fondet e IPA-së Ditën e sotme zv/kryeministri për integrime evropiane Fatmir Besimi do të takohet me ministrin e Mjedisit Jetësor dhe Pl
"Dështojnë" negociatat për shfrytëzimin e hapësirës ajrore të Kosovës Shqipëria duket se ka humbur mundësinë për të pasur të drejtën për të kontrolluar hapësirën ajrore të Kosovës. Edhe pse
Dyshohet për shfrytëzimin e një të miture, arrestohet gardisti Një 25-vjeçar më detyrë efektiv në Gardën e Republikës, është arrestuar nga policia e Tiranës pasi dyshohet për shfrytëz
Kosova merr vizen per shfrytezimin e 318 milione eurove Bordi drejtues i Fondit Monetar Ndërkombëtar ka miratuar të martën futjen e Kosovës në pro