999 rezultate për

shfaqje

"2 orë e gjysmë shfaqje, gjoja të çmendur", Basha komenton refuzimin e Ramës për përballje Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë në një konferencë për media ku ka folur për planin me 5 pika të Partisë Demokratike p
Ceferin entuziast: Europiani i verës së ardhshme do jetë një shfaqje spektakolare Kampionati Europian 2020 u shty për një vit më vonë, për shkak të pandemisë Covid-19, megjithatë ditët e fundit kanë fil
Georgina Rodriguez vs Wanda Nara, gratë e futbollistëve sfidë në shfaqjen e LV (FOTO LAJM) Njëra më provokuese se tjetra, me qindra e mijëra artikuj të dedikuara atyre, Georgina Rodriguez dhe Wanda Nara janë gra
Vetëm një test gjaku, ja teknika që zbulon kancerin 4 vjet para shfaqjes së tij Teknika PanSeer është metoda më revolucionare në identifikimin e qelizave kanceroze në organizmin tonë. Kjo shpikje kons
Sfidojnë vdekjen, akrobatët japin shfaqje të frikshme në luginën përrallore (FOTO LAJM) Një grup akrobatësh kanë festuar në mënyrën më të mirë mundshme rihapjen e teleferikut Glacier 3000 në Les Diablerets, Z
Shehu: Duhet strategji, nuk kemi të bëjmë me një rishfaqje të virusit Ditën e sotme, u konfirmuan 42 persona me koronavirus që ngre shqetësimin për një shpërthim tjetër të pandemisë. Mjek
Meta kërcënoi me shpërndarje parlamenti, Rama i përgjigjet me komentin epik Kryeministri Edi Rama e përcjell me ironi paralajmërimin e Presidentit Ilir Meta për shpërndarjen e Parlamentit dhe të q
Blogerja bëhët virale, krijon veshje ikonike të frymëzuara nga filma dhe shfaqje (FOTO LAJM) Kate është një blogere hungareze e cila ka niur në rrjet një sfidë mjaft interesante. Ajo krijon veshje elegante dhe
Shembja e Teatrit, Teatri Kombëtar i Kosovës merr vendimin e papritur (FOTO LAJM) Orët e para të mëngjesit, godina e Teatrit Kombëtar është shembur. Pavarësisht protestave dhe qendrimeve kundër të një p
Mënyra e thjeshtë për të shpëtuar një herë e mirë nga puçrrat e shpinës Vendi ku shfaqen aknet është i pari që përcakton trajtimin e tyre, për shembull nëse ju shfaqen akne në fytyrë, fondotin
​Herpesi në buzë: Çfarë e shkakton dhe si të parandalohet? Agjenti shkaktar i herpesit është një nga dy llojet e virusit herpes simplex, i cili zakonisht hyn në trup përmes një ça
Sherr mes aktorëve? Linda Jarani zbulon pse nuk është më pjesë e kastit (VIDEO) Një nga rolet më të spikatur të Linda Jaranit ka qenë në shfaqjen "Boeing-Boeing". E ftuar në emisionin "Vizioni i pasdi
Shakira e Jennifer Lopez përgatitin shfaqjen për Super Bowl Jennifer López dhe Shakira do të jenë protagonistet e shfaqjes së lakmuar të NFL Super Bowl, e cila do të mbahet në Miam
Aksidentohen rëndë gjatë provave për shfaqjen dy artistët e Cirkut, flet koreografi Një incident i rëndë ka ndodhur gjatë kohës së provave për Katedralen e Parisit e cila do të mbahej në nder të 60 vjetor
Përveç golit, Shaqiri dhuroi edhe spektakël (VIDEO) Xherdan Shaqiri i shijoi në maksimum 90 minuta lojë në Anfield, si titullar për herë të parë këtë sezon për Liverpoolin,
Kanceri i lëkurës, 3 format më të zakonshme të shfaqjes Ka 3 lloje kryesore të kancerit në lëkurë, të cilat prekin pjesën më të madhe të njerëzve: 1- Tumori kanceroz në qeli
"Vodhën" shfaqjen në MTV EMAs 2019, kështu shkëlqeu CR7 dhe Georgina (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo dhe e dashura e tij, Georgina Rodriguez, "vodhën" shfaqjen në MTV EMAs 2019 të dielën në mbrëmje, kur
Mënyra e të ushqyerit, ndikimi në shfaqjen e hershme të depresionit Studimet paralajmërojnë se një ndryshim sado i vogël në mënyrën e ushqyerjes mund të nxisë simptomat e depresionit tek t
Jo vetëm komposto, kjo kurë e lashtë natyrale me thana vendi parandalon 100% shfaqjen e diabetit Krahas shijes së tyre të athët, të ëmbël, thanat janë ndër frutat më të veçantë medicinalë me përdorim të gjerë në mjekë
"The Simpsons" godet sërish, ka parashikuar shfaqjen e aktivistes Greta Thunberg (VIDEO) Një episod nga seria karikaturiale “The Simpsons” parashikoi shfaqjen e aktivistes së bujshme mjedisore Greta Thunberg.