999 rezultate për

sherbyesit

Kjo sindikatë paralajmëron se do të paralizojë shtetin e Kosovës Pritjet se me miratimin e Ligjit për Paga do të ndalen grevat kanë dalë të gabuara pasi jo të gjitha sindikatat janë të
Ministria ka një suprizë për punonjësit që paguhen nga xhepat e qytetarëve Ministria e Financave ka njoftuar se është bërë ekzekutimi i pagave për shërbyesit e administratës publike për muajin sh
Një lajm i mirë për të gjithë ata që paguhen nga buxheti i shtetit Ministria e Financave përmes një njoftimi, bën të ditur se sot ka bërë ekzekutimin e pagave për muajin qershor për të gj
Shërbyesit Civilë pritet të hetohen Deputetët Mimoza Kusari-Lila dhe Dardan Sejdiu, të mbështetur nga 13 deputetë të tjerë, kanë dorëzuar në Kryesi të Kuven
Departamenti Amerikan i Shtetit, kritika të ashpra për Maqedoninë Shkelje e të drejtave të njeriut, drejtësi selektive, korrupsion dhe uzurpimi i mediave, janë vetëm një pjesë e vërejtje
LDK: Ahmeti po zëvendëson shërbyesit civil me aktivistë të VV Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti është ftuar në debat nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Sipas asamblistëv
Thaçi: Shërbyesit publikë, jetikë për shoqërinë tonë Zëvendëskryeministri dhe ministri i jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, ka shprehur mirënjohjen për angazhimin e të gjithë
Shërbyesit Civilë afat 10 ditor qeverisë për përmbushjen e 0.5 % Nuk është vetëm SBASHK, ata të cilët janë frustruar me mos-zbatimin e 0.5 përqindshit, por dhe Sindikatat e Përbashkëta
Nuk duan pension të parakohshëm Pensioni i parakohshën nuk parapëlqehet nga Shërbyesit Civilë në institucionet e Kosovës, ndonëse ligji ua mundëson atë.
Qeveria e Thaçit gënjeu Kur kanë mbetur edhe plot 2 vite të tjerë për këtë qeveri, dhe ajo ende nuk e ka mbushur një vit të plotë, partia më e m
Byler: Në kufi ndodhen shërbyesit serbë Forcat speciale të Policisë së Kosovës janë tërhequr nga veriu dhe në kalimet kufitare, ndodhen shërbyesit serbë. Kjo ës