999 rezultate për

sherbimit

3.4 vite shërbim prove! Si do ta "vuajë" Tahiri dënimin Nëse vendimi i shkallës së parë që shpalli fajtor Saimir Tahirin për akuzën e shpërdorimit të detyrës do të qëndrojë në
TIRANË/ Tronditet pallati, shpërthen bombola e gazit (VIDEO) Një bombol gazi ka shpërthyer mbrëmjen e sotme në një apartament në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur në katin e 13 të një p
Zjarr masiv përfshin ullishten në Mallkastër Një zjarr i fuqishëm ka rënë në Hekal të Mallakastrës. Burimet paraprake pohojnë se nën zjarr janë sipërfaqe të tëra me
E RËNDË/ Dy anëtarë të shërbimit amerikan vriten gjatë misionit në Afganistan Dy anëtarë të shërbimit amerikan u vranë të Mërkurën në Afganistan. Vdekjet e ushtarëve u njoftuan nga misioni i Mbës
Gjyqtarët padisin qeverinë: Duam të na rikthehen pasaportat diplomatike Gjyqtarët kanë paditur në gjykatë qeverinë. Ata kërkojnë rikthimin e pasaportave të shërbimit diplomatik. Përmes një
Shfaqet për herë të parë në publik shefi i shërbimit sekret të Kim Jong-ut Shefi i ri i Shërbimit Sekret të Koresë së Veriut shfaqet për të parën herë në publik. Jang Kum-chol ka shoqëruar li
Burgjet në Kosovë do të bëhen me agjentë sekretë (VIDEO) Ditë më parë një i paraburgosur arrit të arratiste nga Klinika Ortopedike. Këtë gjë personi i dyshuar për veprën pena
Plagosi me armën e shërbimit 22-vjeçarin, arrestohet gardisti në Tiranë Një gardist është arrestuar pasi ka plagosur me armën e shërbimit një 22-vjeçar. Mësohet se ngjarja ka ndodhur pas n
Autobus të shkatërruar, linja e Unazës në Tiranë e tejmbushur (VIDEO) Edhe pse çmimi i biletës u rrit në 1 shkurt të vitit 2016 nga 30 në 40, edhe sot e kësaj ditë të udhëtosh me autobus ësh
Si të merrni targa "bosash" për makinën tuaj: Ku aplikohet dhe sa kushton Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve dhe Transportit Rrugor për herë të parë këtë vit, ka sjellë sistemin e rezervimit
"Bisha" e Donald Trump, fakte që nuk i dini për makinën më të blinduar në histori (FOTO LAJM) Makina presidenciale "Cadillac One" që shoqëron Donald Trump nuk është një mjet i zakonshëm. Kjo makinë është e pajisur
Teuta ka harruar të fitojë, Tirana i jep leksion në Durrës Tirana ka triumfuar në Durrës me rezultatin 1-3 ndaj Teutës, për t’u rikthyer te fitorja pas 4 javësh. 3 pikë që u japin
Punonjësit e Shërbimit Sekret në SHBA kanë një pagë te frikshme Agjentët e Shërbimit Sekret janë përgjegjës për mbrojtjen e liderëve kombëtar dhe për sigurinë nacionale. Ata punojn
Si trajnohen agjentët e Shërbimit Sekret Amerikan në timon (VIDEO) Të mbrosh Presidentin e Shteteve të Bashkuara është një punë shumë komplekse. Siç njofton korrespondenti i Zërit të Amer
Shkak një kineze, Trump pushon nga puna shefin e shërbimit sekret Presidenti i SHBA’së, Donald Trump, ka përjashtuar nga puna kryetarin e Shërbimit Sekret të Shteteve të Bashkuara, Rando
Zbardhet vrasja brenda Shërbimit Sekret në Kosovë Në bufenë ku punonte si kryekuzhinier në Agjencinë Kosovare të Inteligjencës, ditën e 4 shtatorit, Isa Sejdiu kishte fil
Cakaj nis pastrimin, shkarkon mbi 20 diplomatë Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj njoftoi sot se mbi 20 punonjës të shërbimit diplomatik janë shkarkuar dhe transf
Vrau gruan, gardisti habit me qëndrimin në sallën e gjyqit 44-vjeçari Alket Arapaj punonjës i Gardës së Republikës vrau me armën e shërbimit bashkëshorten e tij, Ervilma Seferi, 3
Gardianët dalin në protestë, kërkojnë rritje të pagës Pakënaqësitë me Projektligjin e Pagave ka bërë që oficerët e Shërbimit Korrektues të gjitha burgjeve të Kosovës të prote
Më vjen keq për vajzën! Çfarë tha gardisti pas krimit Ngjarja e rendë që tronditi Tiranë që në orët e para të mëngjesit duket se ka patur si shkak një konflikt të çastit mes