E FUNDIT/ COVID-19 i merr jetën 17 pacientëve në 24 orët e fundit
999 rezultate për

sheqerin

Jo vetëm për të ëmbëlsuar, ku mund ta përdorni tjetër sheqerin Gjithnjë e më shumë po përpiqemi të reduktojmë sasinë e sheqerit që përdorim. Megjithatë, kur jemi në bar ose kur porosi
Albërie Hadërgjonaj jep lajmin e trishtë: Sot humba sheqerin e shtëpisë! (FOTO LAJM) "Sot është ditë zije për gjithë familjen. Sot humbëm sheqerin e familjes. Unë nuk mundem t'a besoj dhe t'a pranoj ktë hu
Receta e vërtetë e ballakumeve të Elbasanit dhe sekreti i shijes së tyre Ka një shprehje popullore të vjetër elbasanase: “Pse Ballakumet janë të shijshme? Sepse bahen te shalët e grave”… Për
E diela në shtëpi, përgatisni tortën me krem dhe portokaj të sheqerosur Koha e përgatitjes - 35 minuta Përbërësit për brumin frola për tavë me diametër 26 cm: * 250 g miell * 150 g gjalpë në
Produktet që zëvendësojnë sheqerin Sheqeri i bardhë, edhe nëse është një ushqim shumë i dashur, shkakton shumë dëm në trupin tonë. Zakonisht quhet “vrasës
Produktet që e zëvendësojnë sheqerin Sheqeri i bardhë, edhe nëse është një ushqim shumë i dashur, shkakton shumë dëm në trupin tonë. Zakonisht quhet “vrasës
Sheqerinska tregon kur do të mbahen zgjedhjet në Maqedoni Zëvendëskryetarja e LSDM-së, Radmilla Sheqerinska ka folur lidhur me kërkesat e vazhdueshme të opozitës për mbajtjen e z
Dieta 10 ditore që pastron sheqerin dhe të gjitha toksinat e trupit Diabeti, aknet, sëmundjet e zemrës, por edhe depresioni dhe kanceri janë vetëm disa nga sëmundjet shëndetësore të shoqë
Pendarovski: Idea e ndryshimit të kufijve, arkaike Ideja për korrigjimin e kufijve apo shkëmbimi i territoreve mes Kosovës dhe Serbisë për presidentin e maqedonisë së Veri
Shenjat që tregojnë se jeni duke e tepruar me sheqerin Nuk është sekret se sheqeri gjendet në thuajse çdo gjë që e konsumoni, bile edhe në ato ushqime që fare se prisni. Gj
Të gjitha të mirat dhe të këqijat, çfarë duhet të dini për sheqerin Kemi dëgjuar se sheqeri është shkaktar i obezitetit dhe sëmundjeve të zemrës. Sigurisht që nuk duhet tepruar me konsu
Ilaçi popullor që shëron astmën Astma është një problem shqetsues për shumë persona,ekziston një ilaç popullor do t’ju ndihmojë në zgjidhjen e problemi
Sheqerinska: Maqedonia u ul në një tryezë me superfuqitë botërore Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska, para samitit të NATO-s në Bruksel, nëpërmjet një video – deklaratë drejtuar
Sheqerinska është e sigurt: Javën tjetër marrim ftesën për në NATO Maqedonia javën e ardhshme do të marrë ftesën për anëtarësim në NATO, ndërsa për disa muaj do të fillojë procesi i ratif
Pse është më mirë të zëvendësosh sheqerin me ëmbëlsues të tjerë Një dietë me sheqer mund të çojë në shtim peshe dhe probleme shëndetësore si: diabeti i tipit 2, ndaj askush nuk duhet t
Çokollata “shkencore”, 30% më pak sheqer Kompania Nestle pretendon se është e para në botë që ka ristrukturuar sheqerin që përdor në ëmbëlsirat e saj, për të pro
Zhdukeni sheqerin nga përdorimi, 7 ndryshimet e trupit pas detoksikimit Nuk është vetëm çështje kilogramësh të tepërt! Përdorimi masiv i sheqerit do të shkaktojë, shumë shpejt, problem të tjer
Çaji që rregullon sheqerin në gjak Nëse diagnoza juaj është diabeti, atëherë mjekësia e zakonshme ju trajton sikur të keni një sëmundje të pashërueshme nga
Këto janë shenjat që tregojnë se ju jeni duke e tepruar me sheqerin Sheqeri thuajse gjendet në të gjitha gjërat që ne konsumojmë, madje edhe në ato ushqime që nuk ta merr mendja se mund të
Biskota me pudingë Përbërësit 200 gr margarin 200 gr sheqer 2 sheqer vanilje 100 gr kokos 1 puding vanilje 1 pluhur per p