999 rezultate për

sheqeri

A e dini sa sheqer duhet të konsumoni gjatë ditës? Sheqeri nuk gjendet vetëm në “pjesë të dukshme”, siç është çokollata. Ajo gjithashtu “fshehet” në fruta, kos, mjaltë dhe
Produkti ushqimor që rrit mërzinë dhe depresionin, si ta shmangni Fakti që sheqeri ka një ndikim të tmerrshëm në organizëm, nuk përbën më lajm. Prania e tij ka lidhje të drejtpërdrejtë m
Jo vetëm për të ëmbëlsuar, ku mund ta përdorni tjetër sheqerin Gjithnjë e më shumë po përpiqemi të reduktojmë sasinë e sheqerit që përdorim. Megjithatë, kur jemi në bar ose kur porosi
Albërie Hadërgjonaj jep lajmin e trishtë: Sot humba sheqerin e shtëpisë! (FOTO LAJM) "Sot është ditë zije për gjithë familjen. Sot humbëm sheqerin e familjes. Unë nuk mundem t'a besoj dhe t'a pranoj ktë hu
Duhet të pini apo jo qumësh para gjumit? Lajm i mirë është se para kohës së gjumit mund të hash ushqime të lehta që ndihmojnë gjumin, si ushqimet që ndihmojnë në
Si mjekët mbrojnë veten nga COVID-19 përmes ushqimit dhe stilit të jetesës Ne e dimë se çfarë hapash duhet të ndërmarrim për të zvogëluar mundësinë e infektimit nga virusi, por si duhet të ndërto
Nuk e hani një vakt të ushqimit, ja çfarë ndodh me organizmin tuaj Na ndodh të gjithëve që për shkak të angazhimeve të ndryshme të mos kemi kohë për të ngrënë një vakt apo të harrojmë për
Torta Mimoza, ëmbëlsirë përfekte për t’u shijuar kurdoherë Një recetë e veçantë që emrin e merr pikërisht nga ngjashmëria me lulen e pemës së Mimozës. INGREDIENTËT 250 gram sh
Receta e vërtetë e ballakumeve të Elbasanit dhe sekreti i shijes së tyre Ka një shprehje popullore të vjetër elbasanase: “Pse Ballakumet janë të shijshme? Sepse bahen te shalët e grave”… Për
Këto janë sëmundjet që shërojnë arrat Njerëzit me diabet tip 2 që hanë ushqime të pasura me bajame, arra, lajthi, kanë një kontroll shumë më të mirë të nivele
Është shqetësuese, çfarë do të thotë ngjyra e errët e organit gjenital Shkaku kryesor që disa pjesë të trupit tuaj janë më të errëta është puberteti. Hormonet seksuale, si estrogjeni dhe t
E diela në shtëpi, përgatisni tortën me krem dhe portokaj të sheqerosur Koha e përgatitjes - 35 minuta Përbërësit për brumin frola për tavë me diametër 26 cm: * 250 g miell * 150 g gjalpë në
8 shenjat që tregojnë po konsumoni shumë sheqer Shumica e njerëzve mendojnë se vetëm diabetikët kanë nivele të larta të sheqerit në gjak, por ata janë të gabuar! Çdokus
Në bazë të moshës që keni, këto janë dietat që duhet të ndiqni Dallimi i dietave në bazë të moshës. Duke marrë parasysh se të gjithë organizmat e njerëzve janë të ndryshëm vijmë në
Studimi që tregon se diabeti i tipit 2 nuk shkaktohet nga ajo që keni menduar deri sot Konsumimi i tepërt i sheqerit është një faktor i njohur për rrezikun në zhvillimin e diabetit tipit 2, por nivelet e lar
Si të kontrolloni sa sheqer përmbajnë ushqimet që konsumoni Shijet e ëmbla i joshin të gjithë. Sidomos në periudhën e festave ku është pothuajse e pamundur të shpëtosh nga ëmbëlsir
Produktet që zëvendësojnë sheqerin Sheqeri i bardhë, edhe nëse është një ushqim shumë i dashur, shkakton shumë dëm në trupin tonë. Zakonisht quhet “vrasës
Produktet që e zëvendësojnë sheqerin Sheqeri i bardhë, edhe nëse është një ushqim shumë i dashur, shkakton shumë dëm në trupin tonë. Zakonisht quhet “vrasës
Pse duhet të ulim sasinë e sheqerit dhe me çfarë mund ta zëvendësojmë Sheqeri i bardhë, edhe nëse është një ushqim shumë i dashur, shkakton shumë dëm në trupin tonë. Zakonisht quhet "vrasës
Nëse keni këto shenja, hiqni dorë nga sheqeri! Sheqeri dhe produktet e ëmbla janë një nga ushqimet, që mund të krijojnë varësi dhe janë shumë të vështira për t’iu rezi