999 rezultate për

sheqer

4 mënyra për ta bërë kafenë e mëngjesit një pije të shëndetshme Të apasionuarit pas kafesë mburren me faktin se kjo e fundit është e pasur me antioksidantë dhe mund të shmangë një sërë
E dinit? 6 ushqime që janë më të dëmshme se cigarja (FOTO LAJM) Lëngje frutash të freskëta Frutat konsiderohen jetike për ushqimin tuaj dhe lëngjet e freskëta,ato janë një mënyrë e
Produkti ushqimor që rrit mërzinë dhe depresionin, si ta shmangni Fakti që sheqeri ka një ndikim të tmerrshëm në organizëm, nuk përbën më lajm. Prania e tij ka lidhje të drejtpërdrejtë m
Jo vetëm për të ëmbëlsuar, ku mund ta përdorni tjetër sheqerin Gjithnjë e më shumë po përpiqemi të reduktojmë sasinë e sheqerit që përdorim. Megjithatë, kur jemi në bar ose kur porosi
Dhimbjet e kyçeve, ushqimet që nuk duhet të hani Dhimbjet e kyçeve ndikojnë fort në cilësinë e jetës, sepse lëvizja është e domosdoshme për çdo aktivitet të ditës.
Albërie Hadërgjonaj jep lajmin e trishtë: Sot humba sheqerin e shtëpisë! (FOTO LAJM) "Sot është ditë zije për gjithë familjen. Sot humbëm sheqerin e familjes. Unë nuk mundem t'a besoj dhe t'a pranoj ktë hu
Duhet të pini apo jo qumësh para gjumit? Lajm i mirë është se para kohës së gjumit mund të hash ushqime të lehta që ndihmojnë gjumin, si ushqimet që ndihmojnë në
2 receta pijesh freskuese për këto ditë të nxehta vere Gjatë verës pirja e sa më shumë uji, i bën mirë jo vetëm shëndetit, por edhe bukurisë sonë: parandalon mbajtjen e lëngje
Si mjekët mbrojnë veten nga COVID-19 përmes ushqimit dhe stilit të jetesës Ne e dimë se çfarë hapash duhet të ndërmarrim për të zvogëluar mundësinë e infektimit nga virusi, por si duhet të ndërto
Nuk e hani një vakt të ushqimit, ja çfarë ndodh me organizmin tuaj Na ndodh të gjithëve që për shkak të angazhimeve të ndryshme të mos kemi kohë për të ngrënë një vakt apo të harrojmë për
Cheescake me çokollatë të bardhë dhe mjedër INGREDIENTËT 1 gotë thërrime me biskota çokollate Sheqer të bardhë ¼ filxhan gjalpë i shkrirë 1 pako mjedër të ngrir
4 ushqime shumë më të dëmshme se cigarja Dietat e pabalancuara i dëmtojnë më shumë njerëzit në ditët e sotme sesa pirja e duhanit. Shkencëtarët zbuluan se munges
Si pasojë e sheqernave, mëlçia e fëmijëve është njësoj si e të alkoolizuarëve Prindërit e paedukuar, jetesa e shpejtë, besimi në marketing dhe reklama kanë çuar deri te ushqimi i keq te shumica e fë
Torta Mimoza, ëmbëlsirë përfekte për t’u shijuar kurdoherë Një recetë e veçantë që emrin e merr pikërisht nga ngjashmëria me lulen e pemës së Mimozës. INGREDIENTËT 250 gram sh
"Po pi ujë me sheqer", çfarë ndodhi me gjyshen që preku zemrat e gjithë shqiptarëve “Kam dy ditë pa bukë. Po pi ujë me sheqer”. Kjo ishte thirrja therëse e nënë Myzejene Jaupit ditën e djeshme që tronditi
"Po pi ujë me sheqer se nuk kam të ha'', e moshuara flet mes lotësh: Dua të më kapë koronavirusi (VIDEO) Teksa qeveria ka forcuar masat me qëllim parandalimin ndaj koronavirusit, ata që janë më në hall janë dhe pensionistët.
Receta e vërtetë e ballakumeve të Elbasanit dhe sekreti i shijes së tyre Ka një shprehje popullore të vjetër elbasanase: “Pse Ballakumet janë të shijshme? Sepse bahen te shalët e grave”… Për
Fallxhorja që të bën deputet me kripë dhe sheqer: Komunikoj me Zotin Pranë redaksisë së Fiks Fare, mbërriti një denoncim se një grua e vetëquajtur “hoxhavicë” zgjidhte çdo lloj problemi kun
Këto janë sëmundjet që shërojnë arrat Njerëzit me diabet tip 2 që hanë ushqime të pasura me bajame, arra, lajthi, kanë një kontroll shumë më të mirë të nivele
Është shqetësuese, çfarë do të thotë ngjyra e errët e organit gjenital Shkaku kryesor që disa pjesë të trupit tuaj janë më të errëta është puberteti. Hormonet seksuale, si estrogjeni dhe t