999 rezultate për

shenuar

Cristiano Ronaldo shënon rekord, realizon golin e 700-të Me golin e shënuar kundër Ukrainës këtë të hënë, me bluzën e Portugalisë, Cristiano Ronaldo u konfirmua si futbollisti i
Danimarka fitore jetike përballë Zvicrës Ekipi kombëtar i Danimarkës ka arritur t’i marrë tri pikët nga ndeshja kundër Zvicrës, pas fitores 1:0 me golin e shënua
Një hap larg golit të 700 në karrierë, Ronaldo në ndjekje të legjedave (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo nuk di të ndalet. Kundër Luksemburgut ai shënoi golin e 699 në karrierë, teksa i duhet vetëm një gol p
Ronaldo shënon golin e 699 në stadiumin ku bëri të parin (VIDEO) Portugalia fitoi me rezultatin 3-0 ndeshjen ndaj Luksemburgut. Nuk mund të mungonte në këtë takim dhe goli i Cristian
Shpëtojmë për mrekulli, Veseli tregon muskujt (VIDEO) Shqipëria ka shpëtuar për mrekulli nga një gol i sigurtë, shkruan Albeu.com. Pas një doditje dënimi për Shqipërinë në
Ronaldo pranë 700 golave në karrierë Portugali-Luksemburg, Ukrainë-Portugali apo Juventus-Bologna? Duke marrë në konsideratë profilin e Cristiano Ronaldos, n
Rashica shënon dhe i siguron barazimin Wenderit Rashica ka shënuar gol në minutat shtesë të lojës, nga penaltia. Me këtë gol kosovari i ka sigurar barazimin skuadrës
Dortmund në avantazh, çfarë supergoli ka shënuar Alex Witsel (VIDEO) Borussia e Dortmundit ka kaluar në avantazh në ndeshjen që po zhvillon në transfertë ndaj Freiburg, shkruan Albeu.com.
"Interi shumë i vështirë", Messi: Në skuadër kemi lojtar si Suarez që dinë të bëjnë diferencën "Në këto momente jam i lodhur, por i gëzuar që luajta 90 minutat e para të sezonit. Më mungon ritmi i ndeshjes, por jam
Bayerni përmbys rezultatin përballë Tottenham (VIDEO) Bayern Munchen ka arritur të përmbysë rezultatin përballë Totthenham breda pjesës së parë. Pas golit të barazimit të
Honda i gatshëm të ndihmojë Milanin: Numrin ma keni, më thërrisni nëse ju duhem Milani po kalon në një moment shumë të keq, ku në gjashtë javët e para të Series A ka katër humbje dhe dy fitore. Ros
Milani i dorëzuar, Fiorentina shënon golin e dytë (VIDEO) Firoentina është duke e mposhtur 2-0 Milanin në San Siro Mysafirët kanë shënuar edhe golin e dytë, në minutën e 66’,
Napoli mposht me vështirësi Brescian, Balotelli shënon golin e parë (VIDEO) Napoli ka shënuar fitore të vështirë si nikoqir duke e mposhtur Brescian me rezultat 2:1. Ishte Dries Mertens i pari
Kënga e Bes Kallakut dëgjohet në stadiumin ku luan Muriqi (VIDEO) Fenerbahçe e Vedat Muriqit, u rikthye te fitorja në kampionat, teksa mposhti Ankaraguçunë me rezultatin 2-1, falë golit
Rei Manaj shënon në Spanjë, mposht Malagën e Sadikut (VIDEO) Rei Manaj ka shënuar një gol në sfidën mes Albacetes së tij dhe Malagës së Armando Sadikut e Keidi Bares. Të tre futb
Bayern Munich kalon pa vështirësi Crvena zvezdan (VIDEO) Ashtu siç pritej, Bayern Munich e mundi pa shumë vështirësi Crvena Zvezda edhe pse priti gjatë për të shënuar rezultat t
Manchester City shkëlqen në Ukrainë, likujdon Shakhtar Donetsk (VIDEO) Manchester City e ka nisur mirë sezonin e ri të Champions League duke dominuar në toren 3-0 ndaj Shakhtar Donetsk në ukr
Magjik Matuidi, Juventus dyfishon shifrat (VIDEO) Juventus po shkon drejt fitores ndaj Atleticos. Bardhezinjtë kanë shënuar dhe golin e dytë me anë të Matuidit në minutën
"Fenomenal" Vangjel Zguro, shënon supergol nga goditja këndit dhe feston me "shqiponjë" Pas një karriere në klubet shqiptare, Vangjel Zguro prej një viti është transferuar në Amerikë në “USL League One” .
Barcelona me "5 yje" fundos Valencian (VIDEO) Barcelona arriti të sigurojë fitore me rezultat 5:2 kundër Valencias, që e kishte mposhtur në finalen e edicionit të kal