999 rezultate për

shenjte

Papa Francesku flet për vizitën në Tiranë “Vërtet sot, Shqipëria është shembull, jo vetëm për rilindjen e Kishës, por edhe për bashkëjetesën paqësore ndërmjet fev
Shqipëria tjetër gjatë vizitës së Papa Franceskut Ditën e vizitës së Papa Françeskut në Shqipëri, bota pa vërtet një Shqipëri tjetër. Një vend në festë, por një festë e k
Ruçi "truproja" e Palokës (FOTO-LAJM) Shpesh ata nuk kanë gjetur gjuhën e përbashkët gjatë kohëve të fundit, por kreu i grupit parlamentar i Partisë Socialist
Tahiri: I jashtëzakonshëm dhe inkurajues takimi me Atin e Shenjtë Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri zhvilloi sot një takim me Papa Françeskun. Pas takimit me Atin e Shenjtë,
Nga sot, Papa Francesku mban çelësin e Tiranës (FOTO-VIDEO) Nga sot, Papa Francesku mban çelësin e Tiranës. Kreu i Bashkisë së kryeqytetit i Lulzim Basha i dorëzoi Atit të Shenjtë
Papa lutet për shqiptarët: Paqe në shtëpitë e kombin tuaj Update- Nga sheshi “Nënë Tereza” Papa Francesku në lutjen e tij uroi kombin shqiptar për më shumë paqe dhe mirësi. Gjatë
Papa bekon Shqipërinë: Të krishterë e myslimanë në shesh (FOTO-LAJM) Pas vizitës dhe fjalimit që ka mbajtur në Presidencë, Papa Francesku ka dalë nga ambientet e Presidencës me makinën e ti
Papa nga Presidenca: I gëzuar që jam në Tokën e Shqiponjave (FOTO-LAJM) Update- Papa Francesku falenderoi sot shqiptarët për mikpritjen që i kanë rezervuar Atit të Shenjtë. Gjatë fjalës së tij
Ja pritja që i bëhet ekskordes së Papës në rrugën e Durrësit (FOTO-LAJM) Tirana është zgjuar sot nën “pushtetin” e besimtarëve, të cilët presin Papa Franceskun për mbajtjen e Meshës së Shenjtë
Mijëra qytetarë në sheshin "Nënë Tereza" (FOTO-LAJM) Myslimanë, katolikë, dhe qytetarë të besimeve të tjera pa dallim, kanë dalë sot në sheshin Nënë Tereza ku rreth orës 11:
Hoxhaj: Vatikani do ta njohë Kosovën Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj ka paralajmëruar se shteti i Vatikanit do ta njohë së shpejti Kosovën. "Vi
Urgjenca mjekësore në gatishmëri për vizitën e Papës (FOTO-LAJM) Njësitë e shërbimit të urgjencave mjekësore të vendosura në zonën përreth sheshit “Nënë Tereza”, bulevardit “Dëshmorët e
Ja makina me të cilën Papa do të lëvizë të dielën në Tiranë (VIDEO-FOTO) Në portin e Durrësit ka mbërritur sot automjeti me të cilën Papa Francesku do të udhëtojë të dielën drejt Tiranës. Pas z
Vizita e Papës në Tiranë, ja programi i detajuar Tashmë është publikuar axhenda e vizitës së Papa Françeskut në kryeqytet. Sipas kësaj axhende të publikuar nga Konferenc
Kërcimet nga Ura e Shenjtë mahnisin britanikët (FOTO LAJM) Kërcimet e zhytësve tek Ura e Shenjtë mbi Drinin e Bardhë në afërsi të Gjakovës kanë mahnitur të gjitha mediat, përfshir
Ja axhenda e vizitës së Papa Françeskut në Tiranë Zbardhet axhenda e vizitës 1-ditore që papa Françesku do të zhvillojë në Tiranë më 21 shtator.Papa do të niset nga Roma
Vetëvendosje: Urime Fiter Bajramin! Lëvizja Vetëvendosje ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë, kudo ata ndodhen. “Fitër Bajrami është fjala përmbyllës
Ja si përfundojnë përdhunuesit e 7-vjeçares në Indi (FOTO-LAJM) Një person u vra dhe dy të tjerë u plagosën rëndë nga një turmë fshatarësh në Indi, pasi akuzoheshin se kishin përdhunua
Dorëhiqet Afrim Tahiri, Sekretari i Përgjithshëm i BFIM-së Afrim Tahiri, Sekretari i Përgjithshëm i Bashkësisë Fetare Islame të Republikës së Maqedonisë ka dhënë dorëhqeje të pare
Thaçi uron besimtarët myslimanë Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, me rastin e fillimit të Muajit të shenjtë të Ramazanit ka përgëzuar Kryetarin e Ba