999 rezultate për

shenjte

Meta përshëndet miratimin e datës së shenjtërimit të Nënë Terezës Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, përshëndet miratimin nga Ati i Shenjtë Papa Françesku të datës së shenjtër
Skënderbeu pezullon Plakun, ja shkaku Pas përplasjeve midis sulmuesit Sebino Plaku dhe tranerit Mirel Josa, sot ka ardhur edhe vendimi i presidentit Ardjan Ta
Bejta: 7 Marsi, ditë e shenjtë dhe madhështore për arsimin shqip (FOTO) Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta, uron te gjithe mesuesit shqiptarë me rastin e 7 Marsit, Dites se Mesuesi
Janullatosi në delirin e shenjtërisë! Arben LLALLA - A mund të sjellë ndokush ndërmend kur ka qenë hera e fundit që Kryepeshkop Anastas Janullatosi i ka dhën
Emocionuese! Vajza me kancer i këndon Papa Françeskut (VIDEO) Dje, ne ditën e dashurisë, Papa Françesku mori një surprizë të veçantë. Teksa po vizitonte një spital në Meksikë, një
Mavraj: Çdo beqari ia uroj një nuse kështu Qendërmbrojtësi i Kombëtares shqiptare të futbollit, Mërgim Mavraj ka zgjedhur t’i kalojë pushimet e fundvitit në vendi
Kërcënon Irinej: Kosova pjesë e shenjtë e Serbisë, të mbrohet edhe me dhunë Patriarku i Kishës Ortodokse serbe, Irinej, do që ti mbrojë qoftë edhe me dhunë interesat e shtetit të tij në Kosovë.
Pollo publikon gafën e Ramës me kartolinën e Krishtlindjeve (FOTO) Përmes postimit të radhës, është Genc Pollo i cili ka nxjerrë zbuluar kryeministrin Rama sa i takon kartolinës së Krisht
Mavraj viziton qytetin e shenjtë të Mekës (FOTO LAJM) "Rastësia është mret i botës", kështu shkruan mbrojtësi i Kombëtares sonë Mërgim Mavraj, i cili ka ka vizituar qytetin e
Kurani më i vjetër në botë, nga Egjipti Universiteti i Birminghamit vë theksin se ka gjetur kopjen e Kuranit më të vjetër në botë. Mendohet se ky libvër mund të
Nishani përshëndet aprovimin e Shenjtërimit të Nënë Terezës Presidenti Bujar Nishani përshëndet autorizimin e dhënë nga Ati i Shenjtë, Papa Françesku për shenjtërimin e Nënë Terezë
Irinej falenderon Rusinë: Kosova, vend i shenjtë për serbët Patriarku serb, Irinej, ka falënderuar Rusinë për përkrahjen Serbisë që Kosova të mos pranohet në UNESCO duke shtuar se
Abrashi: U nisëm për në tokën e shenjtë Kombëtarja shqiptare është nisur për në Shqipëri ku do të priten në Tiranë nga shumë tifozë. Para hipjes në çarter mesfu
Vazhdon lobimi për anëtarësimin në UNESCO Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, gjatë takimit që pati sot me sekretarin për Marrëdhënie me Shtete të Selisë së Shen
Veliaj uron Bajramin: Më shumë barazi në këtë ditë të shenjtë Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj u është bashkuar urimeve për festën e Kurban Bajramit. Pas një takimi në komunitet
"National Geographic": 22 foto nga Haxhi i vitit 1953 (FOTO LAJM) Kur jemi shumë pranë festës së Kurban Bajramit dhe ritualit të shenjtë e të përvitshëm të Haxhit, revista "National Geog
Selimi: Më 11 shtator mësohet nëse do të jetë në axhendë anëtarësimi në UNESCO Zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Petrit Selimi ka vizituar Romën dhe Vatikanin në kuadër t
12 librat më popullorë të të gjitha kohërave (FOTO LAJM) Gazeta prestigjoze britanike "The Indepedent", duke cituar faqen e specializuar "lovereading", ka listuar 12 librat më p
Clinton në Srebrenicë: Ky duhet të jetë vendi i shenjtë i unitetit (VIDEO) Në varrezat e Potuçarës mbërritën një numër i madh personalitetesh botërore ku spikasin ish-presidenti i SHBa-së, Bill C
Jahjaga uron: Me fat Muaji i shenjtë i Ramazanit! Presidentja Atifete Jahjaga, nëpërmjet një statusi në Facebook, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për fillimin e m