999 rezultate për

shenjte

Tom Doshi bashkë me Ramën në shenjtërimin e Nënë Terezës Një ditë më parë, Tom Doshi ishte pjesë e delegacionit të politikanëve shqiptarë që ndoqën nga afër ceremonitë e organiz
Ja gabimi në dokumentin e shenjtërimit të Nënë Terezës që zemëroi Maqedoninë Një dokument i Vatikanit ka nxitur reagime dhe debate në Shkup, duke nënvizuar qw ky akt është skandal dhe duhet të përm
Fotot e veçanta nga Shenjtërimi i Nënë Terezës (FOTO LAJM) Nënë Tereza u shenjtërua sot në Vatikan nga Papa Françesku, e respektuar për punën e saj me të varfrit në Indi. Tashm
Ndiqeni Live/ Shenjtërimi i Nënë Terezës nga Papa Francesku (VIDEO) Nënë Tereza që nga sot shpallet e shenjtë. Vendimi i Papa Françeskut më 17 dhjetor 2015 për të njohur mrekullinë e Nënë
Befason Donald Trump: Nënë Tereza ishte e shenjtë (VIDEO) Kandidati republikan për Shtëpinë e Bardhë Donald Trump ka komentuar shenjtërimin e të madhes Nënë Tereza. “Nënë Tere
Nis në Vatikan koncerti madhështor për shenjtërimin e Nënë Terezës (VIDEO) Ka nisur koncerti madhështor kushtuar Nënë Terezës që mbahet në “Basilica di San Paolo Fuori le mura”, në Vatikan, ku po
Shenjtërimi i Nënë Terezës/ Niset dhe delegacioni nga Maqedonia Një delegacion shtetëror dhe kishtar, i udhëhequr nga presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, nesër do të
Shenjtërimi i Nënë Terezës/ 13 krerë shtetesh konfirmojnë pjesëmarrjen Zyra e shtypit e Selisë së Shenjtë ka informuar se 13 krerë shtetesh e qeverish kanë konfirmuar deri më tani praninë e t
Mustafa merr pjesë në ceremonitë për shenjtërimit të Nënës Terezë Isa Mustafa, kryeministri i Republikës së Kosovës, së bashku me një delegacion të lartë të Qeverisë së Kosovës po qëndro
CNN shpërndan deklaratën e Nënë Terezës: Me gjak jam shqiptare Televizoni amerikan CNN, është duke i kushtuar vëmendje shenjtërimit të Nënë Terezës, duke transmetuar histori të ndrysh
Ja si do festohet Shenjtërimi i Nënë Terezës në 4 shtator në New York Ky event është nën kujdesin e veçantë të ansamblistit z. Mark Gjonaj në bashkëpunim me organizatat e tjera të komuniteti
Ja çfarë shkruajnë mediat italiane për vizitën e Thaçit në Vatikan Vizita e Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçit, në selinë e shenjtë ka bërë jehonë në mediAt ndërkombëtare
Thaçi takon Papa Françeskun, ja çfarë i kërkon për Kosovën Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në një audiencë private është pritur nga Ati i Shenjtë, Papa Françesku
Basha: Ju uroj agjërim të lehtë e të pranuar Kryetari i Partisë Demorkatike, Lulzim Basha, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për muajin e shenjtë të Ramazanit,
Bujar Nishani uron besimtarët myslimanë për muajin e shenjtë të Ramazanit Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për nisjen e muajit të shenjtë të Ramazani
Veseli: Prona është e shenjtë Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka përshëndetur lirimin e pronës së uzurpuar të Hotel Victory, lokal të ci
10 futbollistët që agjërojnë Ramazanin, mes tyre edhe një shqiptar (FOTO LAJM) Futbolli është një sport që të lodh shumë, dhe ku stërvitjet apo ndeshjet u bëjnë një forcim të madh lojtarëve, por gjit
Presidenti Nishani uron Pashkët besimtarëve katolikë Besimtarët e krishterë festojnë festën e Pashkëve. Në këtë ditë feste, presidenti Bujar Nishani ka uruar të gjithë besim
Papa Francesku: Lutuni për mua (FOTO) Ati i Shenjtë, Papa Fracesku gjatë ditës së sotme ka postuar në rrjetin social “Instagram” për herë të parë një fotograf
Thaçi viziton Selinë e Shenjtë (FOTO) Presidenti i ri i Kosovës Hashim Thaçi gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një vizitë në Vatikan, ku është pritur nga krye