999 rezultate për

shenjte

Veseli: Famuri i Kosovës është po aq i shenjtë sa flamuri kombëtar Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se asnjë shqiptar nuk duhet të bëjë paralelizma mes flamur
Kreu i BFI-së mesazh për muajin e shenjtë të Ramazanit Kryetari i BFI-së, Sulejman Rexhepi, i ka dërguar një mesazh urimi besimtarëve muslimanë në prag të muajit të shenjtë të
Rozana Radi dedikim të ndjerë për prindërit: Trishtimin e kam të shenjtë... Nuk janë të rralla postimet që bën këngëtarja e njohur Rozana Radi për prindërit e saj të ndjerë. Këtë herë ajo ka pu
Pas lopës, indianët shpallin të shenjtë një tjetër kafshë (FOTO LAJM) Ciklopët normalisht konsiderohen krijesa të legjendave, të bëra të famshme nga poeti antik grek Homeri në episodin e tij
Mediu: Asnjë karrige nuk vlen sa shenjtëria e lirisë së votës qytetare Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu duke folur pasditen e sotme në çadrën e PD-sëu shpreh se opozita është e vendosu
Haradinaj: Atdheu është i shenjtë Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në Facebook ka kundërshtuar sërish Marrëv
Shokon Le Pen: Kosova është tokë e shenjtë serbe Kandidatja presidenciale Marine Le Pen ka shokuar pasi ka thënë se nëse do të fitojë zgjedhjet presidenciale të Francë,
Sulm vetëvrasës në Pakistan, 72 të vdekur 72 persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e një sulmi vetëvrasës në një vend të shenjtë në Pakistanin jugor. Sipas a
Dhuna seksual në familje, shqetësim për shoqërinë shqiptare Abuzimet seksuale me të mitur edhe brenda familjes, tashmë janë kthyer në një fenomen shqetësues dhe me raste që kanë që
Lojtari i mbijetuar i Chapecoenses: Para aksidentit gjeta një Bibël ... Një nga futbollistët që i mbijetoi tragjedisë ka thënë diçka të pabesueshme menjëherë pas zgjimit nga gjendja e komës në
Terroristi mesazh të krishterëve: Do bombardoj Vatikanin më 25 dhjetor Një ekstremist maroken ka kërcënuar se do të sulmojë të krishterët në Vatikan ditën e Krishtlindjeve. 32-vjeçari u k
“Trump më bëri të ndihem i shenjtë” Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, ka thënë sot se është ndier si i shenjtë pas bisedës telefonike me presidentin
Dalin dokumentet tepër sekret të Vatikanit mbi Shqipërinë: "S'dihet a është gjallë Ipeshkvi?" (FOTO) Një dokument me mbishkrimin “sekret” nga Vatikani është zbuluar teksa flitet për raportet e Shqipërisë me të si edhe kle
Ujë i shenjtë nga statuja e Krishtit, policia detyrohet të kontrollojë besimtarët (FOTO & VIDEO) Është dashur ndihma e policisë për të kontrolluar pelegrinët e entuziasmuar të cilët u turrën në një statujë të Jezu Kri
Nishani do nderojë 38 Martirët e Kishës Katolike shqiptare Presidenti Bujar Nishani, në shenjë respekti e përuljeje të thellë si dhe homazhi të merituar, do të nderojë me dekoratë
ISIS rekruton 9 vjeçarët në emër të luftës së shenjtë Fëmijë të mitur rreth moshës 9 vjeçare po rekrutohen nga ISIS për të luftuar përkrah ISIS-it. Denoncimi vjen nga OKB
Zaev: Karakteri unitar i Maqedonisë është i "shenjtë" Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev ka deklaruar së fundi se karakteri unitar i Maqedonisë është i "shenjtë", ndërsa lidhur m
“Zonja Jonë e Malit” faltorja në mal Në thellësi të maleve Aspromonte ndodhet Faltorja e Shën Mërisë së Polsit (“Zonja Jonë e Malit”), që është ndërtuar në v
Mustafa: Papa na priti me nderime të veçanta Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se “delegacioni i Kosovës është pritur me respekt dhe nderime të posaçm
Mustafa siguron për Kosovën përkrahjen e Selisë së Shenjtë Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, i cili mopri pjesë në meshën e mbajtur për nder të shenjtërimit të Nënë Terezës, ka