999 rezultate për

shenjte

Gold AG me këngë për vendin e shenjtë (FOTO LAJM) Gold AG gjatë këtij viti ka qenë mjaft aktiv me projekte të reja muzikore. Reperi shqiptar pritet të publikojë një pr
Në Jeruzalem muslimat falen për herë të parë këtë Ramazan Turma të shumta janë mbledhur në Jeruzalem për herë të parë në vendin e shenjtë të myslimanëve për lutjet e së premtes.
Në Rumani kërkohet vetting për priftërinjtë Vatikani i ka kërkuar Rumanisë të kalojë në sitë të shkuarën komuniste të priftërinjve. Në kohën kur vendin pritet ta vi
Veseli godet VV-në dhe LDK-në: O të shenjtë Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka vendosur të tallet me dy partitë më të mëdha opozitare, duke iu vendosur pozita të sh
Mustafa Nano: Lërëni Noizy-n në "shenjtërinë" e vet Nga Mustafa Nano* E njihni Noizin? Me siguri, po. Në mos e keni ndjekur, ia keni dëgjuar emrin. Edhe unë ia kam dëgju
Haradinaj mban fjalim para besimtarëve Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka uruar sot për Muajin e Shenjtë Muharrem. Haradinajt sonte ka qëndruar në H
Dita e Shenjtërimit të “Nënë Terezës”, Veliaj shërben drekë për njerëzit në nevojë Në Ditën e Shenjtërimit të Nënë Terezës, Bashkia e Tiranës zgjodhi të shtrojë drekë në të gjitha qendrat e saj sociale p
Papa Françesku kundër abortit selektiv: Racizëm me doreza të bardha "Abortimi i foshnjave të sëmura është racizëm". Kështu është shprehur sot Ati i Shenjtë gjatë takimit të zhvilluar në Va
Me kollare plot me ngjyra, Rama bëhet mysliman i "devotshëm" e shtron iftar (VIDEO) Në prag të mbarimit të muajit të shenjtë të Ramazanit Rama ka zgjehdur që të shtrojë një iftar për të gjithë besimtarët
Populizmi bajat i Ramës me Biblën dhe Ramazanin në "Opinion" (VIDEO) Kryeministri Rama ishte i ftuar mbrëmë në "Opinion" ku po flitej mbi ndihmën ndaj shtresave në nevojë, ku ndër të tjera
Asqeriu i bën thirrje Ramës: Teatri është i shenjtë! Lufta e artistëve kundër prishjes së Teatrit vazhdon akoma me zell. Aktori i mirënjohur Bujar Asqeriu i ftuar në Neës
Indi, e rrahin për vdekje pasi theri lopën Është rrahur deri në vdekje një mysliman në Indi, i cili akuzohej për therjen e një lope. 45 vjeçari shënon viktimën
Këta janë VIP-at shqiptarë që kanë nisur sot agjërimin (FOTO LAJM) Sot ka nisur muaji i shenjtë i Ramazanit për të gjithë besimtarët myslimanë. Të shumtë kanë qenë ata që janë zgjuar n
"Zoti ju rujt", Besi uron fansat për muajin e shenjtë të Ramazanit (FOTO LAJM) Komediani i njohur shqiptar, Bes Kallaku gëzon shumë famë në publik. Këtë herë ai ka uruar fansat e tij pwr muajin e
Detaje nga tragjedia në Fushë-Krujë, çfarë u gjet në makinën e 57-vjeçarit Janë zbardhur detaje të reja nga tragjedia në Fushë-Krujë ku shqiptari nga Kosova, Xhaferr Osmani u gjet i djegur në mak
Zbardhet misteri i Kuranit pranë makinës ku u shkrumbua kosovari në Fushë-Krujë Oficerët e Policisë Gjyqësore kanë gjetur një Kuran pranë vendit ku u dogj në makina shqiptari i Kosovës Xhaferr Osmani.
Detaj misterioz, gjendet një Kuran afër makinës ku u dogj kosovari Të tjera detaje dalin në dritë nga ngjarja e rëndë dhe plot mister që ndodhi ditën e shtunë (5 Maj) në periferi të qytet
“Emrin e kam të shenjtë”, moderatori tregon çastin e sikletshëm E kush e ka harruar ngatëreesën e bërë hit në rrjete sociale të gazetares në emisionin e mëngjesit në TVSH. Ajo ngatë
Pacolli: Kush ia do të mirën shtetit, nesër voton pro demarkacionit Zëvendëskryeministri i parë, Behgjet Pacolli ka thënë se ai që e ka të shenjtë interesin për shtetin, do votojë nesër pr
Si kurrë më parë, mbyllet pas 2 000 vitesh varri i Jezusit në Jeruzalem Me një vendim të pashembullt, tri Kishat kryesore, që kujdesen për Varrin e Shenjt të Jeruzalemit, vendosën ta mbyllin p