999 rezultate për

shenjtĂ

"Shpërndahuni nga zjarri", Rama e nis ditën me fjalë të shenjta Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që t’i përcjellë qytetarëve shqiptarë një mesazh sensibilizues, përmes një thënie të s
Rama nuk i ndahet fjalëve të "çmuara", kë citoi këtë herë Kryeministri Rama ka vazhduar sërish me publikimin e fjalëve të shenjta në Facebookun e tij. “Marrëzia është të bësh
Rama nis sërish ditën me "fjalët e shenjta": Bashkë mund të bëjmë gjëra të mëdha! Kryeministri Edi Rama edhe këtë mëngjes e ka nisur ditën me shprehje të njerëzve që njihen si shenjtorë. Këtë herë e
Rama gjen "shpëtim" të fjalët e shenjta, kështu e nisi ditën sot Publikimi i “fjalëve të shenjta” në rrjetet sociale, ku citon thënie të mençura nga dijetar islam e të krishterë, por ed
Kuran, Bibël e thënie bektashiane: Rama i merr me radhë Kryeministri Edi Rama duket se ka gjetur një formë të re për të përshëndetur shqiptarët cdeo mëngjes. Ai që prej tërm
Kryeministri Rama nis ditën me fjalët e shenjta të profetit Muhamed Tashmë të themi, u bë "zakon" që dita të nisë me mbledhjen e jashtëzakonshme që mban qeveria përsa i përet situatës në v
Bali, “ndëshkohen” turistët; Rregulla të reja në ishull për të pabindurit Selfie-t me bikini dhe ajo qe konsiderohet si përdhosje e strukturave të shenjta të ishullit i kanë detyruar autoritetet
Tifozët e Lazios i ndalojnë gratë të ulen në “vendet e shenjta” Sporti i futbollit është një sport "unisex" ku pëlqehet nga të dy gjinitë. Por kur bëhet fjalë për Ultrasit duket se
Mbi 2 mijë shqiptarë nisen këtë muaj për Haxh Numri i besimtarëve këtë vit nga vendet e Ballkanit Perëndimor që do t’i vizitojnë tokat e shenjta për të kryer obligimi
Rama del me thënie filizofike: Më mirë djepi bosh se shenjtani brenda Duke iu pergjigjur akuzave te opozites, kryeministri Edi Rama ka reaguar edhe sot per procesin e vetingut qe thote se po
Shikoni dy shpatat e shenjta të Titos, vinë nga një vend i largët (FOTO LAJM) Këto sëpata u konsideruan të shenjta, dhe njerëzit besonin se kishin fuqi magjike. Josip Broz Tito mori në vitin 1956 nj
Tension në vendet e shenjta, Izraeli dislokon ushtrinë në zonat palestineze Situata në Lindjen e Mesme është ndezur sërish pas vendimit të Presidentit Trump për të njohur Jeruzalemin si kryeqytet
Basha apo Selami? Mustafaj: Demokratët s’kanë zgjidhje… Demokrati Besnik Mustafaj ka reaguar sërish në lidhje me situatën brenda PD-së. Mustafaj ka shfaqur kritika të rënda
Zonja e Parë e mbuluar me shami në vendet e shenjta (FOTO LAJM) Presidenti Nishani është për një vizitë disa ditore në Arabinë Saudite. Por, më shumë se në vizitë zyrtare, Nishani ndod
Nishani shkoi familjarisht në vendet e shenjta Islame për ritin e Umres (FOTO LAJM) Presidenti Nishani është për një vizitë disa ditore në Arabinë Saudite. Gjatë gjithë vizitës së tij ai është shoqëruar n
Presidenti Nishani viziton vendet e shenjta Islame në Qabe dhe Medine (FOTO LAJM) Presidenti i Republikës Bujar Nishani ndodhet në Arabinë Sauditë për një vizitë disa ditore atje, ndërkohë që ka vizitua
Kërcënon Irinej: Me hir apo me pahir do ta kthejmë Kosovën Kreu i Kishës Ortodokse Serbe, Patriarku Irinej, është shprehur sot nga Nishi se, të gjithë janë të detyruar të ngrenë z
Pelegrinazhi i bektashinjve në malin e Tomorrit Besimtarët bektashi të Shqipërisë po nderojnë me një pelegrinazh pesëditor në malin e Tomorrit imamin Abaz Aliu, një nga
Përkujtohet ushtari i UÇK-së që luftoi për shtet të përbashkët shqiptar Është kujtuar sot në një akademi përkujtimore luftëtari i tre luftërave çlirimtare për trojet shqiptare, Feriz Llovca.
Pelegrinazhi i bektashinjve në malin e Tomorrit Qindra besimtarë bektashinj kanë nisur prej katër ditësh pelegrinazhin e tyre të përvitshëm në malin e Tomorrit, duke vi