999 rezultate për

shenjĂ

Shenjat që japin alarmin se keni nevojë të pushoni Shumica prej nesh fillojmë të ëndërrojmë për pushimet tona të ardhshme në ditën e parë pasi kthehemi në punë, dhe kjo gj
9 shenja se ju jeni në një lidhje të dëmshme 1.Ai nuk ju lë të dilni më miqtë Edhe ku ju lë, duhet të dijë cdo detaj dhe e përcakton ai se sa do rrini me ta. 2
10 shenjat e kancerit që të gjithë i injorojmë! Nuk është fare çudi pse shumë vonë zbulohet kjo sëmundje vdekjeprurëse, sepse shumica e njerëzve i neglizhojnë shenjat d
I nxehti "armiku" i zemrës, ja çfarë shenjash nuk duhet të neglizhoni! Intervista/ Flet mjeku Dr. Edjon Hajro, Mjeke Kardiolog pranë Spitalit Amerikan Askush nga ne nuk është imun nga prob
Arsyet përse lëkura ju nxihet shumë shpejt dhe nga goditjet më të lehta Të gjithëve na ka ndodhur të përplasemi me cepin e komodinës e të përfundojmë me shenja në këmbë, por disa njerëz përfun
5 shenjat paralajmëruese që ju dërgon trupi kur ka nevojë për ndihmë (FOTO LAJM) Trupi ynë i ngjan një mekanizmi ku çdo organ dhe sistem është i ndërlidhur në mënyrë të përsorur me njëri-tjetrin. Shpes
Shenjat që tregojnë se jeni më inteligjentë se shumica e njerëzve Inteligjenca nuk është ajo çfarë dini, por është ritmi përmes së cilit i fitoni informatat e reja. Studime të shumta kan
6 shenjat që tregojnë se po hani më shumë sheqer se ç'duhet Sheqeri është një ndër produktet më të përdorura në të gjithë botën duke krijuar në këtë mënyrë një prej industrive ushq
6 shenjat paralajmëruese që tregojnë se po hani më shumë sheqer se ç'duhet Sheqeri është një ndër produktet më të përdorura në të gjithë botën duke krijuar në këtë mënyrë një prej industrive ushq
I dënuar për vrasje, kush e gjeti pa jetë fierakun në hotel? Një 50-vjeçar nga Fieri, ish-i dënuar për vrasje, u gjet i vdekur në një hotel në Tiranë. Policia bën me dije se vikt
Largoni aknet, shenjat dhe skuqjen e fytyrës me këtë maskë Kjo maskë që do të shihni më poshtë është natyrale dhe do ju ndihmojë të largoni aknet, shenjat dhe skuqjen e irritimin
Hemoragjia cerebrale, shenjat që nuk duhen injoruar Goditjet në tru ndodhin kur një zonë e trurit privohet nga rrjedhja e gjakut dhe oksigjenit. Qelizat në atë zonë të trur
Shenjat e hershme të kancerit të vezoreve, ja simptomat që asnjë femër nuk duhet të injorojë Kanceri i vezoreve është lloji më agresiv i kësaj sëmundjeje pasi për fat të keq krijimi i qelizave anormale në pjesën e
Shiu i rrëmbyeshëm bllokon rrugën për në Butel (VIDEO) Sasia e madhe e reshjeve të shiut që u regjistruan sot kanë bllokuar rrugën në hyrje të Butelit. Më konkretisht vend
Nëse keni këto shenja trupi juaj është plot me toksina Ndotjet toksike që ne marrim çdo ditë nuk janë të pakta. Duke filluar që nga ajri i ndotur, ushqimet jo të kontrolluara,
Këto janë shenjat e heshtura të stresit, mos i injoroni! Dr. Megan Arroll, psikologe dhe autore e shumë librave, thotë se stresi prek në shumë mënyra si trurin ashtu edhe trupin
Shenjat që s'duhet të injoroni tek thonjtë Femrat u kushtojnë rëndesi të veçantë kujdesit ndaj duarve e specifikisht thonjve. Më shumë se nga ana e higjenës apo sh
Këto janë shenjat paralajmëruese të kancerit, nuk duhet ti injoroni para se të jetë vonë Pavarësisht zhvillimit të teknologjisë farmaceutike dhe përpjekjeve të shumta shkencore, kanceri mbetet një nga sëmundje
Origjina e shtatë simboleve të famshme që i përdorim çdo ditë (FOTO LAJM) Çdo ditë, hasim një numër simbolesh dhe shenjash. Por pak njerëz e dinë se nga vijnë dhe ku e kanë origjinën shumica pre
Mos i injoroni, 10 shenjat paralajmëruese të kancerit Kanceri mbetet një nga sëmundjet më të rrezikshme që vazhdon të marrë me mijëra jetë njerëzish. Diagnostifikimi i tij