999 rezultate për

shengen

Kosova i bashkohet tryezës së "Shengenit Ballkanik" Kosova duket se ‘ka thyer akullin’, për sa i përket ‘Shengenit Ballkanik’! Burime për mediat në Kosovë kanë bërë të ditu
Mblidhet Mini-Shengeni pa Kosovën, pritet një marrëveshje Shqipëri-Serbi Mediet serbe kanë bërë me dije se ditën e some kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një takim online me homologët e tij
Përfundon takimi Zaev-Rama-Vuçiç, e ftojnë Hotin t'i bashkohet mini-Shengenit Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ai i Shqipërisë Edi Rama dhe Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq u ta
Hoti konfirmon pjesëmarrjen në takimin e minishengenit ballkanik Kryeministri Avdullah Hoti ka deklaruar se do të marrë pjesë në takimin e radhës së liderëve ballkanik për të ashtuquajt
Rikthehen vizat? Shengeni: Sqarim për lëvizjet e shqiptarëve në BE pas 2021-it Kohët e fundit, informacioni se BE po rikthen vizën Shengen për qytetarët e disa vendeve të botës, në veçanti për shqip
"Më ra goja për Shengenin rajonal", Rama flet për 20 miliard eurot e KE Komisioneri i Bashkimit Evropian (BE) për Politikat e Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Oliver Varhelyi (L), u prit sot në një t
Njihuni me rregullat e reja për të udhëtuar në zonën shengen Të gjithë shtetasit shqiptarë që dëshirojnë të udhëtojnë në ndonjë prej vendeve të Zonës Shengen do të duhet të aplikojn
"Shengeni Ballkanik", Zaev: Tani na është bashkuar edhe Kosova (VIDEO) Në afat sa më të shpejtë kohor do të vazhdojnë aktivitetet për hapjen e pikës kufitare që lidh Llojanin dhe Miratovcin,
VV e PDK do ta kundërshtojnë me çdo mjet demokratik Mini-Shengenin Dy partitë opozitare në Kuvendin e Kosovës po kundërshtojnë̈ ashpër ndryshimin e qëndrimit të qev
Rama: Më quajtën tradhëtar, tani që Mini-Shengenin e bekoi SHBA-ja, Kurti mendonte se po ndanim Kosovën Pas marrëveshjes ekonomike të firmosur nga Kosova dhe Serbia ditën e djeshme (4 shtatori), kryeministri Rama ka reaguar
Hoti kundër Minishengenit: Nuk merr pjesë në asnjë takim të Ramës dhe Vuçiçit Kryeministri i Kosovës ka mohuar të jetë përkrahës i idesë së Shengenit Ballkanik. I pari i Qeverisë, Avdullah Hoti ka t
BE nuk hap kufijt! Zbulohet data kur mund të udhëtojnë shqiptarët lirisht në zonën Shengen Qytetarët shqiptarë dhe të vendeve të tjera të Ballkanit Perëndimor do ta kenë të pamundur të udhëtojnë drejt zonës Shen
Berisha: Rama me Mini-Shengenin ka në plan të popullojë Shqipërinë me serbë Ish- kryeministri Sali Berisha ka deklaruar në emisionin Tempora, se një nga shtyllat e mini-shengenit është popullimi i
Rama flet për mini-shengenin: Ngatërrestarë s’ka vetëm në Ballkan, por dhe në Evropë Kryemistri Rama është deklaruar në Bruksel pas takimit informal me krerët e BE-së, se e ardhmja e mini-shengenit do të m
Kurti i prerë: Minishengeni Ballkanik është Jugosllavia e katërt Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se Minishengeni Ballkanik është Jugosllavia e katërt dhe në interes të Rusi
Shqipëria heq kufirin me Serbinë e jo me Kosovën! Zbardhet çfarë përmban dokumenti për Minishengenin Marrëveshja për Mini-Schengenin që Serbia ia dërgoj Shqipërisë dhe Maqedonisë për nënshkrim, është zbardhur. Prishtin
Mini-Shengeni ballkanik: Çfarë tha Rama dhe Kurti Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pas takimit me homologun e tij, Edi Rama, tha se do të thellojnë bashkëpunimin Kosov
A e tradhtoi Maqedonia dhe Shqipëria Kosovën me minishengenin? Flet Afrim Gashi “Iniciativa për krijimin e tregut të lirë të “Mini-shengenit” ku nuk bën pjesë edhe Kosova nuk guxon të fillohet pa Koso
INTERVISTA/ Berisha: Rama dhe Thaçi po tradhtojnë Kosovën, mini-shengeni një Jugosllavi e re Ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha në një intervistë të dhënë për “Abc News” me gazetaren Linda Karadaku ka kome
Gazetarja kosovare kritikon Ramën për minishengenin: S'duhej të futej në lojën e Vuçiç Gazetarja Arbana Xharra shprehet me tone kritike ndaj nismës për minishengenin ballkanik. Në një lidhje me Skype për