999 rezultate për

shendetshme

Adele humbi 45 kg dhe kjo ishte arsyeja që e motivoi (FOTO LAJM) Autorja e hitit "Hello" Adele e transformoi fizikun e saj pasi i vuri vetes qëllim ta bëj për hir të djalit të saj shtat
Si të përdorni më pak kripë për një jetë të shëndetshme Kripa është shumë e rëndësishme për trupin. Natriumi në kripë ndihmon në transmetimin e impulseve të nervave dhe kontrak
Sa herë duhet të takoheni me partnerin për të pasur një marrëdhënie të shëndetshme? Jua tregojnë psikologët Ju më në fund keni gjetur dashurinë e jetës dhe mendoni se duhet të kaloni sa më shumë kohë me të. Nuk është një ide
Të tejngopur nga mishi dhe bakllavaja, këto supa ju lehtësojnë stomakun Edhe pse kemi hyrë zyrtarisht në muajin e parë të vitit, e festat i lamë pas, nuk mund të mos ndjejmë atmosferën e këtyr
5 mënyra natyrale për ta nisur shëndetshëm 2020-ën Pas shumë karbohidrateve, kripës, sheqerit apo alkoolit të konsumuar në ditët e festave, vjen një moment mjaft i lodhshë
E konfirmojnë shkencëtarët amerikanë: Agjërimi është dieta më e mirë për një jetë të gjatë Një jetë e gjatë dhe e shëndetshme vështirë se mund të arrihet pa një dietë të shëndetshme e të balancuar mirë. Sidoq
​Testi i ujit që zbulon nëse keni një zemër të shëndetshme apo të sëmurë E tëra çfarë ju duhet të bëni është të mbushni tenxheren me ujë të ftohtë (shtoni pak akull) dhe madhësia e saj duhet të
Pesë shprehje për një jetë të gjatë e të shëndetshme Të gjithë njerëzit duan ta jetojnë një jetë të gjatë, të lumtur e të shëndetshme. Por, një qëllim i tillë mund të arr
Trajtimet kundër stresit nisin nga ushqimi Mënyra se si ushqehesh dhe ushqimet që ha kanë një ndikim shumë të fortë në nivelet e stresit. Studimet e shumta thonë s
Çfarë duhet të hani në dhjetor, më të shëndetshmet e stinës Në dhjetor duket sikur edhe ushqimet marrin ngjyra festive. Dhe nuk mund të mos mendosh për gjelin e detit të mbushur e
8 frutat e thata, ndër më të shëndetshmet Frutat e thata janë të njohura për shumë arsye! Me konsumimin e tyre trupi ynë merr minerale esenciale, vitamina dhe fib
Të gjithë thonë janë të shëndetshme, por pse duhet t’i hamë frutat Frutat i bëjnë mirë jo vetëm trupit, por edhe trurit. Duke qenë një ilaç natyral për zorrët, krijojnë mundësinë e prodhi
Pse buka e thekur është mjaft e shëndetshme për organizmin tonë Buka e thekur është mjaft e shëndetshme për organizmin tonë, dhe më poshtë do të keni 54 arsye shumë të forta për ta kon
Gratë që ngrenë zërin janë më të shëndetshme, mësoni arsyet pse Menaxhimi i emocioneve është shpesh një proces i ndërlikuar. Ndonjëherë është e nevojshme t’i zbusni, të heshtni ose të
Ndalohet reklamimi i pijeve me sheqer në këtë qytet Singapori do të bëhet vendi i parë në botë që do ta ndalojë reklamimin e pijeve të pashëndetshme, të cilat përmbajnë shu
Kroketa me patate dhe peshk për një darkë të lehtë dhe të shëndetshme PËRBËRËSIT: 4-5 patate, 300-400 g peshk shpatë, 3-4 thelpinj hudhra, një tufë e vogël majdanoz, një tufë e vogël trumzë,
Këto 6 ushqime janë më të këqija se cigarja Dietat e pabalancuara i dëmtojnë më shumë njerëzit në ditët e sotme sesa pirja e duhanit. Shkencëtarët zbuluan se munges
9 ushqime për të shtuar në peshë Zakonisht njerëzit janë të interesuar më shumë në uljen e peshës se sa në shtimin e saj. Megjithatë, këshilla të të ushq
Ushqimet e përditshme që konsiderohen më të dëmshme se cigarja Dietat e pabalancuara i dëmtojnë më shumë njerëzit në ditët e sotme sesa pirja e duhanit. Shkencëtarët zbuluan se munges
E pazakontë, foshnja lind 117 ditë ndarjes nga jeta të së ëmës (VIDEO) Një vajzë lindi e shëndetshme në Republikën Ceke, pavarësisht se kishte qëndruar për 117 ditë në barkun e nënës së vdeku