999 rezultate për

shendetit

Pranga 3 të punësuarve në Shtëpinë e Shëndetit në Ohër Drejtori i shtëpisë së shëndetit në Ohër së bashku me dy të punësuar të tjerë është arrestuar pas një aksioni të policis
Ja ushqimet mbrojtëse ndaj shëndetit të zemrës Shëndeti i zemrës është një fakt i rëndësishëm për trupin e njeriut në një mënyrë apo një tjetër të gjithë duhet që të p
Kumanovë, rritet numri i të prekurve me hepatit Në Kumanovë është regjistuar rritje e numrit të personave të prekur nga hepatiti (verdhëza). Sipas autoriteteve shëndetë
Beqaj: Adoleshentët kanë vëmendjen e duhur Për ministrin Beqaj, tashmë adoleshentët kanë vëmëndjen e duhur. Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, ka vënë në dukje d
Mbyllen 3 shkolla në Vlorë, nuk plotësonin kushtet higjeno-sanitare Mesditën e sotme, tre shkolla janë mbyllur në Vlorë pasi nuk plotësonin kushtet higjeno-sanitare. Raportohet se Drej
Shëroni dhimbjen e veshit me hudhra Për të shëruar një sërë sëmundjesh ekzistojnë shume antibiotikë natyral, e një ndër ta është edhe hudhra. Atë mund ta gj
Beqaj: Inspektorati Shtetëror Shëndetësor, garant i ligjit për shëndetin publik Ministri i Shëndetësisë, z. Ilir Beqaj, i shoqëruar nga Zëvendësministri z. Klodian Rjepaj, mori pjesë sot në takimin e
Dhuratë e papritur për nënën, 31 vjeçari i tregon pasi diplomohet (VIDEO) Një 31 vjeçar, pasi ka mbaruar studimet e tij për katër vite, më pas i ka treguar nënës së tij dhe së motrës. Sipas tij,
Sot Dita Ndërkombëtare Kundër Drogës dhe Trafikut të Paligjshëm Në ditën Ndërkombëtare Kundër Drogës dhe Trafikut të Paligjshëm, ministrja e Arsimit u shpreh sot se korniza e re kurrik
Rrugë te reja në dobi të shëndetit mendor (FOTO-LAJM) Në mjediset pranë QSUT-së u organizua sot ceremonia e përurimit të modelit të ri komunitar të “Shtëpive të Mbështetura”
Rrugë te reja në dobi të shëndetit mendor në Shqipëri Përurohet modeli i ri komunitar i dy shtëpive të reja për kujdesin ndaj çrregullimeve të shëndetit mendor pranë territor
Lufta kundër mushkonjave, nis dezinfektimi në Shëngjin Nis procesi i dezinfektimit të mushkonjave në Shëngjin, ku e gjithë zona bregdetare ka nisur të spërkatet për eleminimin
Shifra alarmante, duhani vret një person çdo gjashtë sekonda Duhani vret një person çdo gjashtë sekonda në botë. Kjo shifër alarmante është dhënë nga Organizata Botërore e Shëndetit
Kurimi i stresit, klinika të specializuara në Danimarkë Për shkak të intesitetit dhe cilësisë së jetës, stresi është mbizotërues. Për ta trajtuar më specifikisht këtë problem,
Shëndeti mendor, prezantohet projekti “Shqipëria nesër” Në mjediset e Ministrisë së Shëndetësisë u zhvillua sot Konferenca “Nga afër askush nuk është normal,” nën drejtimin e
Thyen rekord, 104-vjeçari vrapon 100 metra Edhe pse në një moshë shumë të madhe, 104-vjeç, Stanislav Kowalski ka arritur të ecë për 100 metra pa u ndalur. Ai ka
Spitali i Gracanicës pas falimentimit kërkon ndihmë nga Serbia Spitali në Graçanicë po shkon drejt mbylljes për shkak të borxheve ndaj furnitorëve të cilat arrijnë nq miliona dinarë,
Nesër kontrolle falas me rastin e Ditës botërore të Shëndetit Me rastin e Ditës botërore të Shëndetit, nesër më datë 7 prill, do të ketë kontrolle shëndetësore falas në Çarshinë e Vj
Kontrolle shëndetësore falas në Ditën Botërore të Shëndetit Me rastin e Ditës Botërore të Shëndetit, më 7 prill, do të ketë kontrolle falas. Pasnesër në Çarshinë e Vjetër të Shk
ISHP raporton 85 të prekur nga gripi e derrit Në Shqipëri ekziston një gjendje me intensitet mesatar të qarkullimit të virusit të gripit, me prirje rritëse deri në fu