999 rezultate për

shendetit

Gjuha është pasqyra e shëndetit tuaj Gjuha është një tregues i mirë në lidhje me problemet shëndetsore që mund të ketë secili nga ne. Nëse dëshironi të mëson
Prokuroria e Korçës kërkon 2 vjet burg për ish kreun e ISHP Devoll Prokuroria e Korçës kërkon dënimin me 2 vjet burgim për ish-drejtorin e Shëndetit Publik Devoll, Valent Nallbati, si edh
Deda: Bizneset që gjobiten tri herë për duhanin, pezullim licence Bizneseve që . Deklarata vjen nga kryeinspektori i Inspektoratit Shtetëror Shëndetësor, Eltar Deda, deklaroi se biznes
Dërgohet për gjykim drejtori i Shëndetit Publik në Devoll Prokuroria e Korçës ka dërguar për gjykim kërkesën ndaj drejtorit të Shëndetit Publik në Devoll, Valent Nallbati, si edh
Rendësia e kakaos për organizmin Kakao është një mënyrë që ju të rivendosni gjallërinë intelektuale tek ju atëhërë përdorni kakaon. Kjo është vertetuar s
22-vjeçari nga Ferizaj mbahej i lidhur nga familja (VIDEO) Një familje në Ferizaj mbante të mbyllur djalin e saj 22-vjeçar për shkak se ai vuan nga probleme psikike. Familja breng
Karta e shëndetit merret online, ja hapat e plotë Tashmë karta e shëndetit mund të merret edhe online, pa qenë e nevojshme të paraqiteni në sportelet e qendrave shëndetës
Karta e shëndetit, shtohen sportelet në qendrat shëndetësore Shtohen sportele të reja në qendrat shëndetësore për marrjen e kartës së shëndetit, që zëvendëson librezën shëndetësore.
Ja pse duhet të hani patate të ëmbël Patatja e ëmbël është një ushqim që patjetër duhet të jetë në listën tuaj të gjërave të kuzhinës. Ky ushqim i lehtë mund
Zgjatet afati i shpërndarjes së Kartës së Shëndetit Fondi i Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor njoftoi sot vendimin për zgjatjen e afatit të shpërndarjes së K
"Kur gjen shesh, bën përshesh" Në mjaft institucione, punonjësit nuk janë aspak të përpiktë, madje ndodh krejt e kundërta, kur ata abuzojnë me orarin q
Priten 20 punësime të reja në Shtëpinë e Shëndetit në Likovë gjatë 2016-ë s Pas marrjes së vendim-pëlqimit për transferimin-zgjerimin nga Stacion Shëndetësor ne Shtëpi Shëndeti për Komunën e Likov
Pijet energjike armiku i shëndetit të dhëmbëve Pijet energjike janë ndër pijet më të dëmshme për shëndetin e dhëmbëve dhe shkatërrojnë zmaltin më shumë se uji mineral
Kartat e shëndetit në vend të librezave shëndetësore Nga 1 janari, librezat shëndetësore do të jenë të pavlefshme, pasi do të zëvendësohen me kartat e shëndetit. Vitin e ard
Ndalohet ish-përgjegjësi i Drejtorisë së Shëndetit Publik për "shpërdorim detyre" Në lidhje me akuzat për "shpërdorim detyre" dhe "korrupsion pasiv", blutë e Korçës kanë ndaluar ish-përgjegjësin e Drejt
Rikthehet Ebola Dy muaj pasi Liberia deklaroi se ishte çliruar nga Ebola, konfirmohen tri raste të reja me sëmundjen vdekjeprurëse në sh
SHËNIM/ Cigaret, qeveria heq dorë nga mbrojtja e shëndetit të qytetarëve Qeveria shqiptare ishte zotuar që të rriste çdo vit akcizën për cigaret në kuadër të rritjes së të ardhurave në arkën e
Check Up, kontrolli periodik në Spitalin Amerikan Shëndeti. Atributi më i vyer. Mënyra e shëndetshme e jetesës, të ushqyerit siç duhet, ushtrimi fizik i lehtë, evitimi i
Çdo i katërti, me probleme të shëndetit mendor! Edhe pse nuk ka statistika të sakta në Shqipëri e Kosovë, duke ju referuar statistikave botërore, një në katër persona j
Popullsia e Kosovës po plaket ​Mesatarja prej 3 fëmijësh të lindur nga një grua në vitin 2003, ka rënë në 1,9 fëmijë, një dekadë më vonë. Kjo s