E FUNDIT/ Sherr mes uniformave blu, shkarkohen 2 shefa të policisë rrugore
999 rezultate për

shendetit

Lufta e dhimbshme, kjo vajzë kërkon me çdo kusht të drejtën për të vdekur Një grua 23-vjeçare nga Belgjika po lufton me të “drejtën” e saj për të vdekur. Gruaja kërkon t’i japë fund jetës me
"Muzika u bën keq këngëtarëve", Po këtë ç'e kishte Dua Lipa? (FOTO LAJM) “Është koha që industria e muzikës të fillojë të marrë seriozisht shëndetin mendor të artistëve.” Këngëtarja me origj
Fevziu "fut në sherr" Rudina Magjistarin me ndjekësit: Te ekspertët e shëndetit mendor (FOTO LAJM) Gazetari i njohur Blendi Fevziu ka qenë së fundmi i ftuar në emsionin “Rudina” për të folur rreth librit të tij të ri, i
5 fakte rreth shëndetit të zemrës së meshkujve që nuk i keni ditur Sipas një hulumtimi të publikuar në Kolegjin Amerikan për Kardiologji, janë 5 gjëra që meshkujt munden t’i menjanojnë rr
E rëndë në Vlorë, 45 vjeçari i vë flakën vetes Ka humbur jetën një 45 vjecar në një fshat të Vlorës këtë të shtunë, pasi i ka dhënë fund jetës duke i vënë flakën.
Të frysh qirinjtë e tortës i bën keq shëndetit dhe ne u çuditëm Një studim i ri ka zbuluar se fryrja e qirinjve në tortë mund të jetë vërtetë e rrezikshme për shëndetin tuaj. Imagjinon
Meta kërkoi bërjen e testit të shëndetit mendor, përgjigjet Rama Kryeministri Rama i është përgjigjur gatishmërisë së Presidentit Meta për bërjen e testit të shëndetit mendor pak ditë m
Temperatura mbi 40 gradë, Instituti i Shëndetit Publik jep këshillat e nevojshme: Kujdes fëmijët Edhe pse jemi në fillim të muajit korrik, temperaturat po i kapin 40 gradë ccdo ditë. Instituti i Shendetit Publik ka
Meta sfidon Ramën: I gatshëm të bëj testin e drogës dhe të shëndetit mendor Presidenti Ilir Meta deklaroi sot për mediat se është i gatshëm të bëjë testin e shëndetit mendor, madje edhe atë të dro
Mbani dritaret mbyllur, nga neser nis dizinsektimi hapsinor në Fushë-Kosovë Me datë 26.06.2019 ( e mërkurë) duke filluar nga ora 20 h, do të filloi Dezinsektimi hapësinor – faza e parë në qytetin
"Bashkëshorti im i jep më shumë rëndësi skuadrës së futbollit se shëndetit të fëmijës" Një grua është shumë e shqetësuar pasi bashkëshorti i saj është distancuar dhe nuk i flet. E gjitha ndodhi se i mallkoi
Ngjyra e dyllit në vesh, tregon problemet e fshehta të shëndetit (FOTO LAJM) Është një procedurë normale higjienike për të pastruar veshët tanë një herë në disa ditë. Megjithatë, jo të gjithë ne e
Britani, shumë fëmijë në spitale të shëndetit mendor Shumë fëmijë në Angli janë duke u regjistruar në spitalet e shëndetit mendor pa pasur nevojë, tregon një raport i publik
Pse macet i bëjnë mirë shëndetit të njeriut Mbajtja e një maceje në shtëpi redukton stresin dhe ndihmon në rigjetjen e ekuilibrit të duhur psikologjik e emocional.
Me mjekë që arratisen në Gjermani dhe vjedhje galopante, mjeksia shqiptare renditet e fundit në Europë Shqipëria u rendit në vendin e 82 nga 84 qytetet që janë marrë në shqyrtim në Europë për sa i përket Indeksit të Shëndet
Ishte vendi me numrin më të lartë të vetëvrasjeve, tani janë vendi më i lumtur në botë Ata përjetojnë dimra të ashpër dhe me orë të pakta me diell, shpesh mund të etiketoheshin si të rezervuar, të mbyllur në
Rrini gjithë ditën para kompjuterit? Kështu mund t’i lehtësoni dhimbjet e qafës Nëse e kaloni pjesën më të madhe të ditës duke punuar në kompjuter dhe pastaj mbrëmjet në telefon, dhimbja e qafës, shpi
Fshati më jetëgjatë tregon sekretin e shëndetit Fshati Poppin në Italinë Jugore, po del të jetë i pari me banorët më të shëndetshëm në botë. Një gjë të tillë e thotë
Shkon në tetë numri i viktimave nga gripi breda javës në Maqedoninë e Veriut Tetë persona kanë ndërruar jetë brenda një jave si pasojë e komplikimeve nga gripi, shkruan Albeu.com Nga Instituti
Edhe në Tetovë shfaqet një rast me fruth Një punonjës i kujdesit shëndetësor, i punësuar në Shkup është rasti i parë i paraqitur me sëmundjen e fruthit në Tetovë