999 rezultate për

shendetit

"Ruhet nga Policia e Shtetit", epidemiologu tregon detajet për vaksinën Epidemiologu Dritan Ulqinaku ka folur në Abc Neës për ardhjen e vaksinës në Shqipëri. Ai është shprehur se vaksina
31 të infektuar me COVID në Berat në dy ditët e para të 2021, shumica pensionistë Viti 2021 shënoi sërish raste në rritje të të infektuarve me COVID-19 në qarkun e Beratit. 31 është numri i rasteve t
Kërcënoi se do të shpërthente bombolën, policia: I riu kishte probleme të shëndetit mendor Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në qytetin e Vlorës ku një person i cili sipas policisë vuante nga problem të
Zhduket pa lënë gjurmë 85 vjeçari në Tropojë Hasan Vatnikaj, 85 vjeç, banues në Bajram-Curr është zhdukur pa lënë gjurmë pas. Sipas familjarëve, i moshuari ka pr
A jemi të përgatitur për pasojat që pandemia do t’i shkaktojë shëndetit tonë mendor? Gripi Spanjoll mendohet se ka shkaktuar mbi 50 milion viktima në të gjithë botën midis 1918 dhe 1919, por kishte gjithas
Manastirliu tregon vendimin e ri pas 1 dhjetorit: Mësimi do alternohet, online dhe me prani fizike Komiteti Teknik i Ekspertëve, nisur nga situata epidemiologjike ka vendosur që t’i rekomandojë Ministrisë së Arsimit, Sp
Njihen si "aleatë" të shëndetit: Këto janë erëzat që zgjasin jetën Çdo kuzhinë ka gjithmonë një kënd të dedikuar për erëza dhe bimë aromatike. Piperi, rigoni, xhenxhefili, apo shafrani nd
Studimi befasues nga Universiteti i Oksfordit: Si ndikon COVID-19 te shëndeti mendor Ndërkohë që pandemia u bë shumë muaj që është mes nesh dhe nuk dihet ende sa do zgjasë, deri sa një vaksinë e sigurt të
MAQEDONI/ 20 viktima dhe 515 raste të reja me koronavirus Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 1 293 teste dhe prej tyre 515 kane rezultaur pozitiv.
Denoncimi i ish-mjekut të familjes: Drejtorët e spitaleve janë me juridik "Sot drejtori i Shëndetit Publik të qarqeve Tiranë, Durrës, Dibër është juriste, sepse përkthimi i VKM është thënë: Për
Sa do të zgjasë pandemia, çfarë na mësoi Gripi Spanjoll, SARS dhe Ebola: Kostot e pritshme në ekonomi Me pandeminë e koronavirusit që tashmë ka hyrë në kulmin e saj, dilema të shumta janë ngritur. Sot askush nuk është n
Myk në shtëpi? Është armiku më i keq i shëndetit tuaj Me shumë mundësi askush prej nesh nuk ka as më të voglën ide kur fqinji i një kati të mësipërm mund të ketë ndërruar tub
3 mite rreth shëndetit që nuk janë të vërteta Qysh prej shumë viteve, plot shprehi e njohuri kanë mbetur në kokën tonë. Megjithatë, pyetja është se a na kanë mësua
"Mezi e pres rastin e parë", infektohet kryeinspektorja e shëndetit që bëri bujë Areti Beruka, kryeinspektore për shëndetin në Tiranë është infektuar me koronavirus. Beruka ka rezultuar pozitive ng
Njihen si "aleatë" të shëndetit: Këto janë erëzat që zgjasin jetën Çdo kuzhinë ka gjithmonë një kënd të dedikuar për erëza dhe bimë aromatike. Piperi, rigoni, xhenxhefili, apo shafrani nd
Ministrja Manastirliu me thirrje të fortë për gratë e vajzat: E ke vetë në dorë Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka një thirrje për të gjitha gratë dhe vajzat të cilat thotë se e kanë vetë
Hapja e lokaleve dhe pishinave në ambjentet e brendshme, ekspertja e ISHP-së prezanton masat e reja Që prej 1 tetorit do të hapen ambientet e brendshme të lokaleve, restoranteve por edhe të pishinave të mbyllura nën masa
A do rikthehet karantina në Shqipëri? Flasin ekspertët Sipas ekspertëve të shëndetit, rikthimi i karantinës do të ndodhë vetëm nëse numri i të prekurve me koronavirus do të ka
Fillojeni që sot, 3 arsye pse vaji i peshkut është aleati më i mirë i shëndetit Kapsulat e vajit të peshkut prodhohen nga vajrat dhe yndyra e nxjerrë nga peshqit, kryesisht nga salmoni, sardelet dhe s
Nuk vendosi karantinë, Suedia ia hedh paq me COVID-19: 1 javë pa asnjë viktimë! Suedia nuk ka raportuar asnjë vdekje nga Covid-19 për më shumë se një javë, tregojnë të dhënat nga Agjencia e Shéndetit